Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)
Architektura
64 bit

Windows Server 2012 R2 Standard

Nawet kilka lat po premierze system Windows Server 2012 R2 Standard nadal spełnia oczekiwania systemu operacyjnego dla serwerów w dzisiejszym świecie.

Windows Server 2012 R2

Wraz z systemem Windows Server 2012 R2 Standard, firma wnosi lata doświadczeń w zakresie zarządzania serwerem i usług Cloud. System operacyjny Windows Server Standard 2012 R2 oferuje wiele ulepszeń i dodatków w zakresie zarządzania, sieci, pamięci masowej, wirtualizacji, dostępu i ochrony danych, wirtualnej infrastruktury desktopu. Korzystajcie Państwo z tych różnorodnych funkcji, wyposażając swój serwer w niezawodny Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard!

W samym sercu wizji Microsoft Cloud OS, Windows Server 2012 R2 przenosi doświadczenie firmy Microsoft w dostarczanie usług chmurowych na skalę globalną do Twojej infrastruktury. Windows Server 2012 R2 oferuje ekscytujące funkcje i ulepszenia w zakresie wirtualizacji, pamięci masowej, sieci, infrastruktury wirtualnych pulpitów, ochrony dostępu i informacji i nie tylko.

Funkcje Windows Server 2012 R2 Standard

  • Wirtualizacja serwerów: konsolidacja serwerów, jako maszyny wirtualne, na jednym hoście; funkcja Hyper-V pozwala na uruchomienie, na jednym serwerze fizycznym, różnych systemów operacyjnych
  • Pamięć masowa: skalowalne, wysokowydajne i wysoko dostępne rozwiązania pamięci masowych (oprogramowanie plus standardowy sprzęt)
  • Sieć: zarządzanie siecią jak jednym serwerem; automatyczne przekierowanie transmisji danych uodparnia usługi plikowe na awarie serwerów, pamięci masowych i sieci
  • Zarządzanie serwerami i automatyzacja: wspólna platforma automatyzacji i integracji dzięki Windows Management Framework
  • Platforma sieci web i aplikacji: możliwość tworzenia i wdrażania aplikacji lokalnie lub w chmurze, lub w obydwu środowiskach jednocześnie
  • Zarządzanie dostępem i ochrona informacji: zarządzanie tożsamościami użytkowników lokalnie i w chmurze
  • Infrastruktura pulpitu wirtualnego: wdrażanie i dostarczanie wirtualnych zasobów na różne urządzenia

Zoptymalizowany i nowoczesny interfejs

Oprócz wielu nowych funkcji, system MS Windows Server 2012 R2 Standard zawiera również nowoczesny interfejs z Windows 8, który zoptymalizowany jest do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. Windows Server Standard 2012 R2 skierowany jest zarówno do małych firm, jak i dużych przedsiebiorstw.

Mocną stroną systemu jest duża skalowalność i wydajność, które umożliwiają przeprowadzanie znacznych obciążeń. Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard posiada rownież opcje odzyskiwania danych, w przypadkach awarii. Poza tym z Windows Server Standard 2012 R2 możliwe jest tworzenie stron i programów, gdyż dla otwartego framework stworzono rozszerzoną obsługę support. Dzięki możliwości przenoszenia między service provider, chmurą publiczną oraz lokalnymi centrami obliczeniowymi, aplikacje można płynnie skalować i udostępniać bardzo elastycznie. Usluga VHD-deduplikation oraz liczne opcje przechowywania w MS Windows Server 2012 R2 Standard minimalizują Państwo koszty związane z magazynowaniem danych.

Wirtualizacja dla przedsiębiorstwa

Ponadto Windows Server Standard 2012 R2 umożliwia Państwu tworzenie całej infrastruktury wirtualnego desktopu. Wymagania systemowe, mimo tych wszystkich nowych funkcji i ulepszeń są takie same jak w poprzedniej wersji Windows Server 2012 Standard. Przy tym Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard obsługuje dwa fizyczne procesory oraz dwie maszyny wirtualne, co jest szczególną zaletą w procesie wirtualizacji. Zasadniczo MS Windows Server 2012 R2 Standard oferuje optymalną platformę wirtualizacji, co pozwala zaoszczędzić Państwu sporo kosztów.

