Microsoft Access 2019
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)
Architektura
32/64 bit
Aplikacje stacjonarne

Microsoft Access 2019

Program Access 2019

Microsoft Access to system zarządzania bazami danych opracowany przez firmę Microsoft. Tam, gdzie oprogramowanie arkusza kalkulacyjnego Excel zawodzi to Access wspomoże naszą pracę. Potężne funkcje i łatwy w obsłudze interfejs wizualny sprawiają, że aplikacja przewyższa konkurencję. Jego narzędzia programistyczne umożliwiają łatwe zarządzanie i analizowanie dużych ilości informacji. Możesz także zarządzać powiązanymi danymi w łatwiejszy sposób niż kiedykolwiek wcześniej. Gdy potrzebujesz funkcji, których brakuje innym aplikacjom do obsługi arkuszy kalkulacyjnych to skorzystaj z Access 2019 i ułatw sobie pracę.

Funkcje programu Microsoft Access 2019

  • Wizualizacja danych, dzięki nowym wykresom
  • Analiza sprzedaży, wydajności witryn, obsługi klienta, wyników kampanii i wiele innych
  • Obsługa dBASE (rozszerzenie .dbf)
  • Obsługa dużych liczb (bigint)
  • Narzędzie do sprawdzania ułatwień
  • Importowanie danych Excel lub zewnętrznych baz danych SQL

Nowy model sterowania wykresami

W porównaniu z wersją Access 2016 nowy pakiet oprogramowania z 2019 r. jest znacznie bardziej rozbudowany i zawiera wszystkie małe nowości z ostatnich lat, a także kilka innych interesujących funkcji. Warto m.in. wspomnieć o zoptymalizowanej obsłudze za pomocą rysika we wszystkich programach pakietu Office 2019. To z kolei sprawia, że ich obsługa na urządzeniach Microsoft Surface staje się znacznie bardziej intuicyjna, chociażby z powodu lepszego wykrywania siły nacisku.

Kolejną ważną techniczną nowością najnowszej wersji programu Microsoft Access jest technologia „Modern Charts”, która zdecydowanie unowocześnia sterowanie wykresami i ułatwia ich obsługę projektantowi. Z „Modern Charts” można w wersji 2019 korzystać także w formularzach ciągłych, co w przypadku obowiązującego dotychczas rozwiązania opartego na ActiveX nie było możliwe.

Potężna baza danych

Korzystanie z bazy danych może być niezwykle przydatne, gdy potrzebujesz przechowywać kluczowe informacje w jednym miejscu. Utrzymywanie tylko jednej wersji jednostki zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia błędów. Access prawie eliminuje wszystkie niespójności, takie jak powielanie lub ogólne błędy w wartościach.

Arkusze kalkulacyjne umożliwiają tworzenie takich błędów. Błędna pisownia lub skracanie wpisów może prowadzić do błędów, jeśli oprogramowanie nie rozpoznaje problemów. Utworzenie raportu w programie Access pomaga zachować dokładny obraz danych. Oszczędź sobie i swojemu zespołowi ogromnej ilości pracy i stresu. Zmiany w programie Access są natychmiastowe, co pozwala na płynną pracę.

Pożegnaj się z ręczną zmianą każdego wystąpienia danych. Musisz tylko edytować informacje w samej bazie danych. Program Access wykryje jednostkę i zastosuje zmiany wszędzie tam, gdzie pojawi się Twoja wartość.

Obsługa dBASE

Firma Microsoft przywróciła obsługę plików dBASE (rozszerzenie .dbf) do programu Access. Oznacza to, że importowanie i łączenie się z danymi przechowywanymi w plikach dBASE jest ponownie możliwe. Masz również możliwość eksportowania danych do plików dBASE.

Obsługa dużych liczb (bigint)

„Duża liczba” to typ danych, w których są przechowywane duże wartości liczbowe. Jest zgodny z typem danych ODBC zwanym typem danych „SQL_BIGINT”. Służy do lepszego i szybszego obliczania i obsługi dużych liczb.

Access 2019 ma możliwość importowania i łączenia odpowiednich typów danych. Na przykład można zaimportować lub połączyć typ danych „bigint” znajdujący się w SQL Server

Rozwijanie aplikacji bazy danych bez specjalistycznej wiedzy

Microsoft Access 2019 jest nie tylko programem bazy danych. Program ten umożliwia użytkownikom rozwijanie własnych, opartych na bazie danych aplikacji na urządzenia przenośne. Jest to najprostszy sposób udostępnienia pracownikom danych poprzez SharePoint, nawet jeśli w swoim miejscu pracy nie mają w ogóle dostępu do programu Microsoft Access. Dzięki rozbudowanym kreatorom można to zrobić, nie znając się wcale na programowaniu.

Dlaczego warto wybrać program Access 2019 dla systemu Windows

Samodzielna wersja tej aplikacji do zarządzania bazami danych firmy Microsoft jest idealnym wyborem dla tych z Was, którzy nie korzystają z innych aplikacji pakietu Microsoft Office lub nie chcą subskrybować usługi Office 365. Jeśli szukasz po prostu najlepszego oprogramowania do zarządzania i analizowania danych to Access 2019 jest bez wątpienia dla Ciebie.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
Windows
Kod producenta:
077-07233
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows 10, Windows 11
Procesor
Dwurdzeniowy procesor 1,6 GHz
Pamięć RAM
4 GB (wersja 64-bitowa), 2 GB (wersja 32-bitowa)
Miejsce na dysku twardym
4 GB
Karta graficzna
Karta graficzna DirectX 9 (minimalnie) ze sterownikiem WDDM 1.0, karta graficzna DirectX 10 (optymalnie)
Ekran
Rozdzielczość 1024 x 768