Licencja Windows Server 2012 - Atrakcyjna cena. Kup już dziś!

Przed wami szósta odsłona Windows Server o kryptonimie "Windows Server 8". Do konsumentów produkt trafił w finalnej formie noszącej nazwę Windows Server 2012. Jest on bezpośrednim następcą dziś już bardzo wiekowego Windows Server 2008 R2. Praca z edycją na rok dwa tysiące dwunasty to naprawdę duża przyjemność, gdzie odkrywanie nowych możliwości daje masę satysfakcji. W naszej ofercie znajdą Państwo trzy możliwe warianty tego oprogramowania: Standard, Essentials i DataCenter.

Windows Server od podszewki

Windows Server 2012 to wszechstronnie uzdolnione rozwiązanie serwerowe, które okaże się pomocne w rozwinięciu każdego większego biznesu. System ten to niezawodne narzędzie do obsługi serwera, dosmaczone nowoczesnym interfejsem, nowymi programami i wieloma poprawkami względem poprzedników. Od strony szaty graficznej 2012-tka dosłownie czerpie garściami z kafelkowego Windows 8. W ten sposób, podobnie jak desktopowy odpowiednik, również i serwerowe rozwiązanie zostało zoptymalizowane pod kątem dotykowych ekranów. Jeśli jednak rozbudowany interfejs graficzny nie jest potrzebny równie dobrze można z niego zrezygnować. W takim wypadku należy sięgnąć po tzw. Core-installation. Instalacja tego typu pozwala na skonfigurowanie systemu operacyjnego Microsoft Windows Server 2012 miedzy innymi przy pomocy narzędzia PowerShell.

Do dyspozycji użytkowników oddane zostają trzy warianty oprogramowania. Dla małych przedsiębiorstw, które chcą skorzystać z scentralizowanego przechowywania danych i łatwo administrować siecią polecamy wersję Essentials. System przekonuje do siebie niezwykle prostą obsługą. Windows Server 2012 Essentials przeznaczono dla dwudziestu pięciu użytkowników lub pięćdziesięciu urządzeń, bez konieczności zakupu dodatkowych licencji User CALs. Kolejny wariant o nazwie „Standard” kładzie również duży nacisk na utrzymanie niezawodności i pełnej optymalizacji pracy. Pomaga w tym najnowsza wersja platformy wirtualnej Hyper-V o bardzo dobrej wydajności oraz ulepszonej wersji DirectAccess. Windows Server 2012 Standard pracuje z dwoma procesorami fizycznymi oraz umożliwia zastosowanie dwóch dodatkowych jednostek lub maszyn wirtualnych. Windows Server Standard 2012 nadaje się, zatem perfekcyjnie dla małych i średnich firm korzystających z ograniczonej wirtualizacji.

Ostatni wariant systemu dostępny w naszej ofercie to Windows Server DataCenter 2012. Jest on rozszerzoną wersją wariantu Standard. W naszej ocenie to świetne rozwiązanie dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, które duża wagę przywiązują do wirtualizacji oraz pracy w chmurze hybrydowej. Dzięki różnorodnym narzędziom i szeregu przydatnych funkcji, system ten w znaczącym stopniu wpływa na zwiększenie wydajności pracy. W skrócie Windows 2012 DataCenter oferuje doskonale wsparcie dla pracy serwera.

Wymagania sprzętowe

Odmiennie od swoich poprzedników Windows Server 2012 nie wspiera komputerów opartych o architekturę Itanium. Minimalne wymagania sprzętowe (w architekturze x64) to procesor taktowany z częstotliwością 1,4 GHz, 512 MB RAM-u i 32 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Wypadku wszelkich wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.