Licencja Windows Server 2012 R2 - Atrakcyjna cena. Kup już dziś!

Windows Server 2012 R2 to szósta wersja systemu operacyjnego Windows Server autorstwa Microsoftu. Produkt należy do rodziny systemów operacyjnych Windows NT. Zaprezentowany 3 czerwca 2013 roku na TechEd North America trafił do sprzedaży cztery miesiące później, czyli niemal rok po zaprezentowaniu bazowej wersji 2012. Liczne poprawki i usprawnienia uprzyjemniają pracę, a przyjemny dla oka i czytelny interfejs systemu pozwala obcować z nim użytkownikom mniej doświadczonym w arkanach serwerowego świata. W naszej ofercie znajdą Państwo trzy możliwe warianty tego oprogramowania: Standard, Essentials i DataCenter.

Garść zmian i poprawek

Jak w skrócie można opisać system przeznaczony do obsługi serwerów z logiem Microsoftu i datą 2012? W skrócie, całkiem sporo funkcji zostało dodanych bądź poprawionych w porównaniu do wcześniejszego Windows Server 2008 R2. Przykładowo uwzględniono zaktualizowaną wersję Hyper-V, nowy menedżer zadań oraz system plików ReFS. Jednocześnie jak przystało na nasze czasy system posiada przejrzysty interfejs Modern UI. Wariant R2 to zaktualizowany Windows Server 2012, doposażony m.in. w przeglądarkę Internet Explorer 11. Z dużo istotniejszych zmian wspomnieć wypada przede wszystkim:

  • Automated Tiering - najczęściej otwierane pliki są automatycznie składowane na najszybszych nośnikach pamięci, w tym wypadku dyskach SSD,
  • Windows PowerShell 4 - zawiera platformę zarządzającą Desired State Configuration (DSC),
  • Zintegrowane wsparcie dla Office 365,
  • Druga generacja maszyn wirtualnych - możliwość tworzenia maszyn wirtualnych opartych o UEFI,
  • Bootowanie z SCSI.

Windows Server 2012 R2 został napisany z myślą o firmach, placówkach edukacyjnych i instytucjach państwowych, celem lepszego zarządzania danymi oraz skuteczniejszego zabezpieczenia zawartości serwerów. Obsługuje krytyczne obciążenia biznesowe, zwiększa elastyczność w zakresie przenoszenia maszyn wirtualnych na całym świecie, oferując jednocześnie pełną obsługę pamięci dynamicznej w systemie Linux. Ponadto jest to elastyczne, wydajne i łatwe w użyciu rozwiązanie nawet dla niewtajemniczonych. Zapewnia wszystko, czego Państwo potrzebują od zarządzania serwerami wysokiej klasy, bezpiecznego dostępu do poufnych danych, obniżonych kosztów pamięci masowej po dynamiczną infrastrukturę chmury. Od strony szaty graficznej 2012-tka czerpie garściami z kafelkowego Windows 8, dzięki czemu system zoptymalizowano pod kątem dotykowych ekranów.

Do dyspozycji użytkowników oddane zostają trzy warianty oprogramowania: Essentials, Standard i DataCenter. Wszystkie dostępne są w ofercie sklepu Soft360.pl. Dla małych przedsiębiorstw polecamy wersję Essentials lub Standard. Natomiast Windows Server 2012 R2 DataCenter, jako rozszerzona wersja opcji „Standard”, zagości w dużych przedsiębiorstwach, kładących nacisk na wirtualizację oraz pracę w chmurze hybrydowej.

Wymagania sprzętowe

Odmiennie od swoich poprzedników Windows Server 2012 R2 nie wspiera komputerów opartych o architekturę Itanium. Minimalne wymagania sprzętowe to procesor taktowany z częstotliwością 1,4 GHz, 512 MB RAM-u i 32 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Wypadku wszelkich wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, pomożemy wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie uwzględniając profil działalności oraz zakres potrzeb użytkownika.