JetBrains CLion - Commercial
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
ENG
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Subskrypcja
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)
Architektura
64 bit

Wieloplatformowe środowisko IDE dla C i C++

JetBrains CLion

CLion to inteligentne IDE do programowania w C lub C++ w systemach Windows, Linux i macOS. Jest wyposażony w dogłębny analizator kodu, szereg opcji generowania kodu i możliwość przechodzenia do dowolnego miejsca w kodzie za pomocą jednego kliknięcia. CLion rozumie współczesne standardy C++ i zapewnia obsługę preprocesorów. Integruje się również z GDB/LLDB i zestawem frameworków do testów jednostkowych.

  • Licencja Personal jest opcją dla osób prywatnych, które kupują licencję z własnych środków i wyłącznie na własny użytek. Licencje osobiste nie mogą być kupowane, refundowane ani w żaden sposób finansowane przez firmy.
  • Licencja Commercial standardowa opcja licencjonowania dla organizacji i podmiotów gospodarczych. Licencje kupowane są przez firmę i mogą być używane przez jedną osobę w tej organizacji.

Inteligentny edytor C i C++

Pomoc w kodzie

Efektywnie czytaj i pisz kod za pomocą edytora, który dogłębnie rozumie C i C++. Poproś o filtrowanie wyników ukończenia według typu w Smart Completion. Użyj Breadcrumbs aby śledzić swoją lokalizację w hierarchii zakresów. Uzyskaj wgląd w wywołania funkcji dzięki wskazówkom dotyczącym nazw parametrów. Znajdź kontekstowe zastosowania symbolu lub po prostu przejdź do niego, wpisując jego nazwę. CLion upewni się nawet, że Twój kod jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi kodowania, w tym formatowaniem, nazewnictwem i nie tylko.

Generowanie kodu

Błyskawicznie generuj mnóstwo kodu wzorcowego. Zastępuj i wdrażaj funkcje za pomocą prostych skrótów. Generuj konstruktory i destruktory, metody pobierające i ustawiające oraz operatory równości, relacyjne i wyjściowe strumienia. Opakuj blok kodu instrukcją lub wygeneruj deklarację na podstawie użycia. Twórz niestandardowe szablony na żywo, aby ponownie wykorzystywać typowe bloki kodu w całej bazie kodu, aby zaoszczędzić czas i zachować spójny styl.

Bezpieczna refaktoryzacja

Zmień nazwy symboli; wstawiaj funkcję, zmienną lub makro; przenosić członków przez hierarchię; zmiana podpisów funkcji; i wyodrębnij funkcje, zmienne, parametry lub typedef. Bez względu na to, jakiej automatycznej refaktoryzacji używasz, możesz mieć pewność, że CLion bezpiecznie rozpropaguje odpowiednie zmiany w całym kodzie.

Szybka dokumentacja

Sprawdź kod pod karetką, aby dowiedzieć się prawie wszystkiego: szczegółów podpisu funkcji, przeglądania komentarzy, podglądu dokumentacji w stylu Doxygen, sprawdzenia wywnioskowanego typu dla symboli, które nie mają wyraźnych typów, a nawet zobacz prawidłowo sformatowane końcowe zamienniki makr.

Zintegrowany debugger

Zbadaj i rozwiązuj problemy z łatwością w przyjaznym debugerze CLion, z GDB lub LLDB dostępnymi jako backend.

Dołącz do procesów lokalnych lub debuguj zdalnie. W przypadku programowania wbudowanego, polegaj na konfiguracjach OpenOCD i Embedded GDB Server do debugowania na chipie za pomocą CLion.

Zanurz się głębiej dzięki widokom demontażu i pamięci oraz widokom peryferyjnym dla urządzeń wbudowanych.

Ustaw punkty przerwania

Użyj linii, symbolu, wyjątku i warunkowych punktów przerwania, aby sprawdzić wykonanie kodu. Rejestruj zdarzenia, usuwaj punkty przerwania po trafieniu lub wyłączaj je, dopóki nie zostanie trafiony kolejny. Wszystko to można skonfigurować w dedykowanym oknie dialogowym.

Oceń wyrażenia

Skorzystaj z widoków Zegarki i Zmienne lub oceń wynik wywołania funkcji lub jakiegoś skomplikowanego wyrażenia, gdy zatrzymujesz się w jakimś punkcie wykonania.

Wyświetl wartości w tekście

Uzyskaj pełny widok swojego projektu z wartościami zmiennych wyświetlanymi bezpośrednio w edytorze podczas debugowania – bez konieczności przełączania się do zakładki Zmienne w oknie narzędzia debugowania!

W pełni zintegrowane środowisko programistyczne C/C++

Modele projektowe

CLion wykorzystuje model projektu do informowania o pomocy w kodowaniu, refaktoryzacji, spójności stylu kodowania i innych inteligentnych działań w edytorze. Obsługiwane formaty obejmują CMake, Makefile, Gradle i bazę danych kompilacji.

Podejście skoncentrowane na klawiaturze

Aby pomóc Ci skoncentrować się na kodzie i zwiększyć produktywność, CLion oferuje przydatne skróty klawiaturowe dla prawie wszystkich funkcji, działań i poleceń.

Praca zdalna i zespołowa

Po lokalnej edycji kodu skompiluj, uruchom lub debuguj aplikację lub testy jednostkowe lokalnie, zdalnie lub na chipie.

Wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu

CLion zawiera wszystkie podstawowe elementy codziennego programowania: VCS (SVN, Git, GitHub, Mercurial, Perforce), Google Test, Catch i Boost.Test frameworki do testów jednostkowych, Doxygen, narzędzia bazodanowe i wsparcie Markdown.

Wersja językowa:
Angielska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
12 miesięcy
Systemy operacyjne:
Linux
MacOS
Windows
Kod producenta:
C-S.CL-Y
Segment rynku:
Komercyjny
Opcja zakupu:
Nowa licencja
brak