Język
PL
Liczba stanowisk
10
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)

Użytkownicy, którzy zakupią Microsoft SQL Server 2019 z 10 licencjami CAL na użytkownika, otrzymają jakość, która rozwijała się przez dziesiątki lat. System zarządzania relacyjnymi bazami danych SQL Server powstał w 1989 roku. Od samego początku jego celem było zapewnienie działom firm, a nawet programom / aplikacjom szybkiego i łatwego dostępu do potrzebnych rekordów danych. Microsoft SQL Server 2019 z 10 licencjami CAL na użytkownika nadal działa według tej zasady. Jednak w jego rozwoju było kilka znaczących skoków, dzięki którym to oprogramowanie stawało się coraz bardziej wydajne. Jeden z takich wzrostów wydajności nastąpił między wersją 2017 a wersją 2019. Microsoft udoskonalił swoją ofertę we wszystkich obszarach.

Kompleksowa integracja big data w Microsoft SQL Server 2019 z licencją CAL na użytkownika

SQL Server 2019 znacznie ułatwia obsługę bardzo dużych rekordów danych. Zintegrowano najważniejsze elementy data lake, takie jak Hadoop Distributed File System (HFDS), narzędzia Analytics i Sparks. Możliwe jest także proste udostępnianie kontenerów Linux. W razie potrzeby Microsoft SQL Server 2019 z 10 licencjami CAL na użytkownika może również pełnić funkcję magazynu danych.

Dowolny wybór języka i platformy do tworzenia aplikacji

Kupując Microsoft SQL Server 2019 z 10 licencjami CAL na użytkownika, użytkownicy tworzący aplikacje mają większą swobodę. Program pozwala na dowolny wybór języka i platformy. Oprócz systemu Windows możliwa na przykład jest praca z Linuksem, Dockerem i kontenerami. Pomaga w tym kompleksowa sztuczna inteligencja, w którą wyposażony jest SQL Server 2019. Gotowe modele można na przykład łatwo przełożyć na inne języki. Użytkownicy mają również możliwość uczenia sztucznej inteligencji. Dzięki temu pracuje ona coraz lepiej i uwzględnia konkretne potrzeby użytkownika.

Poprawione bezpieczeństwo

SQL Server jest od ponad siedmiu lat najmniej podatną na zagrożenia bazą danych w NIST Vulnerabilities Database. Aby utrzymać tę wiodącą pozycję, Microsoft po raz kolejny poprawił bezpieczeństwo w wersji 2019. Przykładowo nieupoważniony dostęp został znacznie utrudniony.

Power BI Report: podejmowanie lepszych decyzji

Użytkownicy, którzy zakupią Microsoft SQL Server 2019 z 10 licencjami CAL na użytkownika, otrzymają Power BI Report jako narzędzie do generowania raportów. Jest ono interaktywne, inteligentnie i kompleksowe. Oznacza to, że użytkownicy szybko otrzymują obszerne raporty zawierające dokładnie te informacje, których potrzebują. Umożliwia to podejmowanie szybszych i lepszych decyzji. Zwłaszcza podczas pracy z big data to narzędzie służy cenną pomocą.

Kompleksowa wirtualizacja danych z Microsoft SQL Server 2019

SQL Server od samego początku umożliwia wirtualizację danych. Wtedy można było jednak tylko wykonywać zapytania T-SQL przez PolyBase. Jedynie w ten sposób można było wyodrębniać rekordy z Hadoop i odtwarzać w uporządkowany sposób. Nie trzeba było przy tym kopiować ani przenosić danych. W wersji SQL Server 2019 koncepcja ta została rozbudowana i rozszerzona na inne źródła danych. Teraz dołączono na przykład bazy danych Teradata, Oracle, MongoDB oraz inne serwery SQL.

Zakup Microsoft SQL Server 2019 z 10 licencjami CAL na użytkownika: objaśnienie licencji

Akronim „CAL” oznacza „licencję dostępu klienta”, czyli tyle, co uprawnienie klienta do dostępu. Klientem może być użytkownik lub maszyna. W tym przypadku, jak wskazuje sama nazwa, licencja jest przypisana do użytkownika. Oznacza to, że użytkownik może korzystać z licencji na różnych urządzeniach. Ten wariant jest przydatny na przykład dla programistów, którzy pracują z kilkoma urządzeniami jednocześnie.

Specyfikacja produktu

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy/Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
10
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
Windows
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2019, Windows Server 2016, Windows 10
Sposób dostawyKoszt wysyłki
Produkt dostarczany mailem 0 zł