Porównaj Windows Server 2012 R2 Essentials, Standard i Datacenter

Windows Server 2012 R2

Essentials

Windows Server 2012 R2

Standard

Windows Server 2012 R2

DataCenter

Podstawowe funkcje systemu Windows Server
Kontenery OSE / Windows Server z izolacją Hyper-V
2
bez limitu
Kontenery Windows Server bez izolacji Hyper-V
Usługa Host Guardian
Funkcje pamięci masowej, w tym bezpośrednie miejsca do magazynowania i replika pamięci
Stos sieciowy
Model licencjonowania
Serwer
Procesor, CAL
Procesor, CAL
Wymóg licencji CAL
Licencja CAL nie jest wymagana
Licencja CAL na system Windows Server
Licencja CAL na system Windows Server
Ilość CPU
2
64
64
Ilość pamięci RAM
64 GB
4 TB
4 TB
Ilość użytkowników
25
bez limitu
bez limitu
Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
P73-05760
Wysyłka:
Klucz produktu wysyłany na e-mail
Przeznaczenie:
System serwerowy
Licencjonowanie:
Na procesor
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2012 R2 Standard
Procesor
1.4 GHz lub szybszy
Pamięć RAM
512 MB
Miejsce na dysku twardym
32 GB
Ekran
800x600

Kupując u nas, kupujesz mądrze

Pomagamy wybrać najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb, oszczędzając Twój czas i energię, które możesz poświęcić na rozwój. Oto dlaczego współpraca z nami to najlepszy wybór dla Twojego biznesu:

Ponad 80% niższe koszty

Oprogramowanie z rynku wtórnego to opłacalna alternatywa dla nowych wersji. Dzięki temu obniżysz koszty IT bez żadnych kompromisów na jakości nawet o ponad 80%.

Zgodność z prawem

Nabywasz pełne uprawnienia licencyjne. Otrzymujesz wszystkie wymagane prawnie dokumenty wraz z certyfikatem legalności, co stanowi zabezpieczenie w przypadku audytu.

200 000+ zadowolonych klientów

Zapewniamy elastyczne warunki zakupu oprogramowania, dostosowane do potrzeb klientów indywidualnych, małych i średnich firm, jak i dużych korporacji.

Najczęściej zadawane pytania

  • Czy używane oprogramowanie jest legalne?

    Oczywiście, używane oprogramowanie jest w pełni legalne. Użytkownik, który nabył oprogramowanie wieczyste na terenie UE/EOG, ma możliwość (zgodnie z prawem unijnym) przenieść prawa własności zakupionej kopii oprogramowania na inną osobę lub podmiot. Nie wymaga to żadnej akceptacji ani upoważnienia ze strony właściciela praw autorskich (np. firmy Microsoft), ponieważ ich prawa do dystrybucji zostały wyczerpane przy pierwszej sprzedaży.

    W uproszczeniu, działa to jak w przypadku zakupu książki – po jej przeczytaniu, można ją swobodnie sprzedać komuś innemu. Oryginalny sprzedawca nie ma wpływu na losy już sprzedanego egzemplarza książki. W przypadku oprogramowania jest to analogiczne – po odinstalowaniu z urządzenia pierwotnego właściciela, może ono zostać przekazane dalej.

    Sprawdź szczegółową podstawę prawną.

  • Co otrzymam, kupując używane oprogramowanie?

    Zakup oprogramowania z rynku wtórnego wiąże się przede wszystkim z nabyciem prawa do licencji, które upoważnia nabywcę do korzystania z danego programu komputerowego. W ramach transakcji kupujący otrzymuje również klucz produktu, niezbędny do aktywacji oprogramowania.

  • Jakie dokumenty są dostarczane z oprogramowaniem?

    Do każdego zrealizowanego zamówienia dołączamy fakturę oraz nasz certyfikat legalności. Dokumenty te są wystarczające, aby móc udowodnić legalne nabycie prawa do licencji. Jeśli jest to potrzebne, dostarczamy również klucze licencyjne niezbędne do aktywacji oprogramowania. W przypadku licencji CAL, klucz nie jest wymagany do aktywacji.

  • Skąd pochodzi oferowane oprogramowanie?

    Specjalizujemy się w roli brokera oprogramowania, dostarczając naszym klientom oprogramowanie od firm z nadwyżkami licencyjnymi, jak i od zaufanych dostawców z całej Europy. W naszym portfolio znajdują się produkty Microsoft, oferowane w ramach programu licencjonowania zbiorowego (Volume Licensing), które idealnie spełniają potrzeby różnorodnych firm i organizacji.

  • Jaka jest różnica między licencją a kluczem produktu?

    Licencja i klucz produktu to nie to samo. Prawo do korzystania z oprogramowania zapewnia jedynie posiadanie odpowiedniej licencji, a nie samego klucza produktu. Klucz produktu służy tylko do zainstalowania i aktywacji licencjonowanego programu, ale nie upoważnia do jego użytkowania. Bez odpowiedniej licencji korzystanie z programu jest niedozwolone.

  • Czy używane oprogramowanie otrzymuje aktualizacje, takie jak łatki bezpieczeństwa i poprawki od producenta oprogramowania?

    Tak, otrzymuje. Używane oprogramowanie ma dostęp do wszystkich aktualizacji zabezpieczeń i poprawek wydanych przez producenta, zgodnie z polityką cyklu życia danego produktu. Zapewnia to takie same funkcje i standardowe wsparcie techniczne, jakie oferuje firma Microsoft lub inny producent oprogramowania. Aktualizacje dostępne dla używanego oprogramowania, które zostało zakupione u nas, są identyczne jak dla nowego oprogramowania sprzedawanego bezpośrednio przez producenta oprogramowania.

  • Jakie są korzyści z zakupu używanego oprogramowania?

    Zakup używanego oprogramowania pozwala małym i średnim przedsiębiorstwom m.in. na znaczną redukcję kosztów IT bez kompromisów na funkcjonalności i wsparciu technicznym. Dzięki temu mogą one przeznaczyć zaoszczędzone środki na inne obszary działalności, korzystając z pełnowartościowego oprogramowania.

  • Jak mogę sprawdzić legalność nabytego oprogramowania?

    Każdy zakupiony u nas produkt jest dostarczany z certyfikatem legalności oraz fakturą. Pamiętaj, że używane oprogramowanie jest w pełni legalne. Chyba że pochodzi z nieuczciwego źródła. Na szczęście kupując oprogramowanie w Soft360, nie musisz się o to martwić, ponieważ zawsze pozyskujemy oprogramowanie wyłącznie od zaufanych i zweryfikowanych dostawców z całej Europy.

    Sprawdź szczegółową podstawę prawną.

  • Czy nabywając prawo do licencji na używane oprogramowanie, w razie audytu, muszę przedstawiać dokumentację i oświadczenia poprzednich właścicieli o odinstalowaniu programu?

    Nie. Nabycie prawa do licencji na używane oprogramowanie nie wymaga przedstawiania skomplikowanej dokumentacji, w tym oświadczeń poprzednich właścicieli o odinstalowaniu programu. Orzeczenie Wyższego Sądu Krajowego w Hamburgu z sierpnia 2016 roku (sygnatura 406 HKO 148/16) głosi, że ujawnienie łańcucha praw, czyli poprzednich właścicieli licencji, nie jest wymagane dla legalnego handlu używanym oprogramowaniem. Decyzja ta skutecznie obala mit, że takie ujawnienie jest konieczne i potwierdza, że wystarczający jest prosty dowód zakupu. Więcej na temat legalności używanego oprogramowania.

  • Czym jest prawo do downgrade’u licencji Microsoft i jak z niego skorzystać?

    Prawo do downgrade’u licencji Microsoft pozwala na przejście do starszych wersji oprogramowania użytkownikom licencji zbiorczych. Downgrade jest bezpłatny i przydatny, gdy systemy lub aplikacje wymagają starszej wersji oprogramowania. Aby skorzystać z tej opcji, daj nam znać, dostarczymy Ci nowy klucz aktywacyjny. Pamiętaj, że możesz skorzystać z prawa do downgrade’u dla maksymalnie dwóch poprzednich wersji oprogramowania (o ile nadal są one wspierane przez Microsoft). Downgrade dotyczy wyłącznie tej samej edycji produktu (np. Office 2019 Standard na Office 2016 Standard), ale nie możesz dokonywać zmian między różnymi wersjami edycji (np. z Office 2016 Professional Plus na Office 2016 Standard).