Wybierz najnowszy system operacyjny Windows 11

Szukasz systemu operacyjnego, który pozwoli Ci na sprawną obsługę ulubionych aplikacji? Sprawdź zupełnie nowy Windows 11! To zaktualizowana wersja popularnego oprogramowania systemowego firmy Microsoft. Idealnie nadaje się do zainstalowania na firmowym komputerze. Przejrzysty interfejs ułatwia codzienne korzystanie z programów i pozwala szybko skorzystać z najważniejszych funkcji.

Firma Microsoft od dawna planowała wznowienie serii systemów operacyjnych. Po wielu latach udostępniania aktualizacji w końcu ukazała się pełna edycja funkcjonująca pod nową nazwą. Windows 11 została przygotowana zarówno z myślą o prywatnym, jak i komercyjnym zastosowaniu np. przez przedsiębiorstwa lub inne organizacje. Zobacz, co zyskasz po zakupie tego oprogramowania.

Odświeżony wygląd Windows 11

Dla większości użytkowników pierwszym wyznacznikiem jakości nowego systemu operacyjnego jest możliwość szybkiego uruchomienia oraz wygląd. Pod tym względem Windows 11 spełnia oczekiwania osób czekających od dawna na jego premierę.

Pasek zadań tym razem pojawia się na środku, a jego zawartość jest elegancko poukładana i przejrzysta. Komu jednak zmiana nie przypadnie do gustu, może ustawić główny panel po lewej stronie, tak jak miało to miejsce w poprzednich edycjach.

Projektanci z Microsoft zadbali o to, aby najważniejsze opcje były zawsze pod ręką i użytkownik miał do nich łatwy dostęp. Dodatkowo warto wspomnieć o możliwości wybrania trybu ciemnego widoku, dzięki któremu wzrok nie męczy się tak szybko, natomiast urządzenie pobiera mniej energii. Subtelny i funkcjonalny design Windows 11 z pewnością przyciąga uwagę, ale przecież to nie wygląd jest najważniejszym kryterium oceny systemu operacyjnego.

Największe atuty systemu Windows 11 Home

Osoby, które miały już do czynienia z Windows 11 podkreślają, że system nie tylko ładnie i nowocześnie wygląda, ale co najistotniejsze, jest bardzo sprawny. Można go zainstalować zarówno na notebooku, jak i na urządzeniu hybrydowym oraz mobilnym. System operacyjny Windows 11 obsługuje urządzenia, które mają wbudowane procesory z minimum dwoma rdzeniami i taktują z minimalną szybkością 1 GHz.

Pozostałe wymagania Windows 11:

  • przynajmniej 4 GB pamięci RAM,
  • minimum 64 GB miejsca na twardym dysku,
  • wbudowanie TPM - Trusted Platform Module 2.0,
  • odblokowany SecureBoot w BIOSie,
  • grafika wspierana DirectX 12 i WDDM 2.0.,
  • wyświetlacz High Definition (720p) o przekątnej większej niż 9 cali, 8 bitów na kanał koloru.

Co istotne, przy instalacji można zalogować się do swojego aktualnego konta Microsoft. Dzięki temu wszystkie pliki przechowywane w chmurze OneDrive są dostępne w nowym systemie. Na komputerze można również przeglądać pliki, zdjęcia i zarządzać wiadomościami w aplikacji Twój telefon. Umożliwia ona nawet wykonywanie połączeń i prowadzenie rozmów telefonicznych.

Aktualizowana baza wirusów Windows Defender to skuteczne zabezpieczenie komputera przed zagrożeniami. W systemie na stałe została też zainstalowana aplikacja Microsoft Teams, bardzo popularna w czasie rozpowszechnienia pracy zdalnej. Dzięki niej można bez problemu nawiązać połączenie wideo z innymi użytkownikami, udostępniać im pliki oraz prowadzić np. zajęcia lub konferencje na odległość.

Wersje Windows 11:

Profesjonalna edycja została wzbogacona o szyfrowanie urządzenia funkcji BitLocker oraz Windows Information Protection, chroniący przed wyciekami informacji. Windows 11 Pro oprócz tego posiada także szereg funkcji specjalnie przygotowanych dla przedsiębiorstw, które ułatwiają procesy zarządcze.

Osoby korzystające aktualnie z Windows 10 mogą pobrać “jedenastkę” za darmo. Warto jednak sprawdzić, czy parametry posiadanego komputera pozwolą na sprawne działanie nowego systemu. W przypadku wątpliwości zachęcamy do zadawania pytań naszym konsultantom. Pracownicy Soft360.pl chętnie opowiedzą o dodatkowych korzyściach z wyboru Windows 11 i pomagają przeprowadzić użytkownika przez proces instalacji.