Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
ESD (elektroniczna)
Rodzaj licencji
Wieczysta

Kup Windows Server 2019 DataCenter Core Add-on i optymalizuj systemy

Serwerownia

Firmy, które zakupią Windows Server 2019 DataCenter Core Add-on, otrzymają wraz z nim dodatkowe licencje dla rdzeni swojej instalacji Windows Server 2019 DataCenter. Od momentu przejścia na licencjonowanie oparte na rdzeniach w 2015 roku, DataCenter Core Add-on jest najtańszą możliwością eksploatacji systemu. Obecny system to najbardziej wydajny do tej pory serwerowy system operacyjny firmy Microsoft, wykorzystujący i rozbudowujący zalety wersji DataCenter systemu Windows Server 2016.

Zaletą dla firm są liczne ekskluzywne funkcje oraz dodatkowa możliwość budowy wydajnego i stabilnego środowiska sieciowego w „scenariuszu chmury hybrydowej”. Oprócz udoskonalonej wirtualizacji serwerów Linux mamy tu również lepszą współpracę z Microsoft Azure oraz poprawione obrazy kontenerów i dodatkowe opcje zabezpieczeń.

Korzyści dla firm, które zakupią Windows Server 2019 DataCenter Core Add-on:

  • Połączenie z Microsoft Azure: Dzięki płynnej współpracy Windows Server 2019 z Microsoft Azure użytkownicy mogą błyskawicznie wykonywać kopie zapasowe swoich danych. Dodatkowo można podłączać klastry do Microsoft Azure i wykonywać kopie zapasowe przy użyciu „Azure Backup”.
  • Asystent Storage Migrations: Nowy Asystent Storage Migrations pomaga użytkownikom, którzy zakupią Windows Server 2019 DataCenter Core Add-on przy migracji danych i serwerów plików do Windows Server 2019 DataCenter. Ponieważ w najnowszej wersji możliwa jest migracja poprzez różne urządzenia, proces ten jest wyjątkowo prosty i szybki.
  • Hiperkonwergentna infrastruktura: Hiperkonwergentna infrastruktura to aktualny trend w dziedzinie aplikacji serwerowych. W najnowszej wersji serwerowego systemu operacyjnego Microsoft wpisuje się w ten trend między innymi poprzez uproszczenie istotnych metod wdrażania i zarządzania.

Optymalizacja pod kątem systemu Linux, obrazy kontenerów i ekspresowe aktualizacje

Firmy używające Windows Server 2019 skorzystają po raz pierwszy ze znacznie ulepszonej integracji i wirtualizacji serwerów Linux z Windows Server 2019 DataCenter. Elementem tej integracji jest między innymi zabezpieczenie systemu Linux przez „Shielded VMs”. Do tej pory ta opcja była dostępna tylko dla serwerów Windows. Nowością jest także integracja dystrybucji Linuksa bezpośrednio w instalacji Windows poprzez podsystem Windows. Dzięki temu serwerami Linux można teraz zarządzać bezpośrednio z serwerów Windows za pomocą wszystkich popularnych poleceń Linux.

Firmy, które zakupią Windows Server 2019 DataCenter Core Add-on, skorzystają również z nowości jeśli chodzi o obrazy kontenerów, ponieważ rozmiar obrazu został zredukowany z prawie 5 GB do ok. 1,7 GB. Dodatkowo, oprócz dwóch obrazów „nanoserver” i „windowsservercore” najnowsza wersja oprogramowania udostępnia nowy obraz po nazwą „windows” z rozszerzonym zakresem funkcji. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z Kubernetes możliwe jest teraz także używanie i zarządzanie hybrydowymi środowiskami kontenerowymi.

W najnowszej wersji serwerowego systemu operacyjnego znajdują się również ekspresowe aktualizacje, znane już z desktopowej wersji systemu operacyjnego Windows 10. Nie tylko są one mniejsze niż dotychczasowe aktualizacje Delta, ale cały proces aktualizacji odbywa się szybciej dzięki skróceniu czasu instalacji i zmniejszeniu liczby restartów.

Wyższy poziom bezpieczeństwa z Windows Server 2019 DataCenter Core Add-on

Windows Server 2019 ma odpowiedź na rosnącą liczbę zagrożeń. Na szczególną uwagę zasługuje kompleksowa ochrona przed niebezpiecznymi rootkitami i exploitami zero-day. Umożliwia ją bliższa współpraca Windows Server 2019 z narzędziem Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP), specjalizującym się w wykrywaniu zagrożeń bez znajomości ich sygnatur. Dzięki inteligentnemu połączeniu z chmurą mechanizm chroni również przed zagrożeniami, które nie są rozpoznawane przez wiele tradycyjnych programów antywirusowych. Udoskonalone szyfrowanie wirtualnych maszyn i ruchu w sieci sprawia, że dane firmy są bezpieczniejsze w Windows Server 2019 niż w poprzednich systemach producenta oprogramowania z Redmond.

Specyfikacja produktu

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy/Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
Windows
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2019 Datacenter
Procesor
x64 min. 1,4 GHz
Pamięć RAM
512 MB (2 GB dla serwera z opcją instalacji Desktop Experience)
Miejsce na dysku twardym
Minimum 32 GB (Komputery z ponad 16 GB pamięci RAM wymagają więcej miejsca)
Karta sieciowa
1x Ethernet z przepustowością w zakresie GBit/s
Sposób dostawyKoszt wysyłki
Produkt dostarczany mailem 0 zł