Office dla biznesu: Wybierz idealną wersję dla swojej firmy!

Pakiet Microsoft Office to zestaw programów biurowych, których nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Umożliwia wygodne tworzenie i edytowanie różnego rodzaju dokumentów, z jakimi użytkownicy indywidualni, ale także firmy, stykają się na co dzień. Jaki Office do firmy będzie najlepszy? Lepiej postawić na chmurowy Microsoft 365 czy może zostać przy “starym” 2021?

Jaki pakiet Office wybrać? Wersje licencji i warunki korzystania

Tym, co odróżnia pakiet biurowy Office 2021 od najnowszego Microsoft 365 już na pierwszy rzut oka, jest przede wszystkim wariant licencji. Może być ona wieczysta lub ograniczona czasowo.

Licencja wieczysta na Microsoft Office 2021

Użytkownicy komputerów, którzy decydują się na Office 2021, otrzymują oprogramowanie na licencji wieczystej. Jest ono nieco droższe niż Microsoft 365, ale wydatek jest ponoszony tylko raz. Po zainstalowaniu pakietu wszystkie aplikacje są dostępne w trybie offline, nie wymagają dostępu do internetu. Nie trzeba też niczego odnawiać i opłacać ponownie.Po prostu kupujesz pakiet i korzystasz z niego tak długo, jak potrzebujesz.

Zestaw aplikacji Microsoft Office 2021 to świetne rozwiązanie dla małych firm, które działają na niewielką skalę. Pamiętaj jednak, że programy można zainstalować tylko na jednym komputerze. Jeśli korzystasz z dwóch komputerów PC, konieczny będzie zakup dwóch kopii oprogramowania.

Microsoft Office 2021 z naszej oferty:

Microsoft

Microsoft Office 2021 Professional

Microsoft

Microsoft Office 2021 dla Użytkowników Domowych i Uczniów

Microsoft

Microsoft Office 2021 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm

Microsoft

Microsoft Office LTSC 2021 Standard

Licencja czasowa na Microsoft 365

W przypadku usługi chmurowej Microsoft 365 mamy do czynienia z abonamentem. Model subskrypcyjny oznacza, że opłatę za korzystanie z programów trzeba ponosić periodycznie. Jednorazowy zakup nie wystarcza. Co otrzymujemy w zamian?

Przede wszystkim wygodę. Duża część programów, jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook są dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Pliki można jednak zapisać na dysku komputera, edytować i udostępniać z dowolnego urządzenia. W parze z modelem subskrypcyjnym idą też aktualizacje zabezpieczeń oraz dostęp do najnowszej wersji programów. Dodatkowo jedna licencja w przypadku wersji Business Standard obejmuje w pełni zainstalowane aplikacje pakietu Office na 5 telefonach, 5 tabletach oraz 5 komputerach PC/Mac na jednego użytkownika.

Elastyczność i wygoda są nieocenione dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Rozwiązania chmurowe sprawdzą się przede wszystkim w kilkunastoosobowych zespołach, które pracują w modelu zdecentralizowanym. Wersja pakietu 365 wymaga podłączenia do sieci web, aby wykorzystać wszystkie możliwości software’u.

Co wchodzi w skład pakietu Office?

Oba pakiety biurowe - Office 2021 oraz Microsoft 365 - zawierają klasyczne aplikacje gwarantujące komfort w pracy biurowej. Microsoft Office 2021 dla firm jest dostępny w wersji Home&Business, Standard, Professional oraz Professional Plus. Z kolei Microsoft 365 dla biznesu to przede wszystkim Business Standard. Oprócz niego firmy mogą wybierać specjalne pakiety oznaczone jako CSP (ang. Cloud Service Provider), np. F1 lub F3. Zapewniają one większą personalizację świadczonych usług.

Zestawy software’u to rozbudowane pakiety, które idealnie nadają się do biura. Dzięki technologii chmurowej Microsoft 365 zapewnia jednak większe możliwości, a - co być może jest nawet istotniejsze - bezpieczeństwo i aktualność stosowanych rozwiązań.

Co zawiera pakiet Office do biura? Wersja 2021 dla użytkowników indywidualnych

Wersja Office’a 2021 zawiera dobrze znane podstawowe programy do biura. W najbardziej rozbudowanej wersji Professional Plus skorzystasz z następujących narzędzi biurowych takich, jak:

 • edytor tekstu Word;
 • edytor arkuszy kalkulacyjnych Excel;
 • program do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint;
 • pocztę elektroniczną Outlook;
 • aplikacja do kreowania materiałów marketingowych Publisher;
 • narzędzie do tworzenia baz danych Access;
 • program do tworzenia notatek OneNote.

Względem swojego poprzednika - wersji 2019 - wersja 2021 otrzymała także wbudowany komunikator Teams. Aplikacje dostępne w zestawie zostały wzbogacone też o nowe funkcje. Wśród nich można wymienić, chociażby rejestrację pokazu slajdów i wykrywanie pisma odręcznego w PowerPoint czy odświeżony menedżer tabel w Access.

Microsoft 365 z naszej oferty:

Microsoft

Microsoft 365 Personal

Microsoft

Microsoft 365 Family

Microsoft

Microsoft 365 Business Standard

Idealny pakiet Office dla firm? Poznaj możliwości Microsoft 365

Microsoft 365 oferuje wszystkie możliwości znane z programów Office 2021. Korzystanie z podstawowych aplikacji nie wymaga stałego dostępu do internetu. Można je odpalić zarówno na komputerze z zainstalowanym systemem Windows, jak i na komputerach mac z macOS (poza nielicznymi wyjątkami). Oczywiście Microsoft 365 otrzymał też wiele nowości. Można do nich zaliczyć przede wszystkim:

 • SWAY - aplikacja do tworzenia raportów i prezentacji;
 • Yammer - firmowa sieć społecznościowa;
 • SharePoint - platforma do przechowywania, organizowania i udostępniania informacji z różnych urządzeń;
 • Exchange - firmowa poczta zapewniająca najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Wzmocniono także integrację pakietu z komunikatorem Microsoft Teams. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przenieść się z trybu czatu do połączenia wideo, a uwspólnianie plików jest jeszcze łatwiejsze. Względem Office 2021 podstawowe aplikacje, jak Word czy Excel zyskały kolejne dodatkowe funkcje zaawansowane (np. inteligentne autouzupełnianie w Excelu).

W przeciwieństwie do Office 2021, programy wchodzące w skład usługi Microsoft 365 mogą być używane przez wiele osób jednocześnie. Warto też wspomnieć o dysku OneDrive. To przestrzeń chmurowa, która pozwala na przechowywanie nawet 1 TB danych.

Microsoft 365 z naszej oferty:

Microsoft

Microsoft 365 E3 NCE CSP - 1 rok

Microsoft

Microsoft 365 E5 NCE CSP - 1 rok

Microsoft

Microsoft 365 F3 NCE CSP - 1 rok

Microsoft

Microsoft 365 F1 NCE CSP - 1 rok

Dlaczego Microsoft 365 sprawdzi się w każdej firmie?

Decydując się na usługę Microsoft 365, zawsze otrzymujesz najnowsze wersje aplikacji. Nie musisz też pamiętać o aktualizacji zabezpieczeń, ponieważ są one realizowane automatycznie. Usługa chmurowa jest wygodna dla średnich firm oraz większych podmiotów, ponieważ ułatwia zarządzanie danymi w grupie pracowników. Względem poprzedniej wersji najnowszy pakiet oferuje zwiększoną funkcjonalność przy porównywalnej stabilności.

Jaki Office do biura? Który pakiet Office wybrać?

Firma Microsoft daje użytkownikom komputerów wybór między Office 2021 a Microsoft 365. W sprzedaży znajdziesz oba pakiety. Nadal też starsza wersja otrzymuje pełne wsparcie ze strony producenta. Z deklaracji zamieszczonej na stronie Microsoftu wynika, że pakiety Office będą otrzymywały support do 13 października 2026 r. W tym przypadku nie przewiduje się jednak wydłużonego czasu wsparcia (Extended Support Period), które otrzymywały poprzednie wersje programów biurowych. W przypadku najnowszego zestawu biurowego można liczyć jeszcze na wiele lat aktualizacji i pomocy technicznej.

Na pytanie o idealną wersję Office dla firmy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jakiego urządzenia używasz i czego oczekujesz od zestawu aplikacji. Office 2021 w dłuższym ujęciu czasowym jest tańszy. Z kolei wybierając Microsoft 365, możesz bardziej elastycznie zarządzać kosztami prowadzenia działalności, zawsze otrzymujesz najnowsze funkcje dla każdego z programów. Dodatkowo możesz korzystać z programów na urządzeniach mobilnych i w sieci internetowej.

Jeśli jako przedsiębiorca chcesz podejmować perspektywiczne decyzje z myślą o rozwoju biznesu, najlepszy pakiet biurowy to Microsoft 365. Kiedy priorytetem staje się minimalizacja kosztów, a możliwości oferowane przez Office 2021 są dla Ciebie wystarczające, do użytku firmowego wybierz Office 2021.

W kategorii: Rankingi i porównania
Nawigacja

Ostatnie artykuły