Ostatnia szansa na zakup wieczystej licencji Adobe Acrobat

Oprogramowanie Adobe Acrobat jest powszechnie rozpoznawalnym softwarem do kompleksowej edycji plików .pdf, stosowanym zarówno przez użytkowników domowych, jak i sektor korporacyjny. Już wkrótce ma zmienić się dostępność wieczystych wariantów TLP oraz CLP. Co to oznacza to użytkowników?

Koniec z wieczystym dostępem do Adobe Acrobat

Od dnia 15 lipca 2024 r. firma Adobe oficjalnie zaprzestaje sprzedaży oprogramowania Acrobat na licencji wieczystej, czyli w formatach:

  • TLP (ang. Transactional Licensing Program);
  • CLP (ang. Cumulative Licensing Program).

Po tej dacie software będzie dostępny wyłącznie w modelu subskrypcyjnym, który należy regularnie odnawiać. Oczywiście dotychczasowi użytkownicy – zarówno indywidualni, korporacyjni, jak i edukacyjny – będą mogli korzystać z wykupionych dotychczas licencji wieczystych. Trzeba jednak pamiętać, że wsparcie techniczne i aktualizacje dla Adobe Acrobat 2020 będą dostarczane do czerwca 2025 r. Po tym czasie program przestanie być update’owany. Dotyczy to wszystkich regionów objętych sprzedażą, nie jedynie Polski.

Adobe Acrobat z naszej oferty:

Adobe

Adobe Acrobat Pro 2020 PL Win/Mac - Bezterminowa

Adobe

Adobe Acrobat Pro 2020 PL Win/Mac - Uaktualnienie - Bezterminowa

Adobe

Adobe Acrobat Pro 2020 PL Win/Mac – licencja rządowa - Bezterminowa

Adobe

Adobe Acrobat Pro 2020 PL Win/Mac – dla instytucji EDU - Bezterminowa

Dlaczego firma Adobe rezygnuje z licencji wieczystej?

Przyczyn, dla których Adobe rezygnuje z licencji wieczystej jednego ze swoich flagowych produktów, jest przynajmniej kilka.

Większa elastyczność i skalowalność biznesu

Firma Adobe tłumaczy swoją decyzję tym, że subskrypcyjny model pozwala na zapewnienie większej elastyczności świadczonych usług oraz produktów nowocześniejszych, lepiej dopasowanych do potrzeb klientów. Z pewnością taka elastyczność jest istotna dla klientów korporacyjnych oraz edukacyjnych. W przeciwieństwie do licencji wieczystej, model subskrypcyjny pozwala dynamicznie zarządzać firmowym budżetem i dokupywać kolejne uprawnienia lub rezygnować z tych już posiadanych w miarę potrzeb. Dla korporacji oznacza to niższe koszty i łatwiejszą skalowalność działalności.

Adobe Acrobat Subskrypcja z naszej oferty:

Adobe

Adobe Acrobat DC Pro for Teams MULTI Win/Mac

Adobe

Adobe Acrobat DC Standard for Teams ENG Win/Mac

Adobe

Adobe Acrobat DC Pro for Teams ENG Win/Mac

Adobe

Adobe Acrobat DC Standard for Teams MULTI Win/Mac

Większe bezpieczeństwo

Subskrypcyjny dostęp do platformy stwarza także zupełnie nowe możliwości, jeżeli chodzi o projektowanie zabezpieczeń, aktualizacji oraz optymalizację software’u pod kątem sprzętowym. Producent jest w stanie dostarczyć lepsze, bardziej wydajne rozwiązania, podczas gdy przy klasycznej licencji wieczystej często jest to trudne.

Support Adobe

Lepszy support klientów

Dynamiczny dostęp do usługi powoduje też, że helpdesk może szybciej i efektywniej reagować na zgłoszenia problemów technicznych klientów. Częściej będzie stanie udzielić rzeczywistego wsparcia, ponieważ zachowuje wgląd w wiele procesów związanych z działaniem aplikacji. Ma to szczególnie duże znaczenie dla firm, których stack technologiczny zmienia się szybko lub korzystają one z dedykowanych, niestandardowych rozwiązań.

Support Adobe

Trudno też nie zauważyć, że przejście na model subskrypcji to skuteczna metoda walki z piractwem. Regularna konieczność weryfikacji tożsamości użytkownika jest trudniejsza do obejścia niż obejście zabezpieczeń i wykonanie obrazu ISO wersji na licencji wieczystej.

Przed jakim wyborem stoją użytkownicy Adobe Acrobat?

To ostatni dzwonek, aby zakupić Adobe Acrobat w wersji wieczystej ze wsparciem do czerwca 2025 roku. Od dnia 15 lipca 2024 roku nie będzie już takiej możliwości.

Jeśli szukasz alternatywnych rozwiązań na licencji wieczystej, wypróbuj program PDF X-Change Editor od firmy Tracker Software. Dla osób, które preferują model subskrypcyjny, dobrym rozwiązaniem będzie seria produktów FineReader firmy ABBYY albo programy ze stajni pdfForge - PDFCreator lub PDF Architect.

W kategorii: Aktualności
Nawigacja

Ostatnie artykuły