JetBrains Rider - Personal
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
ENG
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy
Okres licencji
Subskrypcja
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)
Architektura
64 bit

Szybkie, wydajne i wielopratformowe środowisko .NET IDE

JetBrains Rider

Rider pomaga tworzyć aplikacje .NET, ASP.NET, .NET Core, Xamarin lub Unity w systemach Windows, macOS lub Linux. Zapewnia rozbudowaną obsługę edycji i wgląd w kod dla języków używanych w programowaniu .NET, od C#, VB.NET i F# po składnię ASP.NET Razor, JavaScript, TypeScript, XAML, XML, HTML, CSS, SCSS, JSON i SQL .

JetBrains Rider to nowy wieloplatformowy .NET IDE oparty na plarformie InteliiJ i ReSharper.

  • Licencja Personal jest opcją dla osób prywatnych, które kupują licencję z własnych środków i wyłącznie na własny użytek. Licencje osobiste nie mogą być kupowane, refundowane ani w żaden sposób finansowane przez firmy.
  • Licencja Commercial standardowa opcja licencjonowania dla organizacji i podmiotów gospodarczych. Licencje kupowane są przez firmę i mogą być używane przez jedną osobę w tej organizacji.

Co to jest JetBrains Rider?

JetBrains Rider to wieloplatformowe IDE .NET oparte na platformie IntelliJ i ReSharper.

Obsługuje wiele typów projektów .NET

Rider obsługuje .NET Framework,nowy wieloplatformowy .NET Corei projekty oparte na Mono. Umożliwia to tworzenie szerokiej gamy aplikacji, w tym aplikacji klasycznych .NET, usług i bibliotek, gier Unity, aplikacji Xamarin, aplikacji internetowych ASP.NET i ASP.NET Core.

Bogaty w funkcje i szybki

Rider zapewnia ponad 2200 inspekcji kodu na żywo, setki działań kontekstowych i refaktoryzacji wprowadzonych przez ReSharper i łączy je z solidnymi funkcjami IDE platformy IntelliJ. Pomimo dużego zestawu funkcji, Rider został zaprojektowany tak, aby był szybki i responsywny.

Wieloplatformowy

Oprócz uruchamiania i debugowania wielu środowisk wykonawczych, sam Rider działa na wielu platformach: Windows, macOS i Linux.

Najważniejsze cechy JetBrains Rider

Analiza kodu

Rider oferuje ponad 2200 inspekcji kodów na żywo, z automatycznymi szybkimi poprawkami w celu rozwiązania wykrytych problemów indywidualnie lub zbiorczo. Analiza błędów obejmująca całe rozwiązanie będzie monitorować problemy z kodem i poinformuje Cię, jeśli coś pójdzie nie tak, nawet w plikach, które nie są obecnie otwarte.

Edycja kodu

Bogaty edytor Rider zawiera różne rodzaje uzupełniania kodu i szablonów kodu, automatyczne wstawianie pasujących nawiasów klamrowych i dyrektywy importu, szybkie podpowiedzi i ikony rynien do nawigacji dziedziczenia, działania kontekstowe i wiele więcej.

Refaktoryzacje

Większość z ponad 60 refaktoryzacji ReSharpera jest już dostępna w Rider, a ponad 450 działań kontekstowych jest tam dostępnych. Zmieniaj nazwy, wyodrębniaj metody, interfejsy i klasy, przenoś i kopiuj typy, używaj alternatywnej składni i wiele więcej!

Testowanie

Rider pomaga uruchamiać i debugować testy jednostkowe oparte na NUnit, xUnit.net lub MSTest. Możesz eksplorować testy, grupować je na różne sposoby, dzielić na poszczególne sesje, przeglądać wyniki testów i przechodzić do kodu źródłowego ze śladów stosu.

Debuger i więcej narzędzi

Rider zawiera debuger, który współpracuje z aplikacjami .NET Framework, Mono i .NET Core, umożliwiając wykonywanie kroków, obserwowanie, ocenianie i uruchamianie do kursora. Inne narzędzia obejmują eksplorator śledzenia stosu, przeglądarkę NuGet oraz obsługę VCS i baz danych.

Bazy danych i SQL

Pracuj z SQL i bazami danych bez wychodzenia z Ridera. Łącz się z bazami danych, edytuj schematy i dane tabel, uruchamiaj zapytania, a nawet analizuj schematy za pomocą diagramów UML.

Nawigacja i wyszukiwanie

Natychmiast przeskocz do dowolnego pliku, typu lub elementu członkowskiego w bazie kodu, a także szybko znajdź ustawienia i akcje. Znajdź zastosowania dowolnego symbolu lub przejdź od symbolu do symboli podstawowych i pochodnych, metod rozszerzających lub implementacji.

Technologie front-end

Rider ma wbudowaną obsługę JavaScript, TypeScript, HTML, CSS i Sass. Skorzystaj z możliwości refaktoryzacji, debugowania i testowania jednostek zawartych w WebStorm.

Rozciągliwość

Wierny swoim korzeniom, Rider obsługuje szeroką gamę wtyczek opracowanych dla ReSharper i IntelliJ Platform. Oprócz dołączonych wtyczek (takich jak obsługa VCS, F# i Unity) .gitignoredostępne są wtyczki obsługujące język Markdown, pliki i skrypty Python.

Wersja językowa:
Angielska
Obszar zastosowań:
Domowy
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
12 miesięcy
Systemy operacyjne:
Linux
MacOS
Windows
Kod producenta:
P-S.RD-Y
Segment rynku:
Niekomercyjny
Opcja zakupu:
Nowa licencja
Platforma sprzętowa
Windows, Windows Server, macOS, Linux
System operacyjny
Windows 11, 10, Windows Server 2022, 2019, macOS 10.15+, Debian 9+ Debian 9+, Ubuntu 16.04+, CentOS 7+, Fedora 30+
Procesor
2 GHz
Pamięć RAM
4 GB
Miejsce na dysku twardym
2.5 GB