• Obniżka

Windows 10 Enterprise LTSB 2016

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy/Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
Microsoft
Kod producenta:
100475-PL
1 249,00 zł
1 099,00 zł Zniżka 150,00 zł
Cena zawiera podatek VAT
Ilość

Dostępność: Wysyłka w 24 godziny!

Klucz produktu wysyłany na e-mail

Po zakupie otrzymasz:
  • Klucz produktu
  • Plik instalacyjny do pobrania
  • Instrukcja instalacji i konfiguracji
  • Potwierdzenie zakupu (faktura VAT)

Windows 10 Enterprise LTSB jest specjalną wersją systemu Windows 10 umożliwiającą klientom biznesowym korzystanie z aktualizacji swych funkcji. Przeznaczony jest dla niektórych systemów komputerowych, które przez lata wymagają aktualizacji serwisowych, lecz nie korzystają z wielu aplikacji systemu Windows 10. Należą do nich ATMS, systemy w punktach sprzedaży lub komputery kontrolujące sprzęt medyczny. Komputery takie zwykle wykonują tylko jedno konkretne i ważne zadanie. Dlatego nie potrzebują aktualizacji funkcji istotnych dla klasycznego komputera biurowego. 

Stabilny i bezpieczny system operacyjny dla firm

Komputery z Windows 10 Enterprise LTSB powinny być jak najbardziej stabilne i zabezpieczone przed zagrożeniami zewnętrznymi. Zmiany w interfejsie użytkownika nie mają większego znaczenia dla tych urządzeń. Z tych powodów model licencjonowania LTSC lub LTSB uniemożliwia komputerom otrzymywanie aktualizacji cech wspólnych. Rejestrowane są tylko regularne aktualizacje serwisowe zapewniające bezpieczeństwo. Jest to więc wersja Windows 10 bez aplikacji, sklepu, Cortana i Edge. Windows 10 Enterprise LTSB nie jest więc systemem przeznaczonym do codziennego użytku biurowego. 

Wersja z długotrwałym wsparciem

LTSB oznacza „dział długoterminowego serwisowania”, gdyż jest to dział systemów operacyjnych Windows obsługiwany do 10 lat. Z tego 5 lat przypada na okres standardowy, a kolejne 5 lat można nabyć jako przedłużenie. W latach 2018/2019 nazwa branży usługowej zostanie zmieniona na „Long Term Servicing Channel" (LTSC). W przeciwieństwie do „półrocznego kanału serwisowania”, który jest powszechny w biurze, funkcje nigdy nie są aktualizacje za pośrednictwem LTSC. Zamiast tego nowa wersja systemu operacyjnego LTSC jest wydawana co dwa do trzech lat. Użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą dokonać aktualizacji do tej wersji, czy też pozostać przy oryginalnie zakupionej wersji przez okres do 10 lat. Obciążenie pracą własnych pracowników IT można zatem zminimalizować za pomocą Windows 10 Enterprise LTSB.

Smukła architektura systemu operacyjnego bez zbędnych aplikacji

Każda nowa wersja Windows 10 Enterprise LTSB będzie obsługiwać nowe procesory. Gwarantuje to „Standardowa Polityka Wsparcia”, której dochowują uznani producenci systemów operacyjnych. W tym sensie zawsze będzie istniała wersja biznesowego systemu operacyjnego pasującego do nowo opracowanych procesorów. Wersja LTSB ma te same funkcje, co wersja kanału serwisowego Windows 10 Enterprise przeznaczona na pół roku. Pominięto jednak aplikacje z komputerami PC przeznaczonymi dla ludzi, takie jak Outlook Mail, Kalendarz, OneNote, Pogoda czy Wiadomości. System Windows 10 LTSC zwiększa wydajność komputerów przeznaczonych na przykład do sterowania maszynami, systemów telefonicznych, systemów wbudowanych w bankomatach lub kioskach. 

Uaktualnione wzory licencji

Czasem Windows 10 Enterprise LTSB 2019 nazywa się również "Windows 10 1809". Zapewnia to profesjonalnym decydentom IT rozeznanie wśród wielu różnorodnych wersji systemu Windows 10. Ponadto w 2018 roku producent „okienek” połączył swoje modele abonamentowe „Current Branch” i „Current Branch for Business” w formę „kanału półrocznego”. W tym samym czasie LTSB stał się LTSC. Nadal jednak obowiązuje zasada doręczania długookresowego. Mniej częste aktualizacje oznaczają mniej zmian, które potencjalnie destabilizują system komputerowy. Personel IT ma mniej pracy i może poświęcić swój czas na inne zadania. Mniejszy rozmiar aplikacji oznacza również, że mniej pojedynczych problemów z oprogramowaniem może spowodować awarię całego systemu. To sprawia, że Windows 10 Enterprise LTSC jest potężnym systemem operacyjnym dla systemów komputerowych będących ważną częścią roboczego systemu informatycznego.

Dostawa elektroniczna Koszt wysyłki:
 
produkt dostarczany mailem 0 zł
Platforma sprzętowa Windows
System operacyjny Windows 10 Enterprise
Procesor Procesor lub SoC 1 GHz lub szybszy
Pamięć RAM 1 GB dla 32 bitów lub 2 GB dla 64 bitów
Miejsce na dysku twardym 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej (32-Bit) lub 20 GB (64-Bit)
Karta graficzna SVGA (32 bit na piksel)
Moduł zaufanej platformy (TPM)  Wymagany
Bezpieczny rozruch UEFI Wymagany