Navicat Monitor 3 - wersja niekomercyjna
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
ENG
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Edukacyjny
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)
Architektura
32/64 bit

Navicat Monitor to zaawansowane narzędzie bezpiecznego i prostego zdalnego monitorowania serwerów, które nie wymaga dodatkowych agentów. Dzięki wbudowanym funkcjom, monitorowanie staje się maksymalnie efektywne. Obsługiwane serwery obejmują MySQL, MariaDB, PostgreSQL i SQL Server, a także są kompatybilne z bazami danych w chmurze, takimi jak Amazon RDS, Amazon Aurora, Oracle Cloud, Google Cloud i Microsoft Azure.

Navicat Monitor to oprogramowanie serwerowe, które zapewnia dostęp z dowolnego miejsca poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki temu, korzystając z połączenia internetowego, możesz wygodnie i bezproblemowo śledzić stan swoich serwerów na całym świecie przez całą dobę.

Czym jest licencja niekomercyjna?

Licencja niekomercyjna

Jeśli planujesz zakupić licencję dla siebie i jesteś jedyną osobą, która będzie z niej korzystać, lub jesteś instytucją edukacyjną lub organizacją non-profit, to dla Ciebie przeznaczona jest Licencja niekomercyjna.

Licencja niekomercyjna jest tańsza od licencji Enterprise lub Standard, jednak oferuje taką samą funkcjonalność.

W przypadku osób prywatnych, jeśli jesteś osobą fizyczną, a nie firmą, korporacją, spółką, stowarzyszeniem lub inną organizacją, i nie zamierzasz korzystać z produktu w celach komercyjnych, również spełniasz warunki do uzyskania licencji niekomercyjnej. Wszelkie inne zastosowanie wymaga nabycia pełnej licencji komercyjnej.

Licencja niekomercyjna przeznaczona jest dla poniższych instytucji:
 • Szkoła
 • Biblioteka
 • Uczelnia wyższa
 • Uniwersytet
 • Muzeum
 • Instytut badawczy
 • Kościół
 • Organizacja charytatywna

Informacja na temat zakupu licencji

 • Jeden token jest przeznaczony dla monitorowania jednego serwera lub czterech Azure Database
 • Dla monitorowania większej ilości celów/serwerów wymagana jest określona liczba tokenów
 • 1 token = 1 serwer

Jeśli ważna aktualizacja oprogramowania zostanie wydana w ciągu 90 dni od daty zakupu przez klienta, klient będzie uprawniony do otrzymania głównej aktualizacji oprogramowania bez dodatkowych kosztów

Funkcje i cechy Navicat Monitor 3

Dostosowanie alertów

Dostosuj progi alertów, aby śledzić swoją infrastrukturę. Otrzymuj powiadomienia, gdy osiągnięte zostaną zdefiniowane przez Ciebie progi alarmowe. Na przykład, otrzymuj alerty, gdy wykorzystanie procesora przekracza 90% przez co najmniej 30 minut.

Powiadomienia

Otrzymuj powiadomienia poprzez e-mail, SMS, SNMP lub Slack, gdy w Twojej infrastrukturze wystąpią ostrzeżenia lub stany krytyczne. Po otrzymaniu powiadomienia możesz szybko diagnozować i rozwiązywać problemy związane z bazą danych.

Uwierzytelnianie LDAP/AD

Oszczędź czas, konfigurując Navicat Monitor, poprzez skonfigurowanie go do uwierzytelniania z serwerem LDAP lub Active Directory. Dzięki temu nie będziesz musiał ponownie konfigurować nowych i różnych metod zabezpieczeń.

Menedżer ról

Dostosuj uprawnienia i ograniczenia dostępu użytkowników, przypisując im role w Navicat Monitor. Możesz przypisać role do dowolnych użytkowników, takich jak użytkownicy zewnętrzni z LDAP/AD lub lokalni użytkownicy utworzeni w Navicat Monitor. Dostosuj predefiniowane role do swoich potrzeb lub utwórz nowe role z indywidualnie dostosowanymi ustawieniami uprawnień, aby ograniczyć dostęp do wybranych stron w Navicat Monitor.

Migracja

Jeśli planujesz przenieść serwer aplikacji na nowy komputer, możesz wyeksportować ustawienia monitora. W ten sposób wykonasz migrację z łatwością. Wynikiem operacji tworzenia kopii zapasowej będzie plik ZIP zawierający wszystkie niezbędne pliki konfiguracyjne i ustawienia do późniejszego przywrócenia.

Tryb ciemny

Ustaw ciemny motyw, aby chronić oczy przed tradycyjnie oślepiającą bielą komputera. Zachowanie nie zmienia się wraz z wyglądem stron w trybie ciemnym.

Monitorowanie wydajności w czasie rzeczywistym

Navicat Monitor zawiera bogaty zestaw wykresów w czasie rzeczywistym i historycznych, które pozwalają zagłębić się w szczegóły statystyk serwera. Daje szczegółowy widok obciążenia i wydajności każdego serwera w zakresie jego dostępności, użycia dysku, sieciowych operacji we/wy, blokad tabel i innych, co pozwala łatwo śledzić odchylenia i ruch między serwerami, a także badać możliwe rozwiązania i dostosowywać Twoje ustawienia serwera.

Wykresy stanu i wydajności

Agreguj metryki z wielu instancji na jednym wykresie, umożliwiając porównywanie i analizowanie danych w niespotykanej dotąd szybkości. Dodatkowo, jednym kliknięciem możesz zapisać swój wykres jako dokument PDF o wysokiej jakości.

Replikacja

Wykorzystaj schematyczne diagramy, aby wizualnie przedstawić relacje replikacji. Dzięki nim będziesz mógł monitorować ogólny stan topologii replikacji jako całości, jak również każdego pojedynczego węzła i podsystemu replikacji. To pozwoli Ci mieć pewność, że dane na replikowanych serwerach są zawsze aktualne i zgodne.

Dane niestandardowe

Możesz stworzyć własne zapytanie, aby tworzyć niestandardowe wykresy i przechwytywać dowolne dane metryczne. Dzięki temu masz możliwość łatwego definiowania własnych metryk oraz konfiguracji alertów do analizy i monitorowania serwera.

Zaplanowane raporty

Skonfiguruj harmonogram generowania raportów w określonych odstępach czasu, a następnie zaplanuj ich wysyłanie pocztą elektroniczną do wielu odbiorców w formacie PDF. Raporty, które będą wysyłane e-mailem, automatycznie będą zawierać najnowsze dane i uwzględniać wszelkie aktualizacje dokonane przez Twój serwer.

Analizator zapytań

Monitoruj swoje zapytania w czasie rzeczywistym, aby szybko poprawić wydajność i efektywność Twojego serwera. Za pomocą potężnego Analizatora zapytań będziesz mógł uzyskać podsumowanie informacji o wszystkich wykonywanych zapytaniach i łatwo wykrywać potencjalne problemy.

Narzędzie to umożliwia identyfikację najczęściej występujących zapytań z długim czasem wykonania, powolnych zapytań o nieakceptowalnym czasie odpowiedzi oraz wykrywanie zakleszczeń, gdy dwa lub więcej zapytań wzajemnie blokują się nawzajem. Navicat Monitor inteligentnie podsumowuje zapytania, umożliwiając Ci zobaczenie, ile i jakie typy zapytań mogą powodować problemy.

Długotrwałe zapytania

Monitoruj historię wydajności zapytań w czasie, wyświetlając wszystkie zapytania o najdłuższym czasie oczekiwania. Analizuj i zrozum ewolucję każdego pojedynczego zapytania. Dzięki temu będziesz w stanie skutecznie rozwiązywać problemy związane z zapytaniami i dowiedzieć się, co było przyczyną wysokiego zużycia zasobów.

Architektura bez agentów

Navicat Monitor korzysta z repozytorium danych do przechowywania alertów i metryk potrzebnych do analizy historycznej. Repozytorium może opierać się na istniejącej instancji MySQL, MariaDB, PostgreSQL, SQL Server lub Amazon RDS, która pełni rolę bazy danych dla tego celu.

Navicat Monitor opiera się na architekturze bezagentowej, co umożliwia monitorowanie MySQL, MariaDB, PostgreSQL i SQL Server oraz regularne gromadzenie danych. Narzędzie zbiera metryki procesów, takie jak obciążenie procesora, użycie pamięci RAM i wiele innych zasobów, poprzez protokoły SSH/SNMP. Navicat Monitor może być zainstalowany na dowolnym lokalnym komputerze lub maszynie wirtualnej, nie wymagając jednocześnie instalacji oprogramowania na monitorowanych serwerach.

Wersja językowa:
Angielska
Obszar zastosowań:
Domowy
Edukacyjny
Organizacje non-profit
Liczba stanowisk:
1 token
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
Linux
MacOS
Windows
Segment rynku:
Niekomercyjny
Opcja zakupu:
Nowa licencja
Platforma sprzętowa
Windows, macOS, Linux, Docer, FreeBSD
System operacyjny
Windows 11, 10, 8.1, 8, 7, Windows Server 2022, 2019, 2016, 2012, macOS 10.14, 10.15, 11, 12,13, 14, CentOS 6.6, Oracle Linux 6.6, Fedora 20, Debian 8.0, Ubuntu 14.04 LTS, openSUSE 42.x, Amazon Linux 2, Docker 17, FreeBSD 10.4 lub nowsze
Dodatkowe informacje
Obsługiwane przeglądarki: Firefox, Chrome, Edge 39 lub nowszy, Safari 9.1.3 lub nowszy