SQL Server 2025
|
Zastosowanie
|
Firmowe bazy danych | Krytyczne systemy |
|---|---|---|
|
Procesory
|
Do 32 rdzeni | Bez limitu edycji |
|
Pamięć RAM
|
Do 256 GB | Bez limitu edycji |
|
Rozmiar bazy
|
524 PB | 524 PB |
|
Always On
|
Podstawowy | Pełny |
|
Klaster pracy awaryjnej
|
Do 2 węzłów | Do 16 węzłów |
|
Optymalizacja zapytań
|
Standardowa | Zaawansowana |
|
Replikacja
|
Podstawowa | Zaawansowana |
|
Bezpieczeństwo
|
||
|
Licencjonowanie
|
Server + CAL / Core | Core |
Microsoft SQL Server 2025 – nowoczesne zarządzanie danymi w środowisku lokalnym i chmurowym
Microsoft SQL Server 2025 to zaawansowana platforma bazodanowa dla firm, które potrzebują bezpiecznego przechowywania, analizy i wykorzystania informacji. To wydajne rozwiązanie bazodanowe łączące klasyczne zarządzanie bazami danych z możliwościami sztucznej inteligencji, analityki oraz pracy w środowiskach hybrydowych.
Najnowsza wersja SQL Server wspiera programistów i administratorów w optymalizacji zapytań, automatyzacji procesów oraz sprawniejszym zarządzaniu danymi. Może działać jako lokalny serwer lub element infrastruktury połączonej z chmurą Microsoft Azure. Dzięki integracji z Azure Arc organizacje zyskują większą kontrolę nad zasobami, monitoringiem i bezpieczeństwem baz danych.
SQL Server 2025 – inteligentna baza danych dla współczesnego biznesu
Współczesne firmy potrzebują narzędzi, które pozwalają nie tylko przechowywać dane, ale także szybko je analizować i wykorzystywać w procesach biznesowych. MS SQL Server 2025 rozwija możliwości AI, obsługę wyszukiwania wektorowego oraz funkcje wspierające tworzenie nowoczesnych aplikacji.
Dzięki wyszukiwaniu semantycznemu system analizuje znaczenie informacji, a nie tylko dopasowanie konkretnych słów. SQL Server 2025 może współpracować z rozwiązaniami AI Microsoft, takimi jak Semantic Kernel, w aplikacjach wykorzystujących dane bazodanowe. Oferuje elastyczność wdrożenia: działa na systemach Windows i Linux, lokalnie lub w chmurze, zapewniając organizacjom kontrolę nad danymi oraz dostęp do najnowszych innowacji Microsoft.
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Cechy produktu
Wybierz odpowiednią wersję SQL Server 2025 dla swojej firmy
Zarządzanie dużymi bazami danych w organizacji i łączenie ich z danymi związanymi z biznesem wymaga sięgnięcia po specjalistyczne oprogramowanie. Coraz więcej firm decyduje się na najnowszą wersję Microsoft SQL Server 2025. W sklepie Soft360 znajdziesz zarówno wersje Standard, jak i Enterprise, a także licencje dostępowe. Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, kiedy warto sięgnąć po oprogramowanie SQL Server w najnowszej wersji.
Do czego służy Microsoft SQL Server 2025?
Oprogramowanie SQL Server jest systemem do zarządzania relacyjną bazą danych (RDBMS — relational database management system) od firmy Microsoft. Administratorzy i deweloperzy mogą łączyć narzędzia i aplikacje biznesowe, posługując się językiem SQL określanym jako Transact‑SQL lub T‑SQL.
Możliwości systemu SQL Server wykraczają jednak poza podstawowe czynności związane z bazą danych (jej tworzenie, edycję, odpytywanie czy aktualizację). Oprogramowanie przechowuje poszczególne bazy danych, zachowując powiązania między tabelami w obrębie jednej bazy danych.
Jednocześnie operacje w relacyjnej bazie danych SQL zapewniają integralność i spójność danych nawet w przypadku nieoczekiwanych przerw w działaniu systemu, dzięki spełnianiu właściwości ACID (Atomicity, Consistency, Isolation, Durability).
Kiedy warto sięgnąć po oprogramowanie SQL Server 2025?
Oprogramowanie SQL Server 2025 jest niezastąpione dla średnich i dużych firm, które potrzebują przetwarzać znaczne ilości informacji związanych z prowadzonym biznesem, w tym:
- dane dotyczące klientów,
- szczegóły transakcji,
- dane naukowe,
- informacje dotyczące finansowania.
Wykorzystując narzędzia stanowiące część bazy SQL Server, możesz zarządzać milionami rekordów w krótkim czasie, zachowując maksymalną efektywność w biznesie. W zależności od skali potrzeb przedsiębiorstwo może zdecydować się na wersję Standard lub Enterprise.
Czym wyróżnia się Microsoft SQL Server 2025 — kluczowe funkcje
Oprogramowanie Microsoft SQL Server jest rozwijane od lat. Producent stale rozbudowuje swój produkt, dodając kolejne funkcjonalności. Wybierz bezpieczeństwo klasy enterprise i model licencjonowania dopasowany do swoich potrzeb. Poznaj zupełnie nowe funkcje, które naprawdę stanowią wartość dodaną dla Twojego biznesu.
Natywna integracja z narzędziami AI
Wykorzystując komendę sp_invoke_external_rest_endpoint, możesz zintegrować firmową bazę danych z dużymi modelami językowymi AI poprzez bezpieczne wywołania REST, do zaawansowanej i zautomatyzowanej analizy danych.
Pełna integracja z Microsoft Fabric i mirroring danych
Najnowsza wersja SQL Server zapewnia transfer danych do zaawansowanej platformy analitycznej Microsoft Fabric. Funkcja Fabric Mirroring, wykorzystująca Online Transaction Processing, pozwala na precyzyjną obsługę dużych zbiorów danych z uproszczoną konfiguracją transferu danych do środowiska Microsoft Fabric. Strumieniowanie danych umożliwia szybsze udostępnianie danych do analiz i procesów raportowych.
Zwiększone wsparcie dla wyrażeń w T‑SQL
Teraz SQL Server oferuje rozbudowane funkcje przetwarzania danych tekstowych, które pozwalają na skuteczną filtrację, walidację i analizę informacji bez konieczności sięgania po zewnętrzne narzędzia.
Zarządzanie blokadami
Wzorując się na Azure SQL Database, w najnowszej wersji SQL Server usprawniono zarządzanie blokadami zasobów współdzielonych. Dzięki temu udało się zredukować opóźnienie i zwiększyć wydajność procesów realizowanych równolegle. Ma to szczególnie duże znaczenie dla baz danych, z których korzysta jednocześnie wielu użytkowników.
Integracja z Microsoft Entra ID
Dzięki integracji z platformą Microsoft Entra ID, nowy SQL Server 2025 zyskał elastyczne narzędzia pozwalające na bezpieczne zarządzanie poświadczeniami tożsamości. Z jednej strony firma nie musi zarządzać już poufnymi informacjami ręcznie. Z drugiej strony łatwiejsze stało się utrzymanie compliance z obowiązującymi przepisami, a także audytowanie organizacji pod względem obowiązujących standardów.
Inteligentne przetwarzanie zapytań i inne nowości
Oprócz wspomnianych funkcji nowy SQL Server wspiera ulepszone przetwarzanie zapytań (Intelligent Query Processing) i dynamiczne maskowanie danych. Idealnie sprawdza się w hybrydowych środowiskach IT, oferując rozwiązania dopasowane pod kątem wysokiej dostępności usługi. Dodatkowo program zapewnia elastyczne wdrożenie, obsługę kontenerów Docker, integrację ze środowiskami Windows i Linux, tworzenie kopii zapasowych oraz wiele innych funkcji.
Modele licencjonowania Microsoft SQL Server 2025 — Device CAL i nie tylko
Licencjonowanie Microsoft SQL Server może odbywać się w jednym z dwóch modeli. Wersja Enterprise jest zwykle wybierana w środowiskach wymagających maksymalnej wydajności i najbogatszego zestawu funkcji, a często licencjonowana jest w modelu Per Core. Mniejsze organizacje korzystające z wersji SQL Server Standard mogą wybrać licencjonowanie Per Core albo CAL.
Licencjonowanie SQL Server 2025 może odbywać się w modelu Per Core lub poprzez licencje dostępowe CAL (Client Access License). CAL zapewnia uprawnienie do korzystania z serwera SQL Server i występuje w dwóch wariantach: Device CAL: przypisana do konkretnego urządzenia, z którego może korzystać wielu użytkowników, oraz User CAL: przypisana do konkretnego użytkownika, który może uzyskiwać dostęp z wielu urządzeń.
SQL Server 2025 to połączenie inteligentnego przetwarzania danych, swobody dzięki asystentowi AI i analizy ogromnej ilości danych w czasie rzeczywistym. Odkryj nową jakość w erze sztucznej inteligencji!
Najczęściej zadawane pytania w kategorii SQL Server 2025
Czym jest Microsoft SQL Server 2025?
Microsoft SQL Server 2025 to system zarządzania relacyjnymi bazami danych (RDBMS), który pozwala przechowywać, przetwarzać i analizować informacje biznesowe. Najnowsza wersja rozwija możliwości znane z wcześniejszych edycji, dodając nowe funkcje związane z AI, bezpieczeństwem, wydajnością oraz integracją z chmurą.
Czy SQL Server 2025 nadaje się dla firm każdej wielkości?
Tak. SQL Server 2025 może być wykorzystany zarówno przez mniejsze firmy, jak i duże organizacje posiadające rozbudowaną infrastrukturą IT. Wersje takie jak SQL Server 2025 Standard oraz Enterprise pozwalają dopasować zakres funkcji do potrzeb przedsiębiorstwa, liczby użytkowników oraz wymagań dotyczących wydajności.
Jakie korzyści daje SQL Server 2025 w porównaniu do starszych wersji?
SQL Server 2025 oferuje między innymi usprawnioną optymalizację zapytań, nowe możliwości AI, obsługę danych wektorowych, rozwinięte mechanizmy zabezpieczeń oraz integrację z Microsoft Fabric. Dzięki temu firmy mogą szybciej analizować informacje, ograniczyć koszty administracji i lepiej wykorzystać zgromadzone dane.
Czy SQL Server 2025 wspiera rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję?
Tak. SQL Server 2025 został przygotowany jako platforma gotowa do pracy z aplikacjami AI. Obsługuje funkcje umożliwiające przechowywanie danych wektorowych oraz realizację zaawansowanego wyszukiwania podobieństw, co pozwala tworzyć rozwiązania wykorzystujące semantyczne wyszukiwanie oraz analizę kontekstu.
Czym jest licencja SQL Server 2025 i jaki wariant wybrać?
SQL Server 2025 licencja może być dostępna w różnych modelach, zależnie od potrzeb organizacji. Firmy mogą wybrać między innymi licencjonowanie według rdzeni procesora (Per Core) albo modele oparte o dostęp użytkowników i urządzeń (CAL). Wybór odpowiedniej wersji, np. SQL Server 2025 Standard, zależy od zastosowania, skali środowiska oraz planowanego wykorzystania serwera.
Czy SQL Server 2025 działa w chmurze?
Tak. SQL Server 2025 wspiera środowiska hybrydowe, umożliwiając połączenie lokalnych instalacji z usługami Microsoft Azure. Azure Arc pozwala zarządzać zasobami SQL Server działającymi poza chmurą oraz w chmurze z jednego poziomu administracji.
Jaka jest cena SQL Server 2025?
Cena licencji Microsoft SQL Server 2025 Standard CSP w sklepie Soft360 wynosi obecnie niecałe 5 100 zł brutto. Warto jednak pamiętać, że cena SQL Server 2025 zależy od wybranej edycji, modelu licencji oraz liczby użytkowników lub rdzeni. W sklepie Soft360 dostępne są różne warianty licencjonowania, dlatego warto sprawdzić aktualną ofertę lub skontaktować się ze specjalistami Soft360, którzy mogą pomóc dobrać odpowiednie rozwiązanie.
Czy można używać SQL Server 2025 do zastosowań biznesowych?
Tak. SQL Server 2025 znajduje zastosowanie w wielu obszarach: od systemów ERP i CRM, przez analizę danych, po aplikacje wymagające szybkiego dostępu do informacji. To rozwiązanie dla firm, które potrzebują stabilnego serwera, wysokiego poziomu zabezpieczeń oraz możliwości rozwoju wraz z wymaganiami biznesu.






















