Licencja Windows Server 2008 R2 - Atrakcyjna cena. Kup już dziś!

Windows Server 2008 R2 posiada w swoim arsenale sporo nowych programów i dodatków, dając tym samym optymalne wsparcie dla serwera. Jest on bezpośrednim następcą wersji 2008, różniąc się jednak od swojego poprzednika na wielu płaszczyznach. Produkt ten powstał z myślą o placówkach edukacyjnych, instytucjach państwowych, a także biznesie – tym małym, jak i dużym. W naszej ofercie posiadamy warianty tego systemu o nazwie Standard, DataCenter oraz Enterprise.

Wszystko, co dobre z „Siódemki” i więcej

Wcześniejszy serwerowy Windows 2008 bazował na desktopowym Windows Vista SP1. Był to również ostatni system tego typu bazujący na architekturze 32-bitowej. Wraz z wersją R2 przyszedł wiatr sporych zmian. Przede wszystkim Windows Server 2008 R2 bazuje na prawdopodobnie najlepiej przyjętym i wspomnianym systemie operacyjnym Microsoftu w postaci Windows 7. Tym samym czerpie wszystko, co najlepsze z swojego desktopowego kuzyna, począwszy od stabilności, a kończąc na przejrzystym i intuicyjnym interfejsie. Wraz z Server 2008 R2 dostępne są nowe, liczne funkcje, takie jak choćby wsparcie DirectAccess. Dołożono również wiele wysiłku w należytą optymalizację całego oprogramowania. W efekcie, dzięki choćby przeprojektowaniu komunikacyjnych Stacks, przepustowość danych, w porównaniu z Windows Server 2003, zwiększono trzykrotnie.

System operacyjny Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard skierowany jest do firm o dowolnej wielkości i zawiera szereg innowacji, szczególnie w obszarze zarządzania, wirtualizacji, przesyłania danych oraz równoważenia obciążeń sieciowych. Ponadto program może obsługiwać maksymalnie 256 procesorów logicznych. Jego rozszerzonym wariantem będzie software o nazwie DataCenter, który koncentruje się głównie na obszarze wirtualizacji. Dlatego jest to strzał w dziesiątkę dla firm posiadających w użyciu wiele maszyn wirtualnych. Różnice między wersją Standard i DataCenter są na tyle poważne, że zachęcamy do przejrzenia dokumentacji produktu w ofercie zamieszczonej w kategorii Windows Server 2008 R2.

Finalnie crème de la crème serwerowych rozwiązań spod znaku R2 to Windows Server Enterprise. U swoich podstaw został zaprojektowany głównie z myślą o pracy w zakresie wirtualizacji. W konsekwencji cztery licencje dla wirtualnych instancji, czy platforma Hyper-V, znacząco ułatwiają codzienne zarządzanie serwerem. Dość istotną nowinką dla wariantu Enterprise jest klaster pracy awaryjnej „Failover Clustering”. Dzięki temu można teraz zarządzać aż do 128 partycji lub 18 eksabajtami pamięci w klastrach.

Wymagania i wsparcie techniczne

Ponieważ serwerowych Windows R2 bazuje na bardzo udanej „Siódemce” to w kwestii wymagań sprzętowych prezentuje bardzo rozsądne potrzeby. Niemniej przedsiębiorstwa, które nadal chcą korzystać z usług tego systemu, powinny jednocześnie wykupić rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń. Obejmują one udostępnianie krytycznych aktualizacji zabezpieczeń aż do 2023 roku. Klienci korzystający z systemu Windows Server na maszynie wirtualnej platformy Azure otrzymają wszelkie niezbędne rozszerzenie za darmo. Wypadku wszelkich pytań pozostajemy do państwa dyspozycji. Chętnie wyjaśnimy wszystkie zawiłości techniczne oraz pomożemy dobrać najbardziej odpowiednią wersję systemu dopasowaną do Państwa potrzeb.