Microsoft Windows Server 2012 R2 DataCenter
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)
Architektura
64 bit

Windows Server 2012 R2 DataCenter

Windows Server 2012 R2

Microsoft jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych, renomowanych i szanowanych marek w branży technologii informatycznych i cieszy się rozpoznawalnością marki, której od lat trudno jest dorównać. Wraz z uruchomieniem centrum danych Microsoft Windows Server 2012 R2 gigant technologiczny dokonał ogromnego skoku w świecie technologii i dał przykład, który zaskoczył ogromną liczbę odbiorców.

Microsoft Windows Server 2012 R2 DataCenter jest sercem całej serii Microsoft i zapewnia doskonałe wrażenia z tego, jak innowacje wyglądają w firmie Microsoft. Infrastruktura DataCenter Microsoft Windows Server 2012 R2 składa się z różnych ulepszeń w stosunku do poprzednich wersji Windows Server i obejmuje szeroki wachlarz aktualizacji i funkcji. Użytkownicy powinni spodziewać się satysfakcjonującej użyteczności tej wersji. Pod wieloma względami ta wersja przynosi wiele korzyści i usprawnień dla operacji na dużą skalę i dużych firm, które chcą działać kanałami nowoczesnej technologii i innowacji.

Funkcje Windows Server 2012 R2 DataCenter

  • Microsoft Windows Azure: Backup serwera w chmurze
  • Nowoczesny interfejs: zoptymalizowany dzięki funkcji Touchscreen
  • Nowy manager zadań: zoptymaliowany proces i wygląd
  • PowerShell 3.0 : ulepszone zarządzanie ustawieniami systemu
  • SMB 3.0 : poprawa dostępności do plików
  • IIS 8.0 : rozszerzony Extended Validation Certificate

Efektywna praca z Microsoft Windows Server 2012 R2 DataCenter

Decydując się na zakup Win Server 2012 R2 DataCenter, zarówno w mały firmach jak i dużych przedsiębiorstwach, dzięki wyraźnej poprawie wydajności i skalowalności, macie Państwo możliwość podołać każdej, nawet krytycznej ilości pracy. W celu zapewnienia zwiększonej ochrony przed skutkami awarii, wprowadzono w Windows Server Datacenter 2012 R2 stabilne systemy przywracania i odzyskiwania danych. Dzięki rozszerzonemu systemowi wsparcia dla otwartych framework, Windows Server 2012 R2 DataCenter umożliwia Państwu na tworzenie nowych aplikacji i stron internetowych.

Większa elastyczność dzięki wirtualizacji i Cloud Services

Win Server 2012 R2 DataCenter pozwala stworzyć wirtualną infrastrukturę interfejsu. Za pomocą przenoszenia aplikacji na usługodawców, możecie Państwo w lokalnych centrach obliczeniowych, jak i w chmurze publicznej skalować swoje aplikacje i bez żadnych problemów elastycznie udostępniać. Liczne opcje przechowywania oraz powielania VHD w Windows 2012 R2 DataCenter, oszczędza Państwu kosztów składowania. Nowoczesny interfejs pochodzi z wersji Microsoft Windows 8, co ułatwia Państwu obsługe systemu, dzięki ekranowi dotykowemu.

Głowna różnica pomiędzy Windows Server 2012 DataCenter i jego standardowa wersja jest to, ze ta ostatnia ograniczona jest w liczbie możliwych wirtualnych maszyn do dwóch, podczas gdy w edycji DataCenter, liczba ta jest nieograniczona. Wymagania systemowe dla system Windows Server DataCenter 2012 R2 odpowiadaja tym z poprzedniej wersji systemu, przy czym sa tu obsługiwane 2 procesory.

Ulepszony system zarządzania danymi

W Win Server 2012 R2 DataCenter, znany system danych NTFS został uzupełniony o nowy system ReFS, który został specjalnie zaprojektowany do przechowywania danych na serwerach, dając przy tym optymalne wsparcie. Microsoft Windows Server 2012 R2 DataCenter zapewnia teraz dynamiczną kontrolę dostępu - Dynamic Access Control, gdzie dostęp do danych jest kontrolowany przy pomocy metadanych. Ta nowa funkcja wspomaga technologię Active Directory, między innymi chroniąc dane przed nieautoryzowanym dostępem, w czasie ich przesyłania.

Porównaj Windows Server 2012 R2 Essentials, Standard i Datacenter

Windows Server 2012 R2

Essentials

Windows Server 2012 R2

Standard

Windows Server 2012 R2

DataCenter

Podstawowe funkcje systemu Windows Server
Kontenery OSE / Windows Server z izolacją Hyper-V
2
bez limitu
Kontenery Windows Server bez izolacji Hyper-V
Usługa Host Guardian
Funkcje pamięci masowej, w tym bezpośrednie miejsca do magazynowania i replika pamięci
Stos sieciowy
Model licencjonowania
Serwer
Procesor, CAL
Procesor, CAL
Wymóg licencji CAL
Licencja CAL nie jest wymagana
Licencja CAL na system Windows Server
Licencja CAL na system Windows Server
Ilość CPU
2
64
64
Ilość pamięci RAM
64 GB
4 TB
4 TB
Ilość użytkowników
25
bez limitu
bez limitu
Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
9EA-01044
Przeznaczenie:
System serwerowy
Licencjonowanie:
Na procesor
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2012 R2 DataCenter
Procesor
1.4 GHz lub szybszy (zalecany 2GHz lub szybszy)
Pamięć RAM
512 MB (zalecane 2 GB RAM lub więcej)
Miejsce na dysku twardym
32 GB
Ekran
800x600 (zalecany 1024x768)

Kupując u nas, kupujesz mądrze

Pomagamy wybrać najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb, oszczędzając Twój czas i energię, które możesz poświęcić na rozwój. Oto dlaczego współpraca z nami to najlepszy wybór dla Twojego biznesu:

Ponad 80% niższe koszty

Oprogramowanie z rynku wtórnego to opłacalna alternatywa dla nowych wersji. Dzięki temu obniżysz koszty IT bez żadnych kompromisów na jakości nawet o ponad 80%.

Zgodność z prawem

Nabywasz pełne uprawnienia licencyjne. Otrzymujesz wszystkie wymagane prawnie dokumenty wraz z certyfikatem legalności, co stanowi zabezpieczenie w przypadku audytu.

200 000+ zadowolonych klientów

Zapewniamy elastyczne warunki zakupu oprogramowania, dostosowane do potrzeb klientów indywidualnych, małych i średnich firm, jak i dużych korporacji.

Najczęściej zadawane pytania

  • Czy używane oprogramowanie jest legalne?

    Oczywiście, używane oprogramowanie jest w pełni legalne. Użytkownik, który nabył oprogramowanie wieczyste na terenie UE/EOG, ma możliwość (zgodnie z prawem unijnym) przenieść prawa własności zakupionej kopii oprogramowania na inną osobę lub podmiot. Nie wymaga to żadnej akceptacji ani upoważnienia ze strony właściciela praw autorskich (np. firmy Microsoft), ponieważ ich prawa do dystrybucji zostały wyczerpane przy pierwszej sprzedaży.

    W uproszczeniu, działa to jak w przypadku zakupu książki – po jej przeczytaniu, można ją swobodnie sprzedać komuś innemu. Oryginalny sprzedawca nie ma wpływu na losy już sprzedanego egzemplarza książki. W przypadku oprogramowania jest to analogiczne – po odinstalowaniu z urządzenia pierwotnego właściciela, może ono zostać przekazane dalej.

    Sprawdź szczegółową podstawę prawną.

  • Co otrzymam, kupując używane oprogramowanie?

    Zakup oprogramowania z rynku wtórnego wiąże się przede wszystkim z nabyciem prawa do licencji, które upoważnia nabywcę do korzystania z danego programu komputerowego. W ramach transakcji kupujący otrzymuje również klucz produktu, niezbędny do aktywacji oprogramowania.

  • Jakie dokumenty są dostarczane z oprogramowaniem?

    Do każdego zrealizowanego zamówienia dołączamy fakturę oraz nasz certyfikat legalności. Dokumenty te są wystarczające, aby móc udowodnić legalne nabycie prawa do licencji. Jeśli jest to potrzebne, dostarczamy również klucze licencyjne niezbędne do aktywacji oprogramowania. W przypadku licencji CAL, klucz nie jest wymagany do aktywacji.

  • Skąd pochodzi oferowane oprogramowanie?

    Specjalizujemy się w roli brokera oprogramowania, dostarczając naszym klientom oprogramowanie od firm z nadwyżkami licencyjnymi, jak i od zaufanych dostawców z całej Europy. W naszym portfolio znajdują się produkty Microsoft, oferowane w ramach programu licencjonowania zbiorowego (Volume Licensing), które idealnie spełniają potrzeby różnorodnych firm i organizacji.

  • Jaka jest różnica między licencją a kluczem produktu?

    Licencja i klucz produktu to nie to samo. Prawo do korzystania z oprogramowania zapewnia jedynie posiadanie odpowiedniej licencji, a nie samego klucza produktu. Klucz produktu służy tylko do zainstalowania i aktywacji licencjonowanego programu, ale nie upoważnia do jego użytkowania. Bez odpowiedniej licencji korzystanie z programu jest niedozwolone.

  • Czy używane oprogramowanie otrzymuje aktualizacje, takie jak łatki bezpieczeństwa i poprawki od producenta oprogramowania?

    Tak, otrzymuje. Używane oprogramowanie ma dostęp do wszystkich aktualizacji zabezpieczeń i poprawek wydanych przez producenta, zgodnie z polityką cyklu życia danego produktu. Zapewnia to takie same funkcje i standardowe wsparcie techniczne, jakie oferuje firma Microsoft lub inny producent oprogramowania. Aktualizacje dostępne dla używanego oprogramowania, które zostało zakupione u nas, są identyczne jak dla nowego oprogramowania sprzedawanego bezpośrednio przez producenta oprogramowania.

  • Jakie są korzyści z zakupu używanego oprogramowania?

    Zakup używanego oprogramowania pozwala małym i średnim przedsiębiorstwom m.in. na znaczną redukcję kosztów IT bez kompromisów na funkcjonalności i wsparciu technicznym. Dzięki temu mogą one przeznaczyć zaoszczędzone środki na inne obszary działalności, korzystając z pełnowartościowego oprogramowania.

  • Jak mogę sprawdzić legalność nabytego oprogramowania?

    Każdy zakupiony u nas produkt jest dostarczany z certyfikatem legalności oraz fakturą. Pamiętaj, że używane oprogramowanie jest w pełni legalne. Chyba że pochodzi z nieuczciwego źródła. Na szczęście kupując oprogramowanie w Soft360, nie musisz się o to martwić, ponieważ zawsze pozyskujemy oprogramowanie wyłącznie od zaufanych i zweryfikowanych dostawców z całej Europy.

    Sprawdź szczegółową podstawę prawną.

  • Czy nabywając prawo do licencji na używane oprogramowanie, w razie audytu, muszę przedstawiać dokumentację i oświadczenia poprzednich właścicieli o odinstalowaniu programu?

    Nie. Nabycie prawa do licencji na używane oprogramowanie nie wymaga przedstawiania skomplikowanej dokumentacji, w tym oświadczeń poprzednich właścicieli o odinstalowaniu programu. Orzeczenie Wyższego Sądu Krajowego w Hamburgu z sierpnia 2016 roku (sygnatura 406 HKO 148/16) głosi, że ujawnienie łańcucha praw, czyli poprzednich właścicieli licencji, nie jest wymagane dla legalnego handlu używanym oprogramowaniem. Decyzja ta skutecznie obala mit, że takie ujawnienie jest konieczne i potwierdza, że wystarczający jest prosty dowód zakupu. Więcej na temat legalności używanego oprogramowania.

  • Czym jest prawo do downgrade’u licencji Microsoft i jak z niego skorzystać?

    Prawo do downgrade’u licencji Microsoft pozwala na przejście do starszych wersji oprogramowania użytkownikom licencji zbiorczych. Downgrade jest bezpłatny i przydatny, gdy systemy lub aplikacje wymagają starszej wersji oprogramowania. Aby skorzystać z tej opcji, daj nam znać, dostarczymy Ci nowy klucz aktywacyjny. Pamiętaj, że możesz skorzystać z prawa do downgrade’u dla maksymalnie dwóch poprzednich wersji oprogramowania (o ile nadal są one wspierane przez Microsoft). Downgrade dotyczy wyłącznie tej samej edycji produktu (np. Office 2019 Standard na Office 2016 Standard), ale nie możesz dokonywać zmian między różnymi wersjami edycji (np. z Office 2016 Professional Plus na Office 2016 Standard).