• Jak dbać o swój komputer? Jakie programy mogą zoptymalizować pracę twojego PC?
  Jak dbać o swój komputer? Jakie programy mogą zoptymalizować pracę twojego PC?

  Komputery mimo swojej wszędobylskości uchodzą za urządzenia samoobsługowe, niewymagające naszej uwagi. Jest to dalekie od prawdy. Jeśli sprzęt ma działać żwawo i prawidłowo należy poświęcić mu odrobinę uwagi. Chcąc przyspieszyć komputer, a zwłaszcza przyspieszyć stary komputer warto pozbyć się niepotrzebnych aplikacji i sięgnąć po programy, które nam w tym pomogą.

  Czytaj więcej
 • Porównanie Windows 10 z Windowsa 11
  Porównanie Windows 10 z Windowsa 11

  Użytkownicy komputerów i notebooków sięgając po rozwiązanie Microsoftu z zakresu systemu operacyjnego mają do wyboru dwa Okienka: Windows 11 i Windows 10. Jak wypada porównanie obu systemów dla przeciętnego użytkownika?

  Czytaj więcej
 • Aktualności #2 Technologiczne i software`owe podsumowanie kwietnia
  Aktualności #2 Technologiczne i software`owe podsumowanie kwietnia

  Jakie nowości w świecie oprogramowania przyniósł kwiecień? W branży jak zwykle dzieje się dużo, choć spektakularnych nowości brak. Może dlatego, że świat IT zdominowały poczynania Elona Muska i jego próby przemodelowania Twittera na swoją modłę.

  Czytaj więcej
 • CorelDRAW czy Photoshop - które oprogramowanie do czego?
  CorelDRAW czy Photoshop - które oprogramowanie do czego?

  Zamieszanie wokół obu programów dotyczy głównie początkujących grafików i hobbystów dopiero stawiających pierwsze kroki w szeroko pojętym świecie grafiki komputerowej. Mimo że obie aplikacje służą do obróbki grafiki, to ich dokładne przeznaczenie jest całkowicie odmienne.

  Czytaj więcej
 • Adobe czy ABBYY? Który pakiet do obsługi PDF wybrać?
  Adobe czy ABBYY? Który pakiet do obsługi PDF wybrać?

  Szukasz najlepszego oprogramowania do kompleksowej obsługi dokumentów PDF? Wszakże darmowych programów do przeglądania tego formatu dokumentów nie brakuje. Jednak w przypadku chęci konwertowania, rozpoznawania tekstu lub gdy chcesz uzyskać dostęp do zabezpieczonego pliku koniecznym jest sięgnięcie po zaawansowane narzędzia. Tym sposobem na horyzoncie pojawiają się dwa programy: ABBYY FineReader i Adobe Acrobat. Który jest lepszym rozwiązaniem?

  Czytaj więcej
 • Jaki Windows 11 kupić?
  Jaki Windows 11 kupić?

  Windows 11 na dobre zagościł na naszych komputerach. Czym różni się od systemu Windows 10? Czy wyposażono w zestaw nowych funkcji, a może usprawniono te znane i lubiane? Jak bardzo zaszyto w system Windows Microsoft Edge czy Microsoft Teams? I wreszcie kluczowa kwestia - kto powinien wybrać nowy system Windows 11 Home, a kto Windows 11 Pro, oraz co z dystrybucjami bardziej elitarnymi, przeznaczonymi dla konkretnych grup użytkowników? Spróbujemy podpowiedzieć Wam, które oprogramowanie...

  Czytaj więcej
 • Aktualności #1 Technologiczne i software`owe podsumowanie marca
  Aktualności #1 Technologiczne i software`owe podsumowanie marca

  Co łączy Google, Apple, Microsoft i Mozillę? Czas na oficjalny koniec Internet Explorer 11, wyczekiwaną premierę nowego Linuxa oraz dwie nowe aplikacje testowane w Windows 11 - oto skrótowe podsumowanie ubiegłego miesiąca w świecie software`u. Pamiętajcie, że w branży technologicznej zawsze dzieje wiele, nawet jeśli są to wydarzenia pozornie niepozorne.

  Czytaj więcej
 • Czym jest licencja na oprogramowanie komputerowe i jakie są jej najpopularniejsze rodzaje?
  Czym jest licencja na oprogramowanie komputerowe i jakie są jej najpopularniejsze rodzaje?

  O konieczności licencji na oprogramowanie komputerowe każdy, kto miał choć pobieżny kontakt z elektroniką słyszał przynajmniej kilka razy w swoim życiu. Nie każdy jednak poświęca tej kwestii więcej uwagi, mimo niekwestionowanej popularności komputerów i pokrewnych im urządzeń w biznesie oraz rozrywce.

  Czytaj więcej
 • Jak odzyskać usunięte dane na komputerze?
  Jak odzyskać usunięte dane na komputerze?

  Czy zdarzyło się, że omyłkowo ważny dokument został usunięty z dysku twardego? Pierwszą reakcją była pewnie panika, ale zaraz potem musiała przyjść refleksja i pytanie, czy może aby da się przywrócić usunięty plik?

  Czytaj więcej
 • Którą wersję Windowsa 10 powinien wybrać zaawansowany użytkownik?
  Którą wersję Windowsa 10 powinien wybrać zaawansowany użytkownik?

  Mimo tego, że Windows 10 jest na rynku od lat, a jesienią roku 2021 debiutował jego następca, to grono użytkowników wysłużonego Okienka wcale nie maleje. Skąd taki stan rzeczy? To proste. Jeśli szukasz systemu operacyjnego dostosowanego do swoich potrzeb, który łatwo skonfigurować to Dziesiątka w roku 2022 zdecydowanie wciąż jest opcją godną polecenia

  Czytaj więcej
 • Co to jest Windows Server?
  Co to jest Windows Server?

  Czym jest i jak działa Windows Server? Praca w sieci lokalnej i chmurze to dla użytkowników tego systemu operacyjnego dopiero początek możliwości. Windows Server należy do rodziny systemów operacyjnych Windows NT, którego debiut nastąpił niemal dwie dekady temu pod postacią Windows Server 2003. Od tego czasu rozwiązanie Microsoftu trafiło do niezliczonych przedsiębiorstw na całym świecie, znajdując się m.in. w orbicie zainteresowań choćby najróżniejszych operatorów oferujących usługi...

  Czytaj więcej
 • Uwolnij wyobraźnię! Prezentujemy możliwości pakietu graficznego Adobe
  Uwolnij wyobraźnię! Prezentujemy możliwości pakietu graficznego Adobe

  Oprogramowanie graficzne Adobe cieszy się wśród użytkowników na całym świecie świetną opinią. Między innymi dlatego, że pakiet programów dostępnych na licencji Creative Cloud zawiera wiele zróżnicowanych aplikacji. Każda z nich przeznaczona jest do wykonania innego zadania. W dzisiejszym artykule skupimy się na prezentacji możliwości dwóch najpopularniejszych programów graficznych Adobe: Photoshop oraz Illustrator.

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 18 (2 Pages)
Nawigacja

Ostatnie artykuły