Licencja SQL Server 2014 - Atrakcyjna cena. Kup już dziś!

Microsoft SQL Server to przez użytkowników jedna z najczęściej wybieranych platform bazodanowych. Pozwala przechowywać wręcz niewyobrażalne dla zwykłego śmiertelnika ilości danych, przy których tradycyjny Excel wyzionie ducha. Współcześnie zdolność do sprawnego, dokładnego przetwarzania zgromadzonych informacji decyduje o losie wielu firm. Swoją przygodę z SQL Server można zacząć od darmowej wersji Express. Jednak, jak to bywa najczęściej, najwięcej nowinek wprowadzonych wraz z wydaniem 2014 zobaczymy dopiero w najbogatszych, płatnych edycjach serwera. Microsoft przygotował bardzo szeroką ofertę w postaci wariantów: Business Intelligence, Developer, Enterprise, Enterprise Core, Standard i Web. W naszej ofercie znajdą Państwo SQL Server 2014 Standard.

Co w edycji na rok 2014?

Platformy bazodanowe goszczą w portfolio Microsoftu od przeszło trzydziestu lat. Tak długi staż przełożył się na masę doświadczenia, sukcesywnie przekuwanego na coraz to lepsze wersje SQL Server. Edycja 2014 autorstwa giganta z Redmond to bardzo istotna wersja produktu z szeregiem nowych funkcji. Są to m.in. wyższa niezawodność dla aplikacji o znaczeniu krytycznym z szerszą dostępnością i błyskawicznymi zapytaniami. SQL Server to także zwiększone bezpieczeństwo dzięki zarządzanej samoobsługowej eksploracji danych. W skrócie Microsoft SQL Server 2014 zapewnia dodatkową ochronę infrastruktury firmy o wysokiej dostępności i wydajności, szczególnie w przypadku obciążeń o znaczeniu krytycznym.

Należy pamiętać, że darmowa wersja Express przeznaczona jest dla najmniej wymagających środowisk. Najważniejsze ograniczenia w stosunku do płatnych wersji to obsługa tylko 1 procesora lub 4 rdzeni oraz maksymalnie 1 GB pamięci RAM. Ograniczony jest również rozmiar pojedynczej bazy danych do 10 GB. Poza tym serwer obsługuje większość najpopularniejszych funkcji, między innymi wyszukiwanie pełnotekstowe w języku polskim i częściowo replikację, w roli subskrybenta. Bardziej zaawansowane narzędzia oraz wyższe standardy bezpieczeństwa zarezerwowano wyłącznie dla pełnych wersji serwera SQL.

Dostępność i pomoc techniczna

Wydany w 2014 roku serwer SQL został zoptymalizowany pod kątem współpracy z systemem operacyjnym Windows 7, 8 oraz serwerowym Windows 2008 R2. Program można uruchomić na Windows 10, niemniej w przypadku wymagań sprzętowych i związanych z nimi wymogami zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Nasi specjaliści chętnie wyjaśnią wszelkie zawiłości oraz doradzą najbardziej optymalne rozwiązanie. Polecamy również nowsze wydania SQL Server, które są oczywiście dostępne w ofercie sklepu Soft360.pl.