Windows 11 - ile kosztuje legalny system?

Choć jeszcze parę lat temu posiadanie nielegalnego oprogramowania nie było niczym wyjątkowym, obecnie można się z tym spotkać coraz rzadziej. Jest to bez wątpienia dobra tendencja, gdyż oryginalny Windows, to zdecydowanie inwestycja warta swojej ceny. Dzięki oryginalnej licencji użytkownicy mogą w pełni korzystać ze wszystkich możliwości, jakie oferuje swoim klientom firma Microsoft, bez obaw, że w którymś momencie system nagle przestanie działać. Jeżeli więc zastanawiasz się, ile kosztuje system Windows 11 i gdzie możesz go kupić, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Dlaczego nie warto inwestować w "tanie klucze Windows"?

Pomimo że nie jest to już tak popularny proceder, jak jeszcze kilka, a w zasadzie to nawet i kilkanaście lat temu, w sieci, najczęściej na portalach aukcyjnych, wciąż można się spotkać z podejrzanie korzystnymi ofertami dotyczącymi sprzedaży kluczy Windows. Klucze, które można kupić za kilkadziesiąt złotych, najprawdopodobniej pochodzą ze źródeł, które w Polsce są uznawane za nielegalne i nie umożliwiają prawidłowego licencjonowania. Warto pamiętać, że w przypadku zakupu tanich kluczy, uzyskuje się jedynie klucz produktu, a nie prawo do licencji. Licencje tego typu są zazwyczaj kupowane za pośrednictwem skradzionych kart płatniczych lub zakupione za granicą i niedopuszczone do użytku w Polsce. Mogą one w ogóle nie być przeznaczone na europejski rynek - są to najczęściej klucze programu Microsoft Imagine, dawniej DreamSpark, który umożliwia korzystanie z części oprogramowania, pod warunkiem że będzie ono używane wyłącznie w celach edukacyjnych (w ramach licencji EDU).

W przypadku licencji, do której uruchomienia wykorzystano tani klucz z nielegalnego źródła, istnieje duże prawdopodobieństwo, że komputer ją rozpozna, co oznacza, że w konsekwencji może doprowadzić do zablokowania dostępu do aktualizacji systemu, oprogramowania, metod zabezpieczających Windows 11 czy innych narzędzi Microsoft. Rozpoznanie licencji pochodzącej z fałszywego źródła może nastąpić niezależnie od kondycji komputera, zarówno po kilku miesiącach, jak i kilku dniach użytkowania. Zdarzały się także przypadki, że po wpisaniu, klucze w ogóle nie zostawały rozpoznane i nie można było uruchomić systemu Windows 11.

Powyżej wymienione przykłady dowodzą, że zakup fałszywego oprogramowania nie przynosi zbyt wielu korzyści, a wręcz przeciwnie - może wpędzić użytkowników w kłopoty lub po prostu sprawi, że urządzenie stanie się bezużyteczne. Dla klientów, którzy szukają uczciwych rozwiązań, a mimo wszystko chcą kupić oprogramowanie nieco taniej, istnieje kilka sposobów, by połączyć oba te zamiary.

Ile kosztuje Windows 11?

Legalny system Windows można zdobyć na kilka sposobów. Wygodną i chętnie wybieraną przez użytkowników opcją, jest kupienie komputera (lub innego sprzętu, np. tabletu, laptopa), który jest wyposażony w oprogramowanie Windows 11. Licencja przypisana dożywotnio do konkretnego sprzętu to licencja typu OEM. Rozpoczęcie instalacji oprogramowania rozpocznie się automatycznie w momencie podłączenia urządzenia do Internetu. Instalacja systemu w ten sposób jest bardzo prosta, a urządzenia można używać niemal od razu po zakończeniu instalacji. Ważne jest, aby sprzęt został zakupiony u autoryzowanego sprzedawcy, tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że licencja znajdująca się na komputerach pochodzi z legalnego źródła, a jej użytkowanie nie przysporzy klientom kłopotów.

Windows 11 można kupić na stronie samego producenta zarówno w wersji Home, jak i Pro. Oficjalna cena na stronie Microsoft to 629,99 zł dla wersji Windows 11 Home i 1 099 zł dla wersji Windows 11 Pro. Wyboru powinieneś dokonać w zależności od tego, jakie narzędzia wykorzystujesz do pracy czy nauki, z których aplikacji korzystasz i które funkcje systemu są dla Ciebie najważniejsze. Jeżeli urządzenie jest wykorzystywane na potrzeby użytkowników domowych w celu nauki i rozrywki, z pewnością Windows Home będzie odpowiednim wyborem. Wersja Pro przyda się klientom biznesowym, gdyż posiada ona większy nacisk na ochronę danych.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią przepłacać, jest kupienie legalnego systemu Windows 11 w naszym, gdzie wersja Home kosztuje 539 zł, a wersja Pro 659. To w pełni legalne oprogramowanie, które - i tym się chwalimy - występuje na naszych wirtualnych półkach w niezwykle atrakcyjnej cenie. Aby zainstalować Windows 11, należy wpisać klucz produktu zakupiony u autoryzowanego sprzedawcy po wybraniu przycisku "zmień klucz produktu", który znaleźć można w ustawieniach systemowych. Mimo że cena licencji jest znacznie niższa niż w oficjalnym sklepie producenta, nie musisz obawiać się o jej pochodzenie. Soft360 posiada w swojej ofercie systemy z legalnego źródła, a Ty możesz być spokojny, że dostaniesz oryginalny Windows 11. Różnica w cenach systemu Windows 11 wynika z dywersyfikacji dostawców systemów.

Oryginalny Windows 11 - cena? Zobacz, jak zdobyć licencję bezpłatnie

Jakiś czas temu, Microsoft wyszedł z ciekawą propozycją, która z pewnością ucieszy wielu użytkowników systemu Windows 10. Klienci posiadający oryginalny Windows 10, po spełnieniu określonych przez producenta warunków, mogą uzyskać bezpłatny dostęp do nowych funkcji, które są dostępne w oprogramowaniu Windows 11. Sprawdź warunki umożliwiające update:

  • system musi być aktualny i posiadać najnowsze aktualizacje zabezpieczeń,
  • spełnienie odpowiednich wymagań sprzętowych, które można sprawdzić w ustawieniach systemowych lub poprzez aplikację PC Health Check,
  • odpowiedni stan urządzenia - sprawdzanie kondycji komputera, możliwe jest poprzez aplikację systemową lub Windows Update.

Windows 11 z naszej oferty:

Microsoft Windows 11 Home

Microsoft

Windows 11 Home

Microsoft Windows 11 Professional

Microsoft

Windows 11 Professional

Czym różnią się obie wersje oprogramowania? Windows 10 i 11? Windows 11 posiada wszystkie możliwości, które można było znaleźć w poprzednim wydaniu, został on jednak odświeżony i zaprojektowany w nowoczesny sposób, odpowiadający na potrzeby wymagających użytkowników. Oprogramowanie wyposażono także w nowe narzędzia, aplikacje i mechanizmy zabezpieczeń umożliwiające komfortowe korzystanie z urządzeń.

Warto zaznaczyć także, że w przypadku niespełnienia warunków umożliwiających uaktualnienie, wciąż można z powodzeniem korzystać z Windowsa 10, który nadal jest obsługiwany przez producenta.

System Windows 11 - gdzie kupić?

Powyżej przedstawiliśmy kilka możliwości zakupu systemu Windows 11, a także sposób, w jaki można uzyskać go bezpłatnie. Obecnie jego cena nie jest już zaporowa dla wielu użytkowników, dlatego bez wątpienia warto zaopatrzyć się w oryginalną wersję, umożliwiającą korzystanie ze wszystkich możliwości, jakie daje Windows 11 i jego bieżące aktualizacje, bez stresu o to, że urządzenie nagle przestanie działać, jak często bywa w przypadku zakupu kluczy z nielegalnych źródeł.

W kategorii: Poradniki

Dodaj komentarz

Security code
Nawigacja

Ostatnie artykuły