JetBrains CLion - Personal
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
ENG
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy
Okres licencji
Subskrypcja
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)
Architektura
64 bit

Wieloplatformowe środowisko IDE dla C i C++

JetBrains CLion

CLion to inteligentne IDE do programowania w C lub C++ w systemach Windows, Linux i macOS. Jest wyposażony w dogłębny analizator kodu, szereg opcji generowania kodu i możliwość przechodzenia do dowolnego miejsca w kodzie za pomocą jednego kliknięcia. CLion rozumie współczesne standardy C++ i zapewnia obsługę preprocesorów. Integruje się również z GDB/LLDB i zestawem frameworków do testów jednostkowych.

  • Licencja Personal jest opcją dla osób prywatnych, które kupują licencję z własnych środków i wyłącznie na własny użytek. Licencje osobiste nie mogą być kupowane, refundowane ani w żaden sposób finansowane przez firmy.
  • Licencja Commercial standardowa opcja licencjonowania dla organizacji i podmiotów gospodarczych. Licencje kupowane są przez firmę i mogą być używane przez jedną osobę w tej organizacji.

Inteligentny edytor C i C++

Pomoc w kodzie

Efektywnie czytaj i pisz kod za pomocą edytora, który dogłębnie rozumie C i C++. Poproś o filtrowanie wyników ukończenia według typu w Smart Completion. Użyj Breadcrumbs aby śledzić swoją lokalizację w hierarchii zakresów. Uzyskaj wgląd w wywołania funkcji dzięki wskazówkom dotyczącym nazw parametrów. Znajdź kontekstowe zastosowania symbolu lub po prostu przejdź do niego, wpisując jego nazwę. CLion upewni się nawet, że Twój kod jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi kodowania, w tym formatowaniem, nazewnictwem i nie tylko.

Generowanie kodu

Błyskawicznie generuj mnóstwo kodu wzorcowego. Zastępuj i wdrażaj funkcje za pomocą prostych skrótów. Generuj konstruktory i destruktory, metody pobierające i ustawiające oraz operatory równości, relacyjne i wyjściowe strumienia. Opakuj blok kodu instrukcją lub wygeneruj deklarację na podstawie użycia. Twórz niestandardowe szablony na żywo, aby ponownie wykorzystywać typowe bloki kodu w całej bazie kodu, aby zaoszczędzić czas i zachować spójny styl.

Bezpieczna refaktoryzacja

Zmień nazwy symboli; wstawiaj funkcję, zmienną lub makro; przenosić członków przez hierarchię; zmiana podpisów funkcji; i wyodrębnij funkcje, zmienne, parametry lub typedef. Bez względu na to, jakiej automatycznej refaktoryzacji używasz, możesz mieć pewność, że CLion bezpiecznie rozpropaguje odpowiednie zmiany w całym kodzie.

Szybka dokumentacja

Sprawdź kod pod karetką, aby dowiedzieć się prawie wszystkiego: szczegółów podpisu funkcji, przeglądania komentarzy, podglądu dokumentacji w stylu Doxygen, sprawdzenia wywnioskowanego typu dla symboli, które nie mają wyraźnych typów, a nawet zobacz prawidłowo sformatowane końcowe zamienniki makr.

Zintegrowany debugger

Zbadaj i rozwiązuj problemy z łatwością w przyjaznym debugerze CLion, z GDB lub LLDB dostępnymi jako backend.

Dołącz do procesów lokalnych lub debuguj zdalnie. W przypadku programowania wbudowanego, polegaj na konfiguracjach OpenOCD i Embedded GDB Server do debugowania na chipie za pomocą CLion.

Zanurz się głębiej dzięki widokom demontażu i pamięci oraz widokom peryferyjnym dla urządzeń wbudowanych.

Ustaw punkty przerwania

Użyj linii, symbolu, wyjątku i warunkowych punktów przerwania, aby sprawdzić wykonanie kodu. Rejestruj zdarzenia, usuwaj punkty przerwania po trafieniu lub wyłączaj je, dopóki nie zostanie trafiony kolejny. Wszystko to można skonfigurować w dedykowanym oknie dialogowym.

Oceń wyrażenia

Skorzystaj z widoków Zegarki i Zmienne lub oceń wynik wywołania funkcji lub jakiegoś skomplikowanego wyrażenia, gdy zatrzymujesz się w jakimś punkcie wykonania.

Wyświetl wartości w tekście

Uzyskaj pełny widok swojego projektu z wartościami zmiennych wyświetlanymi bezpośrednio w edytorze podczas debugowania – bez konieczności przełączania się do zakładki Zmienne w oknie narzędzia debugowania!

W pełni zintegrowane środowisko programistyczne C/C++

Modele projektowe

CLion wykorzystuje model projektu do informowania o pomocy w kodowaniu, refaktoryzacji, spójności stylu kodowania i innych inteligentnych działań w edytorze. Obsługiwane formaty obejmują CMake, Makefile, Gradle i bazę danych kompilacji.

Podejście skoncentrowane na klawiaturze

Aby pomóc Ci skoncentrować się na kodzie i zwiększyć produktywność, CLion oferuje przydatne skróty klawiaturowe dla prawie wszystkich funkcji, działań i poleceń.

Praca zdalna i zespołowa

Po lokalnej edycji kodu skompiluj, uruchom lub debuguj aplikację lub testy jednostkowe lokalnie, zdalnie lub na chipie.

Wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu

CLion zawiera wszystkie podstawowe elementy codziennego programowania: VCS (SVN, Git, GitHub, Mercurial, Perforce), Google Test, Catch i Boost.Test frameworki do testów jednostkowych, Doxygen, narzędzia bazodanowe i wsparcie Markdown.

Wersja językowa:
Angielska
Obszar zastosowań:
Domowy
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
12 miesięcy
Systemy operacyjne:
Linux
MacOS
Windows
Kod producenta:
P-S.CL-Y
Segment rynku:
Niekomercyjny
Opcja zakupu:
Nowa licencja
Platforma sprzętowa
Windows, Windows Server, macOS, Linux
System operacyjny
Windows 10 lub nowszy, Windows Server 2019 lub nowszy, macOS 11.0 lub nowszy, Dowolna dystrybucja Linuksa obsługująca Gnome, KDE lub Unity DE.
Pamięć RAM
2 GB (zalecane 8GB)
Miejsce na dysku twardym
minimum 3.5 GB
Ekran
1024×768