Microsoft Windows Server 2022 Standard (16 Core)
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)
Architektura
64 bit

Microsoft Windows Server 2022 Standard (16 Core)

Windows Server 2022 wprowadza zaawansowane wielowarstwowe zabezpieczenia, możliwości hybrydowe z platformą Azure oraz elastyczną platformę aplikacji. Windows Server 2022 zapewnia funkcje rdzenia zabezpieczonego, które pomagają chronić sprzęt, oprogramowanie układowe i funkcje systemu operacyjnego Windows Server przed zaawansowanymi zagrożeniami bezpieczeństwa.

Windows Server 2022 Standard

Wersja Standard przeznaczony jest głównie dla środowisk fizycznych lub minimalnie zwirtualizowanych.

Serwer z bezpiecznym rdzeniem opiera się na technologiach, takich jak Windows Defender System Guard i zabezpieczenia oparte na wirtualizacji, aby zminimalizować ryzyko związane z lukami w oprogramowaniu układowym i zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem. Ta wersja zapewnia również bezpieczną łączność, która wprowadza kilka możliwości, takich jak szybsze i bezpieczniejsze szyfrowane połączenia HTTPS, standardowe szyfrowanie SMB AES 256 i inne.

Informacje na temat licencjonowania

Wszystkie rdzenie fizyczne, które zostaną włączone do serwera muszą zostać pokryte licencyjnie.

Dla każdego serwera, wymagane jest pokrycie licencyjne dla minimum 16 rdzeni.

Funkcje Windows Server 2022 Standard

Większa skalowalność - Serwer fizyczny może teraz mieć 48 TB pamięci RAM, 64 gniazda z 2048 procesorami logicznymi (rdzeniami) i rdzeniami hiperwątkowymi, co daje do 12 TB pamięci na maszynę wirtualną!

Windows Admin Center - ma możliwość raportowania, w jaki sposób są włączone funkcje Secured-core i które z nich można aktywować.

Poprawki zabezpieczeń bez ponownego uruchamiania - umożliwiają stosowanie poprawek bez konieczności ponownego uruchamiania maszyny.

Moduł zaufanej platformy - TPM zapewnia przechowywanie danych bezpieczeństwa, takich jak klucze Bitlocker. Działa z Bezpiecznym rozruchem, aby zapewnić, że całe oprogramowanie rozruchowe nie zostało zmienione przez rootkita.

Bezpieczeństwo oparte na wirtualizacji - VBS to nowa technika, która pomaga chronić serwer przed atakami. Credential Guard chroni hasła i inne poufne informacje.

Ochrona pamięci - nowa funkcja Control Flow Guard chroni serwer przed złośliwymi aplikacjami uszkadzającymi pamięć legalnych programów.

Ulepszona usługa migracji pamięci masowej - udoskonalenia usługi migracji magazynu w systemie Windows Server 2022 ułatwiają administratorom migrację magazynu z większej liczby lokalizacji źródłowych.

Ciesz się mniejszym ruchem w sieci i płynnym odtwarzaniem wideo dzięki ulepszonym technologią wirtualizacji procesorów graficznych

Windows Server 2022 Standard

zapewnia zaawansowane wielowarstwowe zabezpieczenia, możliwości hybrydowe z platformą Azure oraz elastyczną platformę do modernizacji aplikacji za pomocą kontenerów.

Główne cechy

Windows Server 2022 Standard zapewnia:

 • podstawowe funkcje systemu Windows Server
 • integracja hybrydowa
 • izolowane kontenery środowisk OSE*/funkcji Hyper-V
 • kontenery Windows Server
 • replika pamięci masowej (2TB)
 • automatyzacja serwerów
 • ochrona informacji

Windows Server w Azure

Zdobądź dostęp do unikatowych innowacji (tylko w Azure):

 • Wdrażaj aktualizacje zabezpieczeń bez konieczności ponownego uruchamiania (Hotpatch).
 • Migruj obciążenia Windows Server do Azure, zachowując lokalne adresy IP.
 • Bezpiecznie uzyskuj dostęp do plików w trakcie pracy zdalnej bez VPN dzięki wbudowanemu protokołowi SMB opartemu na QUIC.

Windows Server 2022

Uruchamiaj obciążenia o krytycznym znaczeniu dla firmy na Windows Server 2022:

 • Zastosuj zaawansowaną, wielowarstwową ochronę przed zagrożeniami, korzystając z serwera z zabezpieczeniami niskiego poziomu
 • Bezproblemowo obsługuj obciążenia o znaczeniu krytycznym dla firmy, takie jak SQL Server, przy użyciu 48 TB pamięci, 64 gniazd i 2048 rdzeni logicznych.
 • Korzystając z Windows Admin Center, popraw zarządzanie maszynami wirtualnymi, usprawnij przeglądarkę zdarzeń i połącz się z Azure za pośrednictwem Azure Arc.

Windows Server i Azure Arc

Rozszerz swoje centrum danych na Azure, aby zwiększyć efektywność działań IT:

 • Zarządzaj serwerami, zabezpieczaj je i zarządzaj nimi dzięki Azure Arc.
 • Wykorzystaj Azure Stack HCI jako strukturę do uruchamiania tradycyjnych obciążeń systemu Windows Server.
 • Użyj Azure Kubernetes Service w Azure Stack HCI i Windows Server, aby zmodernizować za pomocą aplikacji opartych na kontenerach.

Zaawansowane zabezpieczenia wielowarstwowe w Windows Server 2022

Wraz z eskalacją zagrożeń cyberbezpieczeństwa i wzrostem kosztów incydentów bezpieczeństwo nadal stanowi najwyższy priorytet dla klientów. System Windows Server 2022 zawiera ulepszone funkcje zabezpieczeń z serwerem Secured-core i bezpieczną łącznością.

Serwer z zabezpieczonym rdzeniem

Korzystaj z potężnej ochrony przed zagrożeniami i wielowarstwowych zabezpieczeń, od chipa po chmurę — ​​w całym sprzęcie, oprogramowaniu układowym i systemie operacyjnym — aby aktywnie zapobiegać potencjalnym wektorom ataków. Wykorzystuje moduły TPM 2.0 i System Guard do bezpiecznego uruchamiania systemu Windows Server i minimalizowania ryzyka związanego z lukami w oprogramowaniu układowym. Serwer z zabezpieczonym rdzeniem zawiera funkcje zabezpieczeń oparte na wirtualizacji (VBS), takie jak ochrona poświadczeń i integralność kodu chroniona przez hiperwizor (HVCI).

Bezpieczna łączność z zasobami o znaczeniu krytycznym dla firmy

Bezpieczna łączność dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas transportu. Wydanie dodaje szybsze i bezpieczniejsze szyfrowane połączenia protokołu przesyłania hipertekstu (HTTPS) oraz zgodne ze standardami branżowymi szyfrowanie AES-256 z obsługą protokołu bloku komunikatów serwera (SMB).

Elastyczna platforma aplikacji w Windows Server 2022

Daj swoim programistom i specjalistom IT możliwość szybkiego tworzenia aplikacji bez martwienia się o środowisko produkcyjne. Windows Server 2022 oferuje rozszerzone możliwości platformy i narzędzia, które przyspieszają pracę programistów i zwiększają obsługę kluczowych obciążeń. Uruchamiaj aplikacje o znaczeniu krytycznym dla firmy i aplikacje na dużą skalę, takie jak SQL Server, które wymagają 48 TB pamięci i 2048 rdzeni logicznych działających na 64 gniazdach fizycznych.

Szybciej pobieraj obrazy kontenera systemu Windows

Zmniejszony rozmiar obrazu kontenera systemu Windows przyspiesza pobieranie i poprawia wydajność. Ponadto można teraz uruchamiać aplikacje zależne od usługi Azure Active Directory z grupowymi kontami usług zarządzanych (gMSA) bez dołączania domeny do hosta kontenera. Kilka innych ulepszeń upraszcza środowisko Windows Container z Kubernetes dzięki obsłudze kontenerów procesów hosta na potrzeby konfiguracji węzłów, IPv6 i spójnej implementacji zasad sieciowych za pomocą Calico.

Uprość wdrażanie aplikacji .NET

Udoskonalenia narzędzia Windows Admin Center umożliwiają łatwe konteneryzację aplikacji .NET, hostowanie aplikacji kontenerowej w Azure Container Registry, a następnie wdrażanie jej w innych usługach platformy Azure, w tym w pełni zarządzanej usłudze Kubernetes Service Azure Kubernetes.

Poznaj różnicę między wersjami Microsoft Windows Server 2022 Standard oraz Datacenter

Microsoft

Windows Server 2022 Standard

Microsoft

Windows Server 2022 Datacenter

Podstawowa funkcjonalność Windows Server
Integracja hybrydowa
Izolowane kontenery OSE / Hyper-V
2*
Bez ograniczeń
Kontenery Windows Server
Bez ograniczeń
Bez ograniczeń
Replika pamięci
**
Sieć definiowana programowo
-
Pamięć zdefiniowana programowo
-
Model licencjonowania
Zależne od liczby rdzeni
Zależne od liczby rdzeni
Wymagania dotyczące licencji dostępowej CAL***
Licencja dostępowa (CAL) Windows Server
Licencja dostępowa (CAL) Windows Server

* - Licencja na edycję Windows Server Standard umożliwia korzystanie z dwóch środowisk OSE lub maszyn wirtualnych.

** - Licencja na edycję Windows Server Standard jest ograniczona do jednego woluminu repliki magazynu o rozmiarze 2 TB.

*** - Licencja dostępowa CAL jest wymagana dla każdego użytkownika lub urządzenia uzyskującego dostęp do serwera.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
DG7GMGF0D5RK:0005
Przeznaczenie:
System serwerowy
Licencjonowanie:
Na rdzenie
Ilość rdzeni
16 core
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2022 Standard
Procesor
64-bitowy procesor 1,4 GHz, Kompatybilny z zestawem instrukcji x64, Obsługuje NX i DEP, Obsługuje CMPXCHG16b, LAHF/SAHF i PrefetchW, Obsługuje translację adresów drugiego poziomu (EPT lub NPT)
Pamięć RAM
512 MB (2 GB dla serwera z opcją instalacji Desktop Experience), yp ECC (Error Correcting Code) lub podobna technologia, w przypadku wdrożeń hosta fizycznego
Miejsce na dysku twardym
min. 32 GB
Moduł zaufanej platformy (TPM)
Sprzętowe moduły TPM muszą implementować wersję 2.0 specyfikacji TPM
Ekran
Urządzenie graficzne i monitor obsługujący rozdzielczość Super VGA (1024 x 768)
Karta sieciowa
Karta Ethernet o przepustowości co najmniej 1 Gb/s
Dodatkowe informacje
System i oprogramowanie układowe oparte na UEFI 2.3.1c obsługujące bezpieczny rozruch, Moduł zaufanej platformy,