Apple Motion 5
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
ENG
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)

Apple Motion 5

Motion to potężne narzędzie do grafiki ruchomej, które ułatwia tworzenie kinowych tytułów 2D, 3D i 360°, płynnych przejść i realistycznych efektów w czasie rzeczywistym. Dzięki zapierającej dech w piersiach wydajności Motion jest zoptymalizowany pod kątem krzemu Apple i silnika Apple Neural Engine, co pozwala tworzyć i odtwarzać wspaniałe efekty wizualne i animowaną grafikę z niewiarygodną szybkością.

Motion wykorzystuje uczenie maszynowe do łatwego śledzenia twarzy i obiektów w scenie. Użyj zachowania Dopasuj ruch, aby odzwierciedlić ich ruch i dodać emitery, replikatory, tekst i kształty, aby uzyskać realistyczne rezultaty.

Fantastyczne narzędzie do profesjonalnej pracy z filmem

Obiekty 3D

Szybko importuj modele 3D USDZ, a następnie łatwo i precyzyjnie dostosowuj ich położenie, obrót i skalę za pomocą Zachowań lub Edytora klatek kluczowych. Aby uzyskać jeszcze bardziej oszałamiające rezultaty, dodaj kamery do sceny lub połącz obiekty z emiterami, replikatorami, kamerami i nie tylko.

Neonowy filtr

Dodaj przyciągający wzrok blask do dowolnego obrazu, kształtu lub elementu tekstowego za pomocą filtra neonowego. Jeszcze bardziej wzmocnij efekt, animując jego intensywność za pomocą klatek kluczowych. Lub połącz filtr z zachowaniami śledzącymi, aby poruszające się obiekty naprawdę błyszczały.

Zoptymalizowany dla Apple Silicon

Twórz efekty wizualne w mgnieniu oka dzięki Motion w Mac Studio. Silnik multimediów w M3 Max i M2 Ultra przyspiesza odtwarzanie i eksport ProRes, uwalniając moc obliczeniową do intensywnych zadań, takich jak renderowanie systemów cząstek i dodawanie złożonych zachowań. Dzięki silnikowi Apple Neural Engine Motion może śledzić obiekty i twarze z niewiarygodną szybkością – nawet w przypadku wideo o ultrawysokiej rozdzielczości 8K.

Twoja grafika w ruchu

Zaprojektowany z myślą o redaktorach, usprawniony interfejs i niesamowita wydajność Motion pozwalają tworzyć i odtwarzać tytuły, przejścia i efekty w czasie rzeczywistym. Nie musisz już zgadywać i oglądasz swoje projekty bez konieczności renderowania.

Interfejs

Projektuj w nowoczesnym interfejsie, który pasuje do wyglądu Final Cut Pro i pozwala skupić się na Twojej pracy. Z łatwością lokalizuj zasoby za pomocą przeglądarek treści wizualnych, a następnie twórz ruchome grafiki za pomocą logicznej listy warstw, pełnej osi czasu i edytora klatek kluczowych. Dostosowanie interfejsu do sposobu, w jaki pracujesz, jest proste.

Efekty

Ruch to najlepszy sposób tworzenia efektów dla projektów Final Cut Pro, w tym tytułów, przejść, generatorów, filtrów i innych. Zapisz dowolny efekt, aby był natychmiast dostępny w Final Cut Pro, gdzie możesz zastosować poprawki bezpośrednio w edytorze wideo. I w dowolnym momencie możesz natychmiast wrócić do Motion, aby wprowadzić bardziej zaawansowane zmiany.

Szablony

Twórz szablony Smart Motion zawierające obiekty 3D USDZ i używaj ich w Final Cut Pro. Opublikuj dowolny parametr w szablonie lub utwórz narzędzia umożliwiające kontrolowanie grupy parametrów za pomocą prostego suwaka, wyskakującego menu lub pola wyboru. Jeśli skonfigurujesz szablony z wieloma współczynnikami proporcji, Final Cut Pro automatycznie użyje prawidłowego układu na podstawie materiału filmowego.

Ekosystem

Motion może pochwalić się ogromnym ekosystemem wtyczek i szablonów innych firm, które uzupełniają możliwości aplikacji. Pobierz narzędzia umożliwiające ulepszone śledzenie i tworzenie obiektów 3D lub wybieraj spośród tysięcy szablonów ze wspaniałymi tytułami, przejściami i efektami, które możesz wykorzystać w niezmienionej postaci lub dostosować do swojego projektu.

Wydajność

Dzięki nowoczesnej architekturze Metal Motion wykorzystuje moc współczesnych, wysokowydajnych procesorów graficznych, aby przyspieszyć wykonywanie zadań w aplikacji i odtwarzać animowaną grafikę w czasie rzeczywistym podczas jej tworzenia. Łącz obiekty 3D, kamery, światła i emitery z innymi złożonymi elementami i natychmiast przeglądaj wyniki. A ponieważ Motion współdzieli silnik renderujący z Final Cut Pro, uzyskasz stałą prędkość i jakość we wszystkich aplikacjach.

Biblioteki treści

Twórz wspaniałe kompozycje 2D, 3D i 360°, wybierając spośród ponad 1900 zaprojektowanych przez Apple, bezpłatnych grafik — w tym grafik wektorowych, obrazów w wysokiej rozdzielczości, animacji i modeli 3D o wartości 60 USDZ, które są preinstalowane w aplikacji Motion.

Edycja klatek kluczowych

Kontroluj czas i położenie elementów animacji za pomocą intuicyjnych narzędzi klatek kluczowych. Użyj elastycznej interpolacji krzywej, aby uzyskać płynną zmianę parametrów. Rysuj krzywe za pomocą narzędzia odręcznego lub przesuwaj, rozciągaj i zagęszczaj grupy klatek kluczowych za pomocą pola Przekształć.

Zachowania

Twórz naturalnie wyglądający ruch bez konieczności wykonywania skomplikowanych obliczeń, korzystając z gotowych zachowań, takich jak Grawitacja, Rzut i Wir. Użyj zachowań tekstowych, które animują litery, słowa lub linie na ekranie. Lub zastosuj zachowanie Overshoot, aby łatwo tworzyć animacje sprężynowe. Możesz nawet łączyć zachowania, aby uzyskać bardziej zaawansowane animacje ruchu.

Generatory

Twórz wysokiej jakości animowane tła za pomocą wbudowanych generatorów — każdy z parametrami umożliwiającymi dostosowanie wyglądu i stylu animacji. Wybieraj spośród kolekcji standardowych kształtów lub unikalnych wzorów. Wszystkich generatorów można używać jako map wypukłości lub tekstur na innych obiektach — w tym na tekście 3D.

Wideo 360°. Kreatywny pomysł na Twoje projekty.

Motion oferuje solidny przepływ pracy z grafiką ruchomą 360° VR z wizualizacją w czasie rzeczywistym dla zestawu słuchawkowego VR, dzięki czemu można projektować tytuły, generatory i filtry 360°, które idealnie odwzorowują Twoją scenę VR. Natychmiast zastosuj te efekty na osi czasu Final Cut Pro i wyeksportuj wideo zoptymalizowane pod kątem YouTube, Facebooka i innych popularnych miejsc wideo.

Tytuły 360°

Twórz tytuły 360° w 2D i 3D. Oglądaj je w czasie rzeczywistym za pomocą gogli VR lub użyj widoku Rozejrzyj się, aby przesuwać projekt w przeglądarce. Tytuły 360° zmieniają rozmiar automatycznie, gdy przesuwasz je w scenie VR, i można je klatki kluczowe zmieniać, aby z czasem zmieniać ich wygląd i położenie. Zapisz swoją pracę jako szablon ruchu 360°, aby mieć do niej łatwy dostęp w Final Cut Pro.

Efekty 360°

Zaprojektuj niestandardową grafikę 360° lub zastosuj dołączone efekty, takie jak rozmycie, poświata i systemy cząstek 360°, aby dodać realizmu swojej scenie VR. Możesz nawet utworzyć generatory 360° i umieścić dowolną grafikę, nieruchomy obiekt 3D USDZ lub wideo w projekcie 360°, a następnie zmienić położenie i rozmiar, aby dopasować.

Widok 2D i 3D Twoich tytułów

Z łatwością twórz piękne tytuły 2D i 3D, które możesz animować za pomocą funkcji przeciągania i upuszczania oraz intuicyjnych narzędzi do animacji tekstu.

Tytuły 2D

Utwórz tekst, używając ulubionych czcionek i dostosuj jego położenie, krycie i obrót. Manipuluj znakami wektorowymi z nieskazitelną ostrością i stosuj zachowania tekstowe, aby łatwo dodawać złożone animacje słów i znaków. Motion opiera się na silniku CoreText, który zapewnia prawidłowe renderowanie glifów, znaków i emoji za każdym razem.

Tytuły 3D

Twórz tytuły 3D od podstaw, projektuj je za pomocą łatwych w użyciu szablonów lub natychmiast konwertuj dowolny istniejący tytuł 2D na 3D. Dostosuj swój tekst 3D, korzystając z ponad 90 organicznych i sztucznych materiałów zaprojektowanych przez Apple — lub stwórz własny — i natychmiast zobacz swoje wyniki. Możesz nawet wybierać spośród różnych zestawów oświetleniowych lub tworzyć efekty głębi ostrości, aby nadać swoim tytułom ultrarealistyczny wygląd, który idealnie pasuje do otoczenia.

Animacje tekstowe

Szybko animuj tekst na ekranie lub poza nim, wybierając spośród ponad 100 zachowań, w tym Pisanie włączone, Rozmycie i Tekst na ścieżce, które wprawiają tekst w ruch po trajektorii, która jest zakrzywiona, wygięta lub skręcona. Możesz także tworzyć unikalne animacje, przesuwając litery tam, gdzie chcesz.

Generatory tekstu

Dzięki generatorom tekstu możesz zautomatyzować zadania, których ręczne wykonanie zajęłoby wiele godzin. Odliczaj po kolei w górę i w dół, losowo zmieniaj tekst, dodawaj sekwencję kodu czasowego i nie tylko.

Rolki kredytowe

Użyj Rolek Kredytów, aby skonfigurować przewijanie w zaledwie kilku krokach – nawet w przypadku długich list kredytów produkcyjnych. Zaimportuj plik tekstowy lub wpisz napisy końcowe bezpośrednio do projektu Motion, a następnie użyj zachowania przewijania, aby automatycznie animować prędkość napisów końcowych na podstawie długości projektu.

Wersja językowa:
Angielska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
MacOS
Kod producenta:
D6110ZM/A
Platforma sprzętowa
macOS 13.5
Pamięć RAM
8 GB (zalecane 16 GB)
Miejsce na dysku twardym
4,7 GB