Najlepsze współczesne systemy operacyjne

Systemy operacyjne istnieją niemalże tak długo, jak sama idea komputera. Każdy sprzęt elektroniczny musi posiadać oprogramowanie, zestaw instrukcji, które mówią mu, jak może wykorzystywać i udostępniać posiadane zasoby, uruchamiać aplikacje, tworzyć zależności. System operacyjny z definicji to oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, które pozwala na formowanie środowiska do uruchamiania zadań i ich kontroli. Obecnie najpopularniejsze systemy operacyjne komputera można podzielić na trzy rodziny:

Istnieje również wiele innych systemów, także dedykowanych, które jednak nie są w powszechnym użyciu, a jedynie specjalistycznym. Najczęściej wybierane systemy operacyjne komputera to te z rodziny Windows, na nie powstaje również najwięcej programów i aplikacji. Kup swój system operacyjny u legalnego dystrybutora, z bezterminową licencją użytkownika. Nasz sklep internetowy proponuje Ci oryginalne systemy operacyjne w dystrybucji elektronicznej. Wybierz oprogramowanie w wersji dostosowanej do potrzeb oraz możliwości sprzętu komputerowego, jaki posiadasz, kup i pobierz licencję z kluczem. Otrzymasz od nas także pakiet instalacyjny do pobrania oraz kompletną instrukcję konfiguracji. Jeśli chodzi o system operacyjny do użytku domowego, cena może być naprawdę atrakcyjna. Wersje komercyjne, obejmujące szereg funkcji do wykorzystania w przedsiębiorstwach, to koszt dostosowany do zakresu funkcjonalności i liczby stanowisk.

Wybierz i kup system operacyjny dopasowany do potrzeb

Współczesne systemy operacyjne oferują szereg możliwości jeszcze kilka lat temu nieosiągalnych. Elementy sztucznej inteligencji w postaci na przykład asystentów głosowych, biometryczne uwierzytelnianie, stała praca w sieci, synchronizacja urządzeń i niezbędnych danych to tylko kilka z nich. Dostępne w ofercie sklepu internetowego systemy operacyjne komputera mogą mieć wersje:

  • Home, dla użytkowników domowych, z najważniejszymi funkcjonalnościami, zwykle bez zaawansowanych funkcji sieciowych czy narzędzi programistycznych, konfiguracyjnych, licencja domowa bez możliwości wykorzystania komercyjnego,
  • Education, wersja edukacyjna dla instytucji oświatowych, zwykle jest to zaawansowany system operacyjny jak dla przedsiębiorstw, z zabezpieczeniami klasy korporacyjnej z ograniczeniem licencji do użytku niekomercyjnego, zestawem specyficznych konfiguracji.
  • Pro, Professional, dla profesjonalistów, systemy operacyjne wykorzystywane w firmach, przez osoby pracujące na komputerach i wykorzystujące dużą ilość zasobów, programistów,
  • Enterprise, LTSB, LTSC systemy operacyjne komputera dla dużych przedsiębiorstw, wspierające w pełni współpracę w sieci, aplikacje sieciowe,  dostępne na różnych typach licencji i okresach wsparcia,

Kup wybrany system operacyjny z rodziny Windows, pobierz licencję i oprogramowanie. Klucz produktu dzięki ESD możesz mieć niemalże natychmiast po zakupie. Atrakcyjna cena oryginalnych systemów operacyjnych z możliwością zakupu online w sklepie internetowym sprawia, że są one często wybieranym produktem. Zapraszamy do zakupu!