Licencja Windows Server - Atrakcyjna cena. Kup już dziś!

Windows Server to grupa systemów operacyjnych autorstwa Microsoft przeznaczonych do obsługi serwerów w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór licencji na produkty z rodziny Windows Server począwszy od edycji 2012, a kończąc na najnowszej odsłonie. Obecny Windows Server 2019 to rozwiązanie łączące lokalne środowiska informatyczne z przełomową platformą Azure, zapewniając tak większe bezpieczeństwo przy jednoczesnym ułatwieniu modernizacji aplikacji i ogólnej infrastruktury.

Windows Server, czyli system do zadań specjalnych

Popularne "Okienko", jak przyjęło się nazywać Windowsa, to nie tylko system skrojony z myślą o pospolitych komputerach i notebookach. Poznaj jego wersję do zadań specjalnych. Systemy operacyjne z rodziny Windows Server to rozwiązania zaprojektowane przez giganta z Redmond z myślą o serwerach pracujących w sieciach lokalnych, świadcząc usługi pokroju zarządzania użytkownikami, udostępniania zasobów plikowych, drukarek, DHCP, czy działające jako serwery zdalnego, bezpiecznego połączenia z siecią firmową poprzez VPN. Wypada również wspomnieć, że rozwiązania z rodziny Server od Microsoftu znalazły swoje miejsce również u operatorów oferujących usługi hostingowe. Sporo aplikacji udostępnianych przez WWW, jak choćby ASP.NET, wymagają do prawidłowej pracy właśnie systemów Windows Server. Niemniej zastosowań serwerów windowsowych jest znacznie więcej.

Najnowszy system Windows Server 2019, występujący w kilku wersjach, to pod wieloma względami ulepszona odsłona bardzo popularnego systemu operacyjnego Windows Server 2016. Ponieważ niemal codziennie rośnie liczba zagrożeń pochodzących z sieci, na kwestie związane z bezpieczeństwem położono duży nacisk również w najnowszej wersji. Przykładowo Windows Server 2019 Standard może pochwalić się na przykład znacznie udoskonalonym szyfrowaniem danych, wirtualnych maszyn i ruchu w sieci. Dodatkowo Windows Server 2019 współpracuje z Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP). Jest to narzędzie obecne w wersji Standard oferujące zapobiegawczą ochronę przed różnymi atakami i exploitami zero-day.

Co potrafi Windows Server?

Serwerowy system Microsoftu przeszedł naprawdę długą drogę, aby sprostać rosnącym wyzwaniom i wymogom stawianym tego typu rozwiązaniom. Poniżej wspominamy kilka zalet tego systemu:

  • Windows Server 2019 dostępny jest w trzech edycjach: Essentials, Standard i Datacenter. Każda reprezentuje inny poziom funkcjonalności.
  • W nowym systemie Windows Server 2019 producent oprogramowania z Redmond podąża za trendem hiperkonwergentnej infrastruktury, znacznie upraszczając niektóre metody zarządzania i wdrażania.
  • Specjalnie dla Windows Server 2019 firma Microsoft rozszerzyła bezpośrednią współpracę z Kubernetes, umożliwiając korzystanie z hybrydowych środowisk kontenerowych.
  • Windows Server współpracuje ściśle z platformą Microsoft Azure. Dane można błyskawicznie synchronizować, wykonywać ich kopie zapasowe za pomocą Azure Backup i podłączać klastry do Microsoft Azure.
  • Nowością jest też usługa Storage Migration Service, która pomaga między innymi w migracji serwerów plików i danych do Windows Server 2019. Ponieważ Asystenta Storage Migration umożliwia wykorzystanie wielu urządzeń, jako źródeł, dla użytkowników decydujących się na zakup Windows Server 2019 Standard Core Add-on, migracja będzie tak łatwa, jak nigdy dotąd.

Na koniec firmy decydujące się na rozwiązanie serwerowe Microsoftu mogą liczyć na przemyślany model licencjonowania, który zapewnia maksymalną elastyczność. Podobnie jak dla wersji Standard systemu Windows Server 2019, również dla wersji DataCenter licencje są udzielane w zależności od sprzętu poprzez licencjonowanie oparte na rdzeniach, obejmujące korzystające urządzenia lub korzystających użytkowników. Tak jak w poprzedniej wersji, obowiązuje zasada „minimum 8 rdzeni” na procesor i „minimum 16 rdzeni” na serwer.