Licencja na Oprogramowanie serwerowe - Atrakcyjna cena. Kup już dziś!

Wybór oprogramowania służącego do obsługi rozwiązań serwerowych jest bardzo bogaty. Dlatego podjęliśmy wszelkie starania, aby zapewnić naszym klientom jak najszerszą ofertę spośród rozwiązań proponowanych przez branżowego lidera, jakim jest Microsoft. W tym dziale znajdują się kompleksowe rozwiązania pogrupowane na pięć podsekcji, począwszy od systemów operacyjnych, przez ujednolicone narzędzia komunikacyjne, a kończąc na licencjach dostępowych, koniecznych do pełnego wykorzystania możliwości serwera. Nasz sklep oferuje oprogramowanie serwerowe w postaci kluczy licencyjnych w przystępnych cenach.

Jakie oprogramowanie serwerowe wybrać?

Microsoft wypracował sobie solidną pozycję na rynku oprogramowania serwerowego. Oczywiście alternatywą dla rozwiązań sygnowanych logiem giganta z Redmond będą systemy z rodziny Linux. Opinie na temat obu produktów są wszakże podzielone, dlatego nim dokona się wyboru warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że oprogramowanie serwerowe diametralnie różni się od rozwiązań kierowanych na tradycyjny rynek komercyjny zdominowany przez "klasyczne" komputery klasy PC i laptopy. Na ten przykład serwerowe systemy operacyjne cechuje większa wydajność i stabilność niż zwykłego Windowsa czy Linuxa. Oprogramowanie serwerowe ma również na celu zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa, ze względu na miejsce ich użytkowania. Wszak oprogramowanie serwerowe używane jest zwykle w dużych firmach i instytucjach.

Kluczowym parametrem systemu serwerowego jest wydajność pracy. Niemniej w przypadku aplikacji serwerowych ważnym jest również wybranie systemu, który potrafimy obsługiwać. Linux to pod wieloma względami wciąż nisza nakierowana do bardzo wyspecjalizowanych odbiorców. Do tego jest mało intuicyjny, a do jego konfiguracji i serwisowania wymaga wykwalifikowanego personelu. Natomiast oprogramowanie serwerowe Windows i towarzyszące mu dodatkowe rozwiązania są bardzo przejrzyste i pod wieloma względami ich obsługa będzie intuicyjna. Szczególnie, jeśli wcześniej miało się styczność z produktami Microsoft skierowanymi na zwykły rynek konsumencki. Windows Server, czyli niezwykle popularne oprogramowanie serwerowe, jest wykorzystywany głównie w przedsiębiorstwach, gdzie pierwszoplanową rolę odgrywa poziom integracji.

Prócz systemu operacyjnego Windows Server klienci znają w tym dziale oferty aplikacji Microsoft pozwalających szerzej wykorzystać potencjał serwera, wdrażając jednocześnie lepszą wymianę i przechowywanie informacji z jednoczesnym koordynowaniem zadań niezależnie od wielkości struktur:

  • Microsoft SQL Server - wyjątkowo wydajne oprogramowanie do zarządzania bazami danych.
  • Microsoft SharePoint – głównym zadaniem tego rozwiązania jest przechowywanie i zarządzanie informacjami w postaci wszelakich plików i dokumentów.
  • Microsoft Exchange Server - ujednolicony system komunikacji, zapewniający dostęp do poczty elektronicznej, obsługi pracowników oraz ochrony łączności firmy.
  • Licencje dostępowe – inaczej mówiąc licencje CAL, którą można przypisać odpowiednio do użytkownika lub urządzenia. Ich nabycie jest koniecznością nie tylko pod względem wykorzystania potencjału platformy, ale podyktowane jest także wymogami prawnymi.

Oprogramowanie serwerowe - parametry

Przed zakupem konkretnego rozwiązania zaleca się dodatkowo sprawdzić, jakie są minimalne i optymalne wymagania sprzętowe do prawidłowego działania oprogramowania. Bardzo istotne są również kwestie prawne dotyczące wyboru licencji, szczególnie, jeśli mówimy o licencjach dostępowych. Dlatego kupując oprogramowanie serwerowe, a konkretnie przed dokonaniem finalnego wyboru zachęcamy konsultacje ze specjalistami Microsoft lub zasięgnięcie informacji w naszym sklepie, a nawet bezpośredni kontakt, aby upewnić się, że wszystkie wymogi i wytyczne giganta z Redmond zostały spełnione.