Apple Final Cut Pro X
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
ENG
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)

Apple Final Cut Pro X

Apple Final Cut Pro to zaawansowany program do edycji wideo, przeznaczony głównie dla profesjonalistów. Oferuje rozbudowane narzędzia do montażu, korekcji kolorów, efektów wizualnych, oraz wsparcie dla rozdzielczości 4K i wyższych. Final Cut Pro jest znany ze swojej wydajności i szybkości, dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu sprzętu Mac. Użytkownicy cenią go także za intuicyjny interfejs, który ułatwia skomplikowane zadania edycyjne.

Program wspiera zarówno indywidualnych twórców, jak i duże zespoły produkcyjne, oferując możliwości współpracy i udostępniania projektów. Jego elastyczność i wszechstronność sprawiają, że jest popularnym wyborem w branży filmowej i telewizyjnej.

Zaawansowana gradacja kolorów. Każdy piksel bliżej perfekcji.

W Final Cut Pro wbudowane są profesjonalne narzędzia do gradacji kolorów, w tym dedykowany inspektor kolorów z kołami kolorów, krzywymi kolorów i krzywymi barwy/nasycenia. Użyj klatek kluczowych, aby dostosować poprawki w czasie, a także zastosuj kamerę i kreatywne tabele Look Up (LUT), aby uzyskać idealny wygląd. Wszystkie narzędzia i zakresy korekcji kolorów obsługują wideo o wysokim zakresie dynamiki (HDR).

Koła Kolorów

Unikalne koła kolorów usprawniają tradycyjne sterowanie, łącząc odcień, nasycenie i jasność w jeden, prosty interfejs.

Krzywe kolorów

Krzywe kolorów i luminancji umożliwiają bardzo precyzyjną regulację poziomu z wieloma punktami kontrolnymi w celu uzyskania określonych zakresów kolorów i jasności.

Krzywe odcienia/nasycenia

Próbkuj kolor za pomocą kroplomierza i zmieniaj tylko odcień, nasycenie lub luminancję określonego koloru na obrazku.

Narzędzia, których potrzebujesz. Od początku do końca.

Dzięki doskonałym funkcjom i intuicyjnemu projektowi Final Cut Pro przyspiesza postprodukcję. Dzięki temu redaktorzy mogą tworzyć i dostarczać treści z szybkością myślenia.

Edycja wideo

Magnetyczna oś czasu pozwala łatwo eksperymentować z pomysłami na historię, przesuwając i przycinając klipy bez kolizji i problemów z synchronizacją. Użyj klipów złożonych, aby połączyć oddzielne klipy wideo i audio w jeden ruchomy pakiet, utwórz przesłuchania, aby wypróbować wiele ujęć na osi czasu, i użyj zsynchronizowanych klipów, aby automatycznie dopasować wideo do dźwięku z drugiego źródła. Kodowanie kolorami ułatwia identyfikację różnych typów treści, z możliwością dostosowania wyglądu osi czasu podczas edycji.

Narzędzia organizacyjne

Final Cut Pro oferuje najbardziej zaawansowane narzędzia organizacyjne spośród wszystkich profesjonalnych aplikacji do edycji wideo. Z łatwością oznaczaj całe klipy lub zakresy klipów metadanymi do wyszukiwania i twórz inteligentne kolekcje, które automatycznie gromadzą zawartość zgodnie z zestawem niestandardowych kryteriów.

W przeglądarce możesz tworzyć i zapisywać niestandardowe widoki kolumn oraz wyszukiwać multimedia za pomocą nazw klipów, znaczników i notatek. Możesz także szybko sortować klipy według proxy, zoptymalizowanych lub brakujących typów multimediów.

Animacja

Twórz tytuły 2D i 3D bezpośrednio w Final Cut Pro, stosuj i modyfikuj filtry oraz korzystaj z wbudowanego klucza chrominancji, aby uzyskać wysokiej jakości efekty zielonego i niebieskiego ekranu. Rozbuduj wbudowane efekty za pomocą tysięcy narzędzi i szablonów innych firm. Aby uzyskać jeszcze większą kontrolę, użyj Motion, aby stworzyć wspaniałe tytuły, przejścia, generatory i efekty, do których możesz uzyskać dostęp w Final Cut Pro.

Audio

Final Cut Pro umożliwia edycję dźwięku wielokanałowego przy użyciu wbudowanych narzędzi, takich jak Voice Isolation 5, w celu poprawy mowy poprzez redukcję szumów tła i optymalizację poziomów. Dostosuj wielokanałowe pliki audio na osi czasu lub otwórz inspektora, aby uzyskać więcej informacji i opcji. Wybieraj spośród kilkudziesięciu dołączonych wtyczek do kompresji dźwięku, korektora dźwięku i nie tylko — lub wyślij do profesjonalnej aplikacji audio, takiej jak Logic Pro, w celu zaawansowanego miksowania dźwięku.

Dostawa

Szybko koduj wideo, korzystając z mocy wielordzeniowych procesorów i wydajnych procesorów graficznych. Skorzystaj z gotowych ustawień, aby dostarczać ultrawysokiej jakości wzorce lub pliki zoptymalizowane pod kątem iPhone'a, iPada, Apple TV i stron internetowych takich jak YouTube i Vimeo. Eksport wsadowy umożliwia szybkie dostarczenie wielu plików lub projektów w wielu formatach. Możesz także użyć narzędzia Compressor, aby utworzyć niestandardowe ustawienia eksportu, które pojawią się bezpośrednio w Final Cut Pro.

Elastyczność RAW z wydajnością ProRes.

Importuj, edytuj i oceniaj oryginalny, niezmieniony materiał filmowy z danymi RAW bezpośrednio z czujnika aparatu — bez utraty szybkości i płynności. Twórz natywne pliki RAW ProRes za pomocą rejestratorów Atomos i drona DJI Inspire 2 i doświadczaj wszystkich twórczych zalet RAW dzięki wydajności ProRes w czasie rzeczywistym.

Wydajność ProRes

Wyjątkowo płynne odtwarzanie i wielostrumieniowa edycja w czasie rzeczywistym to elementy pakietu ProRes RAW. Format jest zoptymalizowany pod kątem systemu macOS i najnowszych komputerów Mac, co pozwala na szybsze renderowanie i eksportowanie niż w przypadku innych formatów RAW. A jeśli pracujesz na komputerze Mac Studio lub MacBook Pro, chipy M1 Ultra, M2 Pro i M2 Max dodatkowo przyspieszają wydajność ProRes RAW. Ponieważ pliki ProRes RAW są mniejsze niż standardowe formaty, na każdej karcie można zmieścić więcej materiału.

Elastyczność RAW

Pracuj z nietkniętymi danymi obrazu bezpośrednio z czujnika aparatu. Pliki RAW zapewniają maksymalną elastyczność w dostosowywaniu wyglądu wideo, jednocześnie zwiększając jasność i cienie — idealne połączenie w przypadku przepływów pracy HDR. Nowe okno ustawień ProRes RAW w Final Cut Pro zapewnia ulepszone opcje dotyczące czułości ISO, temperatury barwowej i przesunięcia ekspozycji w stosunku do obsługiwanych urządzeń, zapewniając jeszcze głębszy poziom kontroli. Teraz twórcy aparatów fotograficznych mogą włączyć natywne przetwarzanie kolorów dzięki nowej architekturze wtyczek ProRes RAW.

Wersja językowa:
Angielska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
MacOS
Kod producenta:
D6109ZM/A
Platforma sprzętowa
macOS
System operacyjny
macOS 13.5 lub nowszy
Pamięć RAM
8 GB (zalecane 16 GB)
Miejsce na dysku twardym
5,8 GB