Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)
Architektura
32/64 bit

Microsoft Windows 8 Professional

Windows 8 Professional jest następcą Windows 7 Professional i Ultimate. Skierowany jest do wymagających użytkowników prywatnych, małych firm i profesjonalistów. Nowy interfejs użytkownika systemu Microsoft Windows 8 Professional zastępuje klasyczny pulpit i specjalizuje się w pracy z ekranem dotykowym. Zastosowane profesjonalne programy i dodatki oraz przeprowadzone optymalizacje, znacznie wspomagają i przyspieszają procesy pracy.

Windows 8 skierowany jest do wymagających użytkowników prywatnych, małych firm i profesjonalistów.

Funkcje Windows 10 Pro

Kafelki do obsługi touch-screen

Internet Explorer 11

Kontrolowanie transferu danych

Zaktualizowany Task Manager

Nowy Windows Store

Windows Defender: Antispyware

Bitlocker - szyfrowanie danych

Pulpit zdalny

Windows 8 Pro

Ósma odsłona flagowego produktu firmy Microsoft

Szybki start

Aktualizując system do profesjonalnej wersji pozwala zachować wszystkie funkcje dostępne w wersji domowej dodając następujące funkcjonalności:

  • - szyfrowanie BitLocker
  • - obsługę dołączania do domen firmowych
  • - aplikację pulpitu zdalnego na komputerze.

Inteligentny ekran

System Windows wprowadził również zmiany w celu zwiększenia bezpieczeństwa komputera, ulepszając jego istniejące funkcje zabezpieczeń i dodając „SmartScreen”, który zapobiega instalowaniu lub uruchamianiu podejrzanych programów lub aplikacji na komputerze.

Gest machnięcia

Aby uzyskać dostęp do komputera, firma Microsoft zastąpiła standardowy kod PIN lub hasło gestem machnięcia. Odblokuj komputer klikając lub przesuwając wstępnie ustawione lokalizacje wybrane na ekranie blokady. Nowe funkcje umożliwiają także wyszukiwanie ulubionych programów, otwieranie, zamykanie, ukrywanie, zmianę rozmiaru lub uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie za pomocą jednego przesunięcia palca lub myszy.

Zoptymalizowany system operacyjny Windows 8 Professional

W Microsoft Windows 8 Professional zwrócono uwagę nie tylko na to, by obsługa systemu była przyjazna dla użytkownika. Wprowadzono tu również szereg usprawnień technicznych takich jak: wprowadzenie UEFI zamiast tradycyjnego BIOS oraz integracja Secure Boot, który blokuje złośliwe oprogramowania. Ponadto w Windows Explorer programu Windows 8 Professional wprowadzono wstążkę menu- Ribbon, dzięki której macie teraz Państwo bezpośredni dostęp do najczęściej wykorzystywanych poleceń. Nowością jest również to, że pliki ISO mogą być teraz montowane bez żadnego dodatkowego oprogramowania.

Ekran startowy

Nowy ekran startowy systemu Windows 8 to spersonalizowane miejsce na najczęściej używane przedmioty, które można dostosować do własnych preferencji. Kafelki systemu Windows 8 Live zapewniają aktualizacje w czasie rzeczywistym z kont w serwisach Facebook, Twitter i e-mail.

Microsoft Windows 8 Pro

- intuicyjny interfejs użytkownika

Touch-screen

Funkcje dotykowe nie są czymś dodatkowym w systemie Windows 8, są rdzeniem całego systemu operacyjnego. Przeciągnięcie palcem od prawej strony powoduje wyświetlenie niektórych najlepszych nowych dodatków oprogramowania, takich jak wyszukiwanie i udostępnianie w aplikacji.

BitLocker

Szyfrowanie dysków funkcją BitLocker zapewnia znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa danych na dysku. Hasło systemu Windows zapewnia najbardziej podstawowy poziom ochrony danych, ale większość użytkowników z odrobiną wiedzy o komputerach potrafi je łatwo obejść. Funkcja BitLocker podnosi poprzeczkę w dziedzinie bezpieczeństwa informacji nawet w przypadku zainstalowania dysku jako podrzędnego w innym systemie i uruchomienia w innym systemie operacyjnym.

Pulpit zdalny

Podłączanie pulpitu zdalnego (RDC, zwane także Pulpitem zdalnym , dawniej klientem usług terminalowych Microsoft , mstsc lub tsclient) to aplikacja kliencka dla RDS. Umożliwia użytkownikowi zdalne zalogowanie się do komputera w sieci, na którym działa serwer usług terminalowych.

Kontrolowanie transferu danych

Teraz kliknij swoje połączenia sieciowe. Spowoduje to wyświetlenie listy sieci, z którymi aktualnie się łączysz. Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy na dowolną sieć bezprzewodową, będziesz mógł "Pokaż szacowane zużycie danych"

Nowy Windows Store

Użytkownik może w nowym sklepie łatwiej przeglądać aplikacje i gry powiązane z jego kontem (zainstalowane na komputerze). Na tej samej liście można znaleźć też aplikacje instalowane przez producenta komputera lub firmę Microsoft.

Windows Defender

Windows Defender oferuje przyzwoitą ochronę cyberbezpieczeństwa, ale nie jest tak dobry, jak większość oprogramowania antywirusowego. Jeśli szukasz tylko podstawowej ochrony cyberbezpieczeństwa, Windows Defender firmy Microsoft jest w porządku.

Specyfikacja produktu

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy/Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
Windows
Kod producenta:
100004-PL
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows 8 Professional
Procesor
1 GHz lub szybszy
Pamięć RAM
1 GB RAM (32-Bit) lub 2 GB RAM (64-Bit)
Miejsce na dysku twardym
16 GB dla wersji 32-bitowej i 32 GB dla wersji 64-bitowej
Karta graficzna
DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym
Sposób dostawyKoszt wysyłki
Produkt dostarczany mailem 0 zł