Microsoft SQL Server 2017 Standard (2 Core)
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)
Architektura
64 bit

Microsoft SQL Server 2017 Standard (2 Core)

Windows SQL Server 2017 Standard (2 Core)

Microsoft SQL Server 2017 2 Core stanowi dla przedsiębiorstwa rewelacyjne zarządzanie bazą danych, tym bardziej, że każda licencja obejmuje dwa procesory serwera. Chodzi o jeden z najpopularniejszych na świecie programów do zarządzania bazami danych. Każda kolejna wersja jest rozbudowywana o nowe możliwości i cechy zapewniające większą wydajność i bezpieczeństwo. Microsoft SQL Server 2017 2 Core powstał zatem w efekcie przemyślanej ewolucji. Jedną z zalet wersji 2017 jest to, że działa także w kontenerach Linux i Docker.

Będziesz mógł zapewnić płynne działanie swojej firmy kupując SQL Server 2017 Standard z licencją na 2 rdzenie. Serwer jest wyposażony w niezbędne narzędzia do zarządzania, znany również jako SQL Server Management Studio. Ponadto administratorzy mogą wprowadzać zmiany, aktualizować system i ograniczać dostęp do systemu z jednego wygodnego miejsca.

Funkcje Microsoft SQL Server 2017 Standard (2 Core)

  • Zaawansowana, wysoka dostępność - AlwaysOn
  • SQL Server Audi - szyfrowanie danych i raportowanie zgodności
  • SQL Server Management Studio - uzyskuj dostęp, konfiguruj,zarządzaj,administruj i rozwijaj komponenty SQL
  • Twórz inteligentne aplikacje - język R, Python lub MySQL lokalnie i w chmurze, a teraz w kontenerach Linux i Docker
  • Wiodąca w branży wydajność : maksymalnie wykorzystaj przełomową dostępność, skalowalność i wydajność krytycznych, inteligentnych aplikacji i hurtowni danych
  • Bezpieczna baza danych
  • Kompleksowa mobilna analiza biznesowa - zamień nieprzetworzone dane w zrozumiałe raporty, które można dostarczyć na dowolne urządzenie

Racjonalny system zarządzania bazami danych za pomocą technologii SQL Server

Serwer MSSQL może m.in. pełnić funkcję hurtowni danych. Program stanowi platformę Business Inlitelligence o skalowalnej infrastrukturze.

Do ważniejszych obsługiwanych usług należą Reporting Services, Integration Services i Analysis Services. W programie Microsoft SQL Server 2017 można pisać inteligentne aplikacje, które są oparte na R i Python. Możliwe jest wykonywanie analiz danych nie tylko w reakcji na zapytanie, ale także jako prognoz. Zintegrowane możliwości równoległego przetwarzania umożliwiają bardzo szybki wgląd w duże ilości danych. Jednolitą obsługę zapewnia obsługa kontenerów Windows, Linux i Docker. Na życzenie dostępne są rozwiązania hybrydowe: oprócz klasycznej metody dane mogą być także przetwarzane w Azure Virtual Machine. Microsoft SQL Server 2017 2 Core jest także dobrą propozycją dla przedsiębiorstw, które chcą więcej pracować w chmurze. Podczas zarządzania bazą danych można bowiem korzystać z takich narzędzi, jak Azure Active Directory i SQL Server Management Studio. Pozostawianie nadmiarowych danych w chmurze pozwala przy okazji tworzyć kopię zapasową.

Przemyślany zakres funkcji

Wiele przedsiębiorstw nie musi wcale kupować wersji Enteprise programu Microsoft SQL Server 2017 2 Core. Standardowa wersja Microsoft SQL Server 2017 2 Core zawiera najważniejsze funkcje do zarządzania bazami danych i analizy danych. Pozwala na korzystanie z narzędzi programistycznych T-SQL, SQL CLR, Service Broker, JSON i XML oraz funkcji graficznej prezentacji danych. Środki bezpieczeństwa, jak szyfrowanie i Data Masking, także są wbudowane. Ponadto można korzystać z różnych opcji hurtowni danych. Program zawiera też podstawowe funkcje uczenia maszynowego. Można go przykładowo powiązać z narzędziami analitycznymi Python.

Licencjonowanie Microsoft SQL Server 2017 Standard (2 Core)

Każda z oferowanych licencji obejmuje dwa rdzenie. Użytkownicy muszą pilnować, aby mieć licencję na wszystkie rdzenie procesorów serwera. Na każdy fizyczny procesor należy kupić licencję na co najmniej cztery rdzenie. W przypadku korzystania z instancji wirtualnych należy posiadać licencje na wszystkie wirtualne rdzenie każdej maszyny wirtualnej. Do tego są konieczne licencje na co najmniej cztery rdzenie na każdą maszynę wirtualną. Może się zdarzyć, że SQL Server będzie działał wolniej na maszynie wirtualnej niż bezpośrednio w systemie, który nie jest obciążony wymaganiami wirtualizacji.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
7NQ-01158
Przeznaczenie:
Aplikacja serwerowa
Licencjonowanie:
Na rdzenie
Na serwer
Platforma sprzętowa
Windows, Linux, Ubuntu, Docker
System operacyjny
Windows 8, 8.1, 10, Windows Server 2012, 2012 R2, 2016, 2019
Procesor
x64 1,4 GHz (zalecane 2.0 GHz lub szybszy)
Pamięć RAM
1 GB (zalecane 4GB)
Miejsce na dysku twardym
6 GB
Ekran
800x600
Dodatkowe informacje
Wersja 2 Core Standard nie wymaga licencji dostępu klienta (CAL)