Microsoft Exchange Server 2019 Std 1 Device CAL
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)

Microsoft Exchange Server 2019 Device CAL - rozwiązanie dla firm oparte na licencjach przypisanych do urządzeń

Aby korzystać z