Microsoft SQL Server 2019 Standard - 1 User CAL
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)

Po wersji 2017 Microsoft wprowadza teraz na rynek najnowszą wersję swojego oprogramowania do zarządzania bazami danych Microsoft SQL Server 2019. Obecna wersja bazuje na mocnych stronach swojej poprzedniczki i dzięki wielu nowym funkcjom oraz szczegółowym ulepszeniom jest optymalnie dostosowana do wymagań, z którymi małe, średnie i duże firmy muszą się mierzyć już dziś, ale przede wszystkim w przyszłości. W związku z tym SQL Server 2019 przekonuje w dziedzinach takich jak uczenie maszynowe, big data i łączność w chmurze.

Nowe oprogramowanie Microsoft SQL Server 2019 - jeszcze szybsze i bardziej wydajne niż kiedykolwiek do tej pory

Dzięki nowym łącznikom firmy korzystające z SQL Server 2019 przełamią dotychczasowe bariery analizy danych. Oprogramowanie umożliwia bowiem bezpośrednie połączenie z bazami danych takimi jak Oracle, MongoDB, TeraData i nie tylko. Dzięki integracji wysoce skalowalnej usługi Azure SQL DB Hyper Scale nawet duże obciążenia do 100 terabajtów na bazę danych nie stanowią problemu. Obecna wersja została uzupełniona dzięki integracji wydajnych struktur big data Apache Sparks i Hadoop Distribute File System (HDFS), zmodyfikowanej technologii PolyBase i elastycznemu wykonywaniu zadań zarówno w środowiskach lokalnych, jak i w różnych chmurach publicznych.

Jaka jest różnica między licencjami CAL a licencjami na rdzenie?

Firmy, które chcą zakupić Microsoft SQL Server 2019, mają do wyboru wersję Enterprise i wersję Standard. Wybór wersji wpływa nie tylko na zakres funkcji, lecz także na opcje licencji. Dla Microsoft SQL Server 2019 Enterprise dostępne jest tylko licencjonowanie według rdzeni, z kolei firmy, które zakupią wersję Standard, mogą skorzystać z licencjonowania według rdzeni, licencjonowania według serwerów oraz licencji CAL (licencji dostępu klienta).

Różnica polega na tym, że licencjonowanie według rdzeni umożliwia dostęp do SQL Server nieograniczonej liczbie użytkowników i urządzeń. Dotyczy to zarówno dostępu wewnętrznego, jak i spoza firmy. Nie trzeba więc określać ani liczby użytkowników, ani liczby urządzeń. Z opcją licencjonowania „Server + CAL” do każdego serwera hostującego oprogramowanie SQL Server zostaje przypisana licencja. To samo dotyczy każdego użytkownika lub każdego urządzenia korzystającego z SQL Server.

Zakup licencji CAL Microsoft SQL Server 2019 - która licencja w jakiej sytuacji?

W Soft360 firmy, które chcą zakupić licencje CAL na Microsoft SQL Server 2019, mają do wyboru dwie różne formy licencjonowania dostępu klienta: licencje CAL na użytkownika oraz licencje CAL na urządzenie. Licencje CAL na użytkownika pozwalają na licencjonowanie SQL Server 2019 przypisane do konkretnego użytkownika. Użytkownik ten może następnie korzystać z oprogramowania i pracować na nim z dowolnej stacji roboczej. Licencje CAL na użytkownika są szczególnie przydatne dla pracowników, którzy często zmieniają miejsce pracy, pracują w różnych oddziałach firmy lub spędzają część czasu pracy w domowym biurze.

W przypadku licencji CAL na urządzenie jest odwrotnie. Tutaj licencja jest przypisana do urządzenia, które ma dostęp do SQL Server 2019. Z tego urządzenia z SQL Server 2019 może pracować dowolna liczba użytkowników. Licencje CAL na urządzenie są zatem idealnym rozwiązaniem na stanowiskach pracy, z których często korzystają różni pracownicy. Uwaga: licencje CAL na urządzenie nie są licencjami pływającymi i nie można ich przenosić.

Kup licencje CAL na Microsoft SQL Server 2019 i oszczędzaj

Firmy, które chcą korzystać z różnych wydajnych funkcji, mogą zakupić w Soft360 licencje CAL na Microsoft SQL Server 2019 zarówno jako licencje dla 1 użytkownika lub 1 urządzenia, jak i w korzystniejszym cenowo pakiecie dla 10 użytkowników lub 10 urządzeń. W przypadku pytań na temat tego, która kombinacja licencji CAL na Microsoft SQL Server 2019 będzie najbardziej efektywna, Soft360 zapewnia osobiste doradztwo i pomoc w zakresie licencji.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
359-06866
Przeznaczenie:
Licencje dostępowe (CAL)
Licencjonowanie:
Na użytkownika
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2019, Windows Server 2016, Windows 10