Microsoft Windows 10 Enterprise LTSB 2016
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)
Architektura
32/64 bit

Windows 10 Enterprise LTSB 2016

Windows 10 Enterprise LTSB jest specjalną wersją systemu Windows 10 umożliwiającą klientom biznesowym korzystanie z aktualizacji swych funkcji. Przeznaczony jest dla niektórych systemów komputerowych, które przez lata wymagają aktualizacji serwisowych, lecz nie korzystają z wielu aplikacji systemu Windows 10. Należą do nich ATMS, systemy w punktach sprzedaży lub komputery kontrolujące sprzęt medyczny. Komputery takie zwykle wykonują tylko jedno konkretne i ważne zadanie. Dlatego nie potrzebują aktualizacji funkcji istotnych dla klasycznego komputera biurowego

Ekran Windows 10 Enterprise LTSB

Windows 10 Enterprise LTSB 2016 - system, który stawia na bezpieczeństwo, niezawodność i nie potrzebuje aktualizacji funkcji dla klasycznego komputera biurowego.

Funkcje Windows 10 Enterprise LTSB 2016

Ochrona poświadczeń i ochrona urządzeń

Windows Hello dla firm

Nowe funkcje w BitLocker

Moduł zaufanej platformy (TPM)

Windows Information Protection (WIP)

Microsoft Defender for Endpoint

Bezpieczeństwo VPN

Sprawdzone aktualizacje

Windows 10 Enterprise LTSB 2016

jest potężnym systemem operacyjnym dla systemów komputerowych będących ważną częścią roboczego systemu informatycznego

Stabilny i bezpieczny system Windows 10

Stabilny i bezpieczny system operacyjny dla firm

Komputery z Windows 10 Enterprise LTSB powinny być jak najbardziej stabilne i zabezpieczone przed zagrożeniami zewnętrznymi. Zmiany w interfejsie użytkownika nie mają większego znaczenia dla tych urządzeń. Z tych powodów model licencjonowania LTSC lub LTSB uniemożliwia komputerom otrzymywanie aktualizacji cech wspólnych. Rejestrowane są tylko regularne aktualizacje serwisowe zapewniające bezpieczeństwo. Jest to więc wersja Windows 10 bez aplikacji, sklepu, Cortana i Edge. Windows 10 Enterprise LTSB nie jest więc systemem przeznaczonym do codziennego użytku biurowego.

Specjalistyczne komputery długotrawałe wsparcie Windows 10

Wersja z długotrwałym wsparciem

LTSB oznacza „dział długoterminowego serwisowania”, gdyż jest to dział systemów operacyjnych Windows obsługiwany do 10 lat. Z tego 5 lat przypada na okres standardowy, a kolejne 5 lat można nabyć jako przedłużenie. W latach 2018/2019 nazwa branży usługowej zostanie zmieniona na „Long Term Servicing Channel" (LTSC). W przeciwieństwie do „półrocznego kanału serwisowania”, który jest powszechny w biurze, funkcje nigdy nie są aktualizacje za pośrednictwem LTSC. Zamiast tego nowa wersja systemu operacyjnego LTSC jest wydawana co dwa do trzech lat. Użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą dokonać aktualizacji do tej wersji, czy też pozostać przy oryginalnie zakupionej wersji przez okres do 10 lat. Obciążenie pracą własnych pracowników IT można zatem zminimalizować za pomocą Windows 10 Enterprise LTSB.

Bankomat system Windows 10 Enterprise LTSB 2016

Smukła architektura systemu operacyjnego bez zbędnych aplikacji

Każda nowa wersja Windows 10 Enterprise LTSB będzie obsługiwać nowe procesory. Gwarantuje to „Standardowa Polityka Wsparcia”, której dochowują uznani producenci systemów operacyjnych. W tym sensie zawsze będzie istniała wersja biznesowego systemu operacyjnego pasującego do nowo opracowanych procesorów. Wersja LTSB ma te same funkcje, co wersja kanału serwisowego Windows 10 Enterprise przeznaczona na pół roku. Pominięto jednak aplikacje z komputerami PC przeznaczonymi dla ludzi, takie jak Outlook Mail, Kalendarz, OneNote, Pogoda czy Wiadomości. System Windows 10 LTSC zwiększa wydajność komputerów przeznaczonych na przykład do sterowania maszynami, systemów telefonicznych, systemów wbudowanych w bankomatach lub kioskach.

Windows 10 Enterprise w medycynie RTG

Uaktualnione wzory licencji

Czasem Windows 10 Enterprise LTSB 2019 nazywa się również "Windows 10 1809". Zapewnia to profesjonalnym decydentom IT rozeznanie wśród wielu różnorodnych wersji systemu Windows 10. Ponadto w 2018 roku producent „okienek” połączył swoje modele abonamentowe „Current Branch” i „Current Branch for Business” w formę „kanału półrocznego”. W tym samym czasie LTSB stał się LTSC. Nadal jednak obowiązuje zasada doręczania długookresowego. Mniej częste aktualizacje oznaczają mniej zmian, które potencjalnie destabilizują system komputerowy. Personel IT ma mniej pracy i może poświęcić swój czas na inne zadania. Mniejszy rozmiar aplikacji oznacza również, że mniej pojedynczych problemów z oprogramowaniem może spowodować awarię całego systemu. To sprawia, że Windows 10 Enterprise LTSC jest potężnym systemem operacyjnym dla systemów komputerowych będących ważną częścią roboczego systemu informatycznego.

Windows 10 Enterprise LTSB

Czego nie znajdziemy w tej wersji systemu?

Celem Windows 10 Enterprise LTSB oraz LTSC jest zapewnienie stabilności poprzez ograniczenie zmian w funkcjonalności systemu Windows, zachowując tylko kluczowe aktualizacje zabezpieczeń i poprawki dotyczące błędów. W rezultacie, te wydania Windows nie zawierają wielu aplikacji wymagających regularnych aktualizacji, takich jak:

Microsoft Edge

Microsoft Store

Cortana

OneDrive

Windows Ink

Microsoft Mail

OneNote

Kalendarz i inne

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
KW4-00144
Wysyłka:
Klucz produktu wysyłany na e-mail
Architektura:
32 bit
64 bit
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows 10 Enterprise LTSB 2016
Procesor
1 GHz lub szybszy procesor lub SoC
Pamięć RAM
1 GB RAM (32-Bit) lub 2 GB RAM (64-Bit)
Miejsce na dysku twardym
16 GB dla 32-bitowego systemu operacyjnego 20 GB dla 64-bitowego
Karta graficzna
DirectX 9 lub nowszy ze sterownikiem WDDM 1.0
Moduł zaufanej platformy (TPM)
Wymagany
Bezpieczny rozruch UEFI
Wymagany
Ekran
800x600
brak