Jaki ESET najlepszy? Porównanie produktów dla użytkowników domowych i firm

Z rozwiązań ESET korzystają użytkownicy na całym świecie i raczej nie trzeba go nikomu przedstawiać. Producent software’u zapewniającego bezpieczeństwo cybernetyczne ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów, które można podzielić na oprogramowanie domowe oraz zapewniające ochronę w biznesie. Prześwietlamy podstawowe funkcje software’u ESET. Jak dopasować pakiet antywirusa do swoich potrzeb?

ESET - porównanie produktów dla użytkowników domowych

Rozwiązania ESET przeznaczone dla konsumentów uwzględniają typowe zagrożenia, z którymi spotyka się na co dzień większość z nas. Przede wszystkim skupiają się na złośliwym oprogramowaniu, bankowości internetowej, spamie i pozwalają korzystać z sieci w sposób bezpieczny. Jak wygląda ochrona przed zagrożeniami zaprojektowana dla komputerów domowych?

ESET NOD32 Antivirus

NOD32 Antivirus to oprogramowanie zapewniające ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem i ransomware. Zostało wyposażone w zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, rozwijające się wraz ze zmianą środowiska. Chroni przed zagrożeniami skryptowymi oraz pozwala na blokowanie nośników wymiennych podłączanych do urządzenia. Miłośnicy elektronicznej rozrywki znajdą w nim tryb gier online pozwalający cieszyć się wysokowydajną rozgrywką z antywirusem w tle.

Logo ESET

Liczba stanowisk
1-5
Okres licencji
12-36 miesięcy
Cena
105-538zł
System operacyjny
Windows
Wersja darmowa
30 – dniowy okres próbny

 

 

 

NOD32 Antivirus to oprogramowanie zapewniające ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem i ransomware. Zostało wyposażone w zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, rozwijające się wraz ze zmianą środowiska.

Chroni przed zagrożeniami skryptowymi oraz pozwala na blokowanie nośników wymiennych podłączanych do urządzenia. Miłośnicy elektronicznej rozrywki znajdą w nim tryb gier online pozwalający cieszyć się wysokowydajną rozgrywką z antywirusem w tle.

ESET Internet Security

Narzędzia zintegrowane w wariancie ESET Internet Security ogniskują się wokół bezpieczeństwa korzystania z sieci. Oprócz możliwości znanych z bazowego Antivirus uwzględniają zaporę Firewall, oprogramowanie antyspamowe, bezpieczeństwo zakupów internetowych i blokowanie niebezpiecznych stron internetowych. Dzięki trybowi antykradzieżowemu można zlokalizować zagubione urządzenie i zablokować dostęp do danych. Rodzice docenią tryb Parental Control ułatwiający nadzorowanie sposobu korzystania przez dzieci z urządzenia i internetu.

Logo ESET

Liczba stanowisk
1-9
Okres licencji
12-36 miesięcy
Cena
142-875zł
System operacyjny
Windows
Wersja darmowa
30 – dniowy okres próbny

 

 

 

Narzędzia zintegrowane w wariancie ESET Internet Security ogniskują się wokół bezpieczeństwa korzystania z sieci. Oprócz możliwości znanych z bazowego Antivirus uwzględniają zaporę Firewall, oprogramowanie antyspamowe, bezpieczeństwo zakupów internetowych i blokowanie niebezpiecznych stron internetowych.

Dzięki trybowi antykradzieżowemu można zlokalizować zagubione urządzenie i zablokować dostęp do danych. Rodzice docenią tryb Parental Control ułatwiający nadzorowanie sposobu korzystania przez dzieci z urządzenia i internetu.

ESET Smart Security Premium

W Smart Security Premium nie znajdziesz dwóch funkcji unikalnych dla Security Pack. W zamian za to producent oferuje szyfrowanie danych. Korzystając z prostego menu, można zabezpieczyć informacje znajdujące się na dysku przed odczytaniem przez niepowołane osoby. Program ma też wbudowany menedżer haseł.

ESET Logo

ESET

NOD32

ESET Logo

ESET

Internet Security

AVG Logo

ESET

Smart Security Premium

Ochrona przed ransomware
Ochrona smartfonów i tabletów
Ochrona urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi
Ochrona przed hakerami
Bezpieczna bankowość internetowa
Wszystkie hasła w jednym miejscu
Ochrona Twoich prywatnych danych

ESET Mobile Security

Wersja ESET na urządzenia z systemem Android. Oprócz bazowej ochrony antywirusowej oferuje skanowanie w czasie rzeczywistym, zabezpieczenie przed phishingiem, blokowanie aplikacji oraz szereg funkcji dodatkowych, np. zdalne włączanie blokady. Skorzystają z niego też osoby, które często realizują przelewy z telefonu, ponieważ zabezpieczenia chronią dane finansowe. Ciekawe rozwiązania obejmuje aktywny Anti-Theft, który umożliwia np. przejęcie zdalnej kontroli nad aparatem wbudowanym w smartfon w celu identyfikacji złodzieja.

ESET Mobile Security z naszej oferty:

ESET

ESET Mobile Security for Android (1 stanowisko, 12 miesięcy)

ESET

ESET Mobile Security for Android (1 stanowisko, 24 miesiące)

ESET

ESET Mobile Security for Android (1 stanowisko, 36 miesięcy)

Antywirus ESET - porównanie wersji dla przedsiębiorstw

ESET Protect

W sektorze firm korzystanie ze skutecznego antywirusa ma daleko większe znaczenie, niż w przypadku konsumentów. Ceną, jaką przyjdzie zapłacić za oszczędność w tym zakresie, może być utrata danych personalnych lub finansowych o kluczowym znaczeniu dla przedsiębiorcy. W ślad za tym mogą pojawić się nie tylko kłopoty z klientami, ale także kary administracyjne. W jakich wariantach występuje ESET dla biznesu?

ESET Protect Essential

Bazowy wariant ESET wyposażony w ochronę antywirusową serwerów, urządzeń mobilnych z systemem Android (telefonów i tabletów) i komputerów firmowych. Oprogramowanie antyphishingowe skutecznie zabezpiecza przed wyłudzaniem danych.

ESET Protect Entry

Względem wersji Essential poszerza zabezpieczenia o Endpoint Security, czyli szereg technologii zwiększający ochronę użytkownika podczas korzystania z sieci. Wśród nich można wskazać na dwukierunkowy firewall, ochronę przed botnetami, czyli zainfekowanymi grupami komputerów oraz kontrolę dostępu do stron internetowych.

ESET Protect Advanced

Pakiet uzupełniający ochronę o LifeGuard Advanced, czyli sandboxing w chmurze. Ta funkcja pozwala na wyizolowanie oprogramowania i uruchomienie go w kontrolowanym środowisku. W momencie izolacji ESET analizuje pliki pod kątem potencjalnych zagrożeń i upewnia się, że nie są one w stanie wyrządzić szkody zasobom firmowym.

Drugą nowością, która się tutaj pojawia jest szyfrowanie dysków na stacji roboczej (Full Disk Encryption). Na to rozwiązanie warto spojrzeć dwupłaszczyznowo. Z jednej strony zwiększa bezpieczeństwo danych. Z drugiej pozwala bezproblemowo przejść proces badania compliance, czyli zgodności z obowiązującymi przepisami, m.in. w zakresie RODO.

ESET Protect Complete

ESET Protect Complete jeszcze bardziej uszczelnia sandboxing, poszerzając go na wiadomości mailowe i załączone do nich pliki oraz serwer pocztowy. Firma ESET zapewnia też wsparcie dla użytkowników korzystających z pakietu Microsoft 365, popularnego pakietu biurowego.

ESET Protect Enterprise

Enterprise to wersja bardzo podobna do Advanced z tą różnicą, że zaimplementowano w nim ESET Inspect. To funkcja klasy Detection&Response, która pozwala na monitorowanie zagrożeń w czasie rzeczywistym i podejmowanie decyzji o tym, co zrobić z danym zagrożeniem na punkcie końcowym. Obejmuje wykrywanie naruszeń i podejrzanych zachowań.

ESET Protect Elite

Pakiet Elite to wariant dla najbardziej wymagających użytkowników. Został wyposażony w kompleksową ochronę obejmującą wszystkie, wymienione wyżej warstwy zabezpieczeń, a także szyfrowanie U2F (ang. Universal Second Factor). Obecnie jest to jedna z najsilniejszych technologii uwierzytelniających.

Warto wspomnieć, że wszystkie produkty ESET Protect umożliwiają korzystanie z konsoli lokalnej oraz jej wersji w chmurze. Dzięki temu możliwa jest obsługa każdego urządzenia podłączonego do sieci firmowej. Na marginesie można wspomnieć, że firmowy ESET może być wdrożony na dowolnej maksymalnej liczbie komputerów, przy czym dla wersji Enterprise i Elite minimalna liczba urządzeń to 26. Pozostałe warianty można zastosować już na 5 urządzeniach.

Którą wersję oprogramowania ESET wybrać?

Jeśli szukasz oprogramowania antywirusowego do potrzeb prywatnych, zastanów się przede wszystkim, przed jakimi zagrożeniami chcesz się zabezpieczyć. Jeśli bardzo często korzystasz z internetu, warto rozważyć pakiet Internet Security lub Security Premium. Kiedy zależy Ci na zabezpieczeniu przed atakami urządzeń mobilnych, wystarczającym rozwiązaniem będzie ESET Mobile Security.

W przypadku oprogramowania firmowego należy w pierwszej kolejności zastanowić się, na jakie zagrożenia cyfrowe jest narażona organizacja i jak duże jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Niewielkie firmy, które nie obracają danymi wrażliwymi mogą ograniczyć się do wariantów Essential lub Entry. Kiedy jednak skala działalności i ryzyko rosną, dobrym pomysłem może być zaimplementowanie jednego z bardziej rozbudowanych pakietów, np. Complete lub Enterprise.

W kategorii: Rankingi i porównania
Nawigacja

Ostatnie artykuły