Ile kosztuje Adobe Photoshop?

Program Adobe Photoshop zdobył niezwykłą wręcz popularność wśród grafików komputerowych. Nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem - Photoshop to potężne narzędzie, bez którego nie może obejść się żaden szanujący się grafik. Adobe Photoshop to płatny program, dostępny w wielu różnych planach i typach subskrypcji. Mając to na uwadze, pomożemy Ci wybrać Adobe Photoshop w najlepszej cenie.

Program Adobe Photoshop CC - dlaczego to dobra inwestycja?

Wielu grafików zadaje sobie pytanie, czy aby na pewno inwestycja w Adobe Photoshop CC to dobry pomysł? Trudno się dziwić, licencje komercyjne oprogramowania Adobe (nie tylko Photoshopa) nie należą do najtańszych. Dlatego wielu początkujących grafików unika programów Adobe ze względu na ich bądź co bądź, zaporową cenę. Ograniczają się oni jedynie do sprawdzenia ich podczas darmowego okresu próbnego.

Jednakże należy uczciwie przyznać, że koszt Adobe Photoshop jest tak wysoki nie bez przyczyny. Adobe Photoshop jest na ten moment najpotężniejszym, najmocniej rozwiniętym i najbardziej cenionym narzędziem w branży. Zestaw funkcji oferowanych przez to oprogramowanie jest naprawdę ogromny. Zawiera on wszystkie narzędzia niezbędne do edycji zdjęć, ale pozwala również na projektowanie grafiki zarówno 2D, jak i 3D. W Photoshop Możesz tworzyć grafiki wektorowe, animacje, a nawet projekty stron internetowych. Jeżeli chodzi o grafikę, to ciężko znaleźć jakąś alternatywę dla Photoshopa. Fakt faktem, istnieją tańsze programy, a nawet darmowe aplikacje, jednakże w zakresie oferowanych narzędzi, bledną one w starciu z tytanem Adobe.

Od czego zależy cena Adobe Photoshop?

Cena Adobe Photoshop jest zależna od planu subskrypcji. Adobe oferuje dwa plany, a każdy z nich zawiera różne funkcje i dodatkowe narzędzia do Twojej dyspozycji. Podstawą jest jednak to, że w każdym planie otrzymujesz dostęp do programu Photoshop oraz do przestrzeni dyskowej w chmurze Creative Cloud. Oferta prezentuje się następująco (Ceny ze strony producenta):

  • Plan programu Photoshop (wersja komercyjna for Teams) - koszt tego planu to 38,73 euro miesięcznie. Zawartość oferty to: Photoshop na komputer i na iPada, Adobe Fresco, 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze.

  • Wzystkie aplikacje usługi - All Apps Plan (wersja komercyjna for Teams) - jeżeli chodzi o plany subskrypcji dostępne w sklepie Adobe, to ten jest zdecydowanie najdroższy. Kosztuje on bowiem 90,39 euro miesięcznie przez pierwszy rok. Zdecydowanie jest on jednak warty swojej ceny, posiada bowiem wszystko to co dwa wyżej wymienione abonamenty, a także 20 aplikacji Creative Cloud takich jak: Adobe After Effects, Premiere Pro, InDesign, XD, Photoshop CC, Lightroom, Illustrator itd.

Osoby, które chcą profesjonalnie zajmować się grafiką, powinny zdecydować się na zakup programu Photoshop. Praca z innymi programami również może przynieść wiele korzyści, ale profesjonalista w tej branży nie zajdzie daleko bez Photoshopa. Kup Adobe Photoshop CC i sam przekonaj się o tym, jak potężne jest to narzędzie.

Warto również zauważyć, że poza wyżej wymienionymi planami subskrypcji, Adobe oferuje również niestandardowe rodzaje licencji, takie jak możliwość zakupu dostępu do jednej aplikacji w Creative Cloud (w ten sposób możesz zakupić aplikacje Photoshop za 38,73 euro miesięcznie), inne licencje komercyjne dla firm czy specjalne pakiety dla szkół i placówek edukacyjnych. Wszystko po to, aby zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta. Zobacz, która z ofert w naszym sklepie najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Photoshop Express - darmowe rozwiązanie dla początkujących grafików

Firma Adobe zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdego klienta stać na to, żeby od razu zdecydować się na zakup programu Photoshop. Dla ich potrzeb stworzono tak zwany Express. Jest to, można powiedzieć, odchudzona aplikacja Photoshop, a konkretnie darmowa aplikacja mobilna, która pozwala na tworzenie animacji, edycję i udostępnianie zdjęć.

Express nie jest wprawdzie tak potężnym narzędziem, jak bazowa wersja Photoshop CC, ale nie ma to większego znaczenia. Podobnie jak wszystkie inne programy od Adobe, Express również świetnie nadaje się do pracy, do której został przeznaczony. W tym programie można z łatwością edytować obrazy, zdjęcia i grafiki. Posiada on również funkcje malowania, co pozwala na tworzenie naprawdę pięknych kompozycji i kolaży. Tak przerobione zdjęcia czy obrazy można następnie wrzucić na media społecznościowe na przykład na Facebooka, czy Instagrama. Początkujący grafik zdecydowanie powinien pobrać tę aplikację - jest to nie tylko świetne narzędzie do zabawy ze zdjęciami, ale również program, który pozwoli na nauczenie się podstaw pracy grafika.

W kategorii: Poradniki

Dodaj komentarz

Security code
Nawigacja

Ostatnie artykuły