Odkryj co nowego w Parallels Desktop 19!

Niedawno miała miejsce premiera nowej odsłony Parallels Desktop 19. To najszybsza i najpotężniejsza spośród maszyn wirtualnych, które pozwalają odpalić tysiące aplikacji Windows na komputerze Mac bez potrzeby ponownego uruchamiania. Co nowego w Parallels 19?

Kompatybilność z MacOS Sonoma

Priorytetem przy projektowaniu najnowszej odsłony Parallels było zapewnienie zwiększonej kompatybilności po kolejnych update’ach software’u. W systemie MacOS Sonoma 14 moduł oprogramowania CGPSConverter, który konwertował pliki Postscript, został usunięty, co w rezultacie utrudniło pracę z opcją Shared Printing.

macOS Sonoma Parallels 19

Aby zapewnić możliwość drukowania dla użytkowników Windows, inżynierowie Mac OS wdrożyli oprogramowanie IPP, która wspiera wiele funkcji wydruku.

Design systemu MacOS

Zoptymalizowany Parallels Desktop jest silnie inspirowany przez systemy operacyjne Apple. W nowej maszynie wirtualnej nie przeniesiono jednak rozwiązań 1:1, ale przemyślano każdą zmianę tak, aby maksymalnie zwiększyć produktywność:

  • dzięki zmianie możliwe jest uruchamianie za pomocą maszyny wirtualnej kilku systemów operacyjnych jednocześnie;
  • używaj zasobów za pomocą jednego kliknięcia niezależnie od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz.

Nowy Parallels Toolbox to także ponad 40 przydatnych opcji - pobieraj wideo, rób zrzuty ekranu i nie tylko. Upuść pliki, aby mieć do nich dostęp.

Integracja Touch ID z usługą Windows Sign-In

Teraz na komputerach Mac (np. Pro M1 Maxi Pro M2 Max) można łączyć intuicyjny Touch ID, do którego są przyzwyczajeni użytkownicy Apple z usługą weryfikacyjną Windows Sign-In. Jeżeli Twój system Windows 10 lub Windows 11 jest chroniony numerem PIN lub hasłem, po aktualizacji do Parallels Desktop 19 przy następnym uruchomieniu systemu będziesz mógł skorzystać z opcji zapisu hasła na platformie Parallels. Dzięki temu hasło do Windowsa zostanie zapisane w Mac-Keychain z unikalnym rekordem, który pozwoli na zalogowanie wyłącznie po potwierdzeniu odcisku palca użytkownika.

TouchID Parallels 19

To prosta i bezpieczna metoda na jeszcze lepszą integrację komputera Mac z systemami Windows. W razie potrzeby użytkownicy zawsze mają jednak możliwość powrotu do poprzedniego sposobu dostępu. Takie rozwiązanie jest szczególnie dla organizacji, które wymagają przestrzegania określonego poziomu bezpieczeństwa.

Maszyny wirtualne Parallels a aplikacje Windows

Nowa edycja Parallels Desktop pozwala na wykorzystanie jeszcze szerszego wachlarza aplikacji, które do tej pory były obsługiwane wyłącznie przez systemy Windows. Wśród nich można wymienić m.in.:

  • VariCAD;
  • Deswik.CAD;
  • Vectorworks Vision 2013.

Aktualizacja poprawia też kompatybilność dla ArcGIS Pro oraz API do tworzenia grafiki OpenGL. Oczywiście platforma wspiera również tak popularne aplikacje, jak Microsoft Office czy Internet Explorer.

Maszyna Parallels Desktop a procesory Apple Silicon

Najnowsza odsłona Parallels Desktop to szereg usprawnień dla komputerów z wbudowanymi układami Silicon, w tym:

  • łatwiejsza instalacja maszyny wirtualnej;
  • więcej opcji VM;
  • obsługa dwupunktowego trackpada.

Dodatkowo w komputerach z układem Apple Silicon wykorzystujących MacOS Sonoma 14 wprowadzono automatyczną aktualizację rozdzielczości obrazu oraz obsługę protokołów komunikacyjnych RDP i SSH.

Ułatwienia dla użytkowników Windows InTune

Z Parallels Desktop 19 można wdrożyć dla komputerów Mac zarządzanie stacjami klienckimi w ramach usługi Windows InTune. Użytkownicy systemu Windows 11 mogą z niego korzystać za pośrednictwem sieciowej aplikacji Parallels My Account oraz kiedy Windows jest po prostu udostępniany poprzez chmurę. W ten sposób zarządzanie sieciami w firmach stało się znacznie prostsze.

Microsoft Intune Parallels 19 Business Edition

Jako ciekawostkę można wskazać, że zmiany objęły też komputery wyposażone w system Linux. Obejmują m.in. otwieranie plików binarnych.

Dzięki Parallels można znacząco poprawić komfort pracy. Zmieniaj ustawienia platformy, dostosowując ją do swoich potrzeb i skorzystaj z wielu nowych funkcji dostępnych w programie. Przekonaj się, że nowy Parallels Desktop 19 to jeszcze przyjemniejsza praca na aplikacjach Windows. Przetestuj połączenie, które wypełniło lukę między Mac OS a systemem operacyjnym, z którego korzystasz na co dzień.

W kategorii: Aktualności

Dodaj komentarz

Security code
Nawigacja

Ostatnie artykuły