Licencja Windows Server 2008 - Atrakcyjna cena. Kup już dziś!

Windows Server 2008 zaprojektowano z myślą o pracy w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Oferuje wiele programów oraz dodatków, pomocnych w sprawnym i bezproblemowym zarządzaniu serwerem. Dzięki bogatej liście nowy funkcji stanowi wręcz doskonałe wsparcie w codziennej pracy. W ofercie sklepu Soft360.pl posiadamy trzy warianty tego systemu: Standard, Enterprise i DataCenter.

Poznaj swój Windows

Windows Server Standard 2008, jako następca wysłużonego Windows Server 2003, do 15 maja 2007 był znany jedynie pod nazwą kodową „Longhorn”. Co ciekawe został oparty na tym samym jądrze, co desktopowy Windows Vista SP1 i jest ostatnim serwerowym OS Microsoftu posiadającym wersję 32-bitową. Naturalnie względem swojego poprzednika oferuje sporo nowych programów i dodatków. Najróżniejsze funkcje w zakresie transmisji danych, zarządzania i ochrony dostępu zostały z Windows Server 2008 zintegrowane oraz odpowiednio zoptymalizowane. Dzięki temu m.in. przepustowość danych w porównaniu z poprzednią wersją została potrojona.

Windows Server Standard 2008, dzięki nowym funkcjom i programom, stanowi doskonałe wsparcie dla małych i średnich firm w codziennej pracy. W ten sposób każde przedsiębiorstwo otrzymuje skuteczny i niezawodny system operacyjny. Wersja Standard może być instalowana w tzw. opcji core, w której całkowicie zrezygnowano z graficznego interfejsu. Minimalistyczny systemu operacyjny zawiera tylko elementarne, najistotniejsze funkcje. W normalnej instalacji Windows Server 2008 Standard obejmuje pełną gamę opcji, jak choćby platforma wirtualizacji Hyper-V. Natomiast Windows Server 2008 Enterprise skierowany jest przede wszystkim do firm, które mają jeden lub nawet kilka serwerów w użyciu. Finalnie wersja DataCenter okaże się najlepszym rozwiązaniem dla dużych firm, choćby dzięki możliwości korzystania z nieograniczonej ilości licencjonowanych maszyn wirtualnych.

Wymagania i wsparcie

Wymagania dla systemu Windows Server 2008 są wyższe w porównaniu do poprzednika, co wynika oczywiście z dużej liczby nowinek i dodatków. Przedsiębiorstwa, które nadal chcą korzystać z usług tego systemu, powinny jednocześnie wykupić rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń. Obejmują one udostępnianie krytycznych aktualizacji zabezpieczeń do 2023 roku. Klienci korzystający z systemu Windows Server lub SQL Server 2008 i 2008 R2 na maszynie wirtualnej platformy Azure otrzymają wspomniane rozszerzenie za darmo.

Wypadku wszelkich pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Chętnie wyjaśnimy wszystkie zawiłości techniczne oraz pomożemy dobrać najbardziej odpowiednią wersję systemu dla profilu realizowanej działalności.