Microsoft Windows Server 2019 - 1 Device CAL
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)

System serwerowy dostosowany do potrzeb z licencjami Microsoft Windows Server 2019 Device CAL

Microsoft Windows Server 2019 Device CAL to specjalna forma licencji, dzięki której firmy mogą dawać swoim pracownikom dostęp do systemu Windows Server 2019. Zakup dodatkowych licencji Device CAL pozwala na rozszerzenie systemu serwerowego o dodatkowe urządzenia. Dzięki temu firmy mogą bez specjalnego problemu zbudować odpowiedni do potrzeb, elastyczny i wydajny system serwerowy i przede wszystkim efektywnie pod względem kosztowym wykorzystywać swoje zasoby.

Najważniejsze nowości w Windows Server 2019

Serwerownia

Zakup licencji Microsoft Windows Server 2019 Device CAL to wygodny sposób planowania systemu serwerowego od podstaw lub jego dowolnego rozszerzania. Dzięki temu pracownicy mają pełny dostęp do wydajnych funkcji i opcji bezpieczeństwa najnowszego serwerowego systemu operacyjnego firmy Microsoft.

  • Podsystem Windows dla Linuksa: W najnowszej wersji serwerowego systemu operacyjnego Microsoft stawia na znacznie lepszą integrację systemu Linux. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w ulepszonych koncepcjach zabezpieczeń, takich jak „Shielded VMs”, jak i w możliwości zarządzania serwerem Linux z serwerów Windows za pomocą poleceń Linux. Do tego dochodzi jeszcze integracja dystrybucji Linux w instalacji Windows.
  • Współpraca z Microsoft Azure: Efektywna współpraca z Microsoft Azure umożliwia systemowi Windows Server 2019 oprócz uproszczonej synchronizacji danych także łatwe tworzenie kopii zapasowych za pomocą Azure Backup.
  • Lepsza kompleksowa ochrona: Aby zoptymalizować ochronę najważniejszych danych, Microsoft zmodyfikował szyfrowanie danych i serwerów plików. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia bezpośrednia współpraca serwerowego systemu operacyjnego z Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP). Dzięki temu mechanizmowi system rozpoznaje zagrożenia takie jak rootkity i exploity zero-day, które nie są wykrywane przez wiele tradycyjnych programów antywirusowych.
  • Ekspresowe aktualizacje: Wraz z przejściem na Windows Server 2019 długie pobieranie i instalowanie czy ciągłe restartowanie należą już do przeszłości. Tak jak w desktopowym systemie operacyjnym Windows 10, Microsoft stawia tutaj bowiem na ekspresowe aktualizacje.

Czym charakteryzuje się licencja Microsoft Windows Server 2019 Device CAL?

Kupując licencję dla urządzenia, można zainstalować Microsoft Windows Server 2019 na jednym konkretnym urządzeniu. Nie ma znaczenia, czy będzie to komputer stacjonarny, laptop, skaner czy stanowisko dyspozytorskie. Licencja Device CAL jest przypisana do konkretnego urządzenia i nie może zostać później przeniesiona na inne urządzenie. Nie jest to zatem tak zwana „floating license”. Zaletą tej opcji licencjonowania jest to, że z posiadającego licencję urządzenia może korzystać każdy użytkownik i nie trzeba dla niego kupować specjalnej licencji dla użytkownika. Licencja Microsoft Windows Server 2019 Device CAL umożliwia pracownikom dodatkowo korzystanie z systemów Windows Server 2016. Natomiast korzystanie z wersji 2019 przy użyciu licencji CAL dla wersji 2016 nie jest możliwe.

Elastyczna i dostosowana do potrzeb architektura systemu

Jedną z głównych zalet modelu licencji dostępowych CAL jest korzystanie z systemu dostosowane do potrzeb. Tę właściwość model licencjonowania zawdzięcza możliwości dowolnego łączenia licencji dla urządzeń z licencjami dla użytkowników. Ponieważ licencje są dostępne pojedynczo lub w pakietach, pozwalają na zbudowanie „uszytego na miarę” systemu serwerowego. Nie ma na przykład problemu z wyposażeniem stacjonarnych biur w licencje dla urządzeń, a pracowników pracujących zdalnie lub z domu w licencje typu User CAL, umożliwiające im niezależny od miejsca dostęp do wszystkich niezbędnych danych.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
R18-05767
Przeznaczenie:
Licencje dostępowe (CAL)
Licencjonowanie:
Na urządzenie
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2019 Standard lub Datacenter