Licencja Microsoft Access - Atrakcyjna cena. Kup już dziś!

Gdy gromadzone informacje zaczynają nawarstwiać się w szybkim tempie, wymykając się tak spod naszej kontroli, to (cytując klasyka) wiedz, że coś się dzieje! Innymi słowy, problemy w ich zażądaniu będą nieuniknione. W tym wypadku jasnym jest, że początkowo przyjęta forma gromadzenia danych w klasycznym Excelu prędzej utrudnia niż ułatwia pracę. Kiedy zdiagnozujemy pierwsze symptomy nawałnicy informacyjnej należy czym prędzej sięgnąć po nowe rozwiązanie. W ten oto sposób na scenę wchodzi Microsoft Access. Oferowane przez sklep soft360.pl dwa warianty programowania firmy Microsoft to nadzwyczaj sprawne narzędzia, przydatne zarówno w rękach prywatnych użytkowników, jak i w przedsiębiorstwach. Klucz programu można nabyć w formie samodzielnej licencji oraz klasycznie, jako element składowy większego pakietu biurowego Microsoft Office.

Dwie wersje Access – jeden cel

W czym pomaga Microsoft Access? Dzięki niemu użytkownik może tworzyć bazy danych, formularze, a także obszerne i szczegółowe raporty. Tym sposobem przechowujesz dowolne informacje o pracownikach, kontrahentach, produktach oraz rzecz jasna realizowanych zamówieniach. Aby ułatwić pracę oprogramowanie Access napisane przez specjalistów z Microsoft posiada sporo gotowych szablonów w postaci baz danych kontaktów, zarządzania zadaniami, całymi projektami, tudzież świadczy pomoc w śledzeniu konkretnych problemów. Generalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby również samodzielnie od podstaw wygenerować nową bazę danych z indywidualnie dopasowanymi parametrami.

Microsoft Access 2016 stanowi rozbudowany program do kreowania i zarządzania bazami danych, publikowanymi w trybie offline lub za pośrednictwem sieci. Access napisano z zarówno myślą o użytku osobistym w kontekście mniejszych baz danych oraz ich znacznie obszerniejszych wariantów, umożliwiających sprawne funkcjonowanie dużych przedsiębiorstw. Ponieważ Access 2016 można łączyć z takimi produktami jak Office 365 a także SharePoint, istnieje sposobność łatwego i szybkiego udostępniania gotowych baz danych innym użytkownikom.

Natomiast, jeśli dokonasz uaktualnienia do programu Access 2019 dokonując przesiadki z Access 2016, to nadal będziesz mieć dostęp do dotychczasowych efektów pracy, plus zauważysz również kilka nowych funkcji. Bez względu na to, czy chodzi o prywatną bazę danych czy bardziej skomplikowany system najnowsza wersja Access oferuje wszystko, czego wymaga płynna i wygodna praca na komputerach stacjonarnych i urządzeniach przenośnych. W Access 2019 dodano jedenaście nowych wykresów, zwiększając tym samym czytelność danych przechowywanych w formularzach i raportach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować pola do wymiarów wykresu, przy natychmiastowym wyświetleniu podglądu zmian. Dodatkowo w Microsoft Access z numerem 2019 ponownie wprowadzano obsługę plików dBASE (dbf).

Ciekawostki i wymagania sprzętowe

Bazy danych Microsoft Access zapisywane są w pojedynczych plikach o rozszerzeniu ACCDB. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku prostych zastosowań. Odbywa się jednak kosztem wydajności, szerszej dostępności oraz bezpieczeństwa danych. Dlatego Access pozwala również na integrację z zewnętrznym źródłem danych, obsługującym popularne oprogramowanie pośredniczące, jak choćby Microsoft SQL Server czy PostgreSQL. W takim przypadku Microsoft Access spełnia wyłącznie rolę graficznego interfejsu dla zewnętrznych źródeł danych.

Microsoft Access 2016 skierowany jest do użytkowników korzystających z starszych wersji system operacyjnego giganta z Redmond, łącznie z wciąż cenionym Windows 7 na czele. Jednocześnie działa poprawnie z Windows 10 Server, Server 2012 R2 oraz Server 2008 R2. Natomiast Microsoft Access 2019 to aplikacja w pełni zoptymalizowana i przystosowana do pracy z przede wszystkim wszystkimi odmianami Windows 10. Niestety nie jest ona kompatybilna z wcześniejszymi wersjami popularnego systemu operacyjnego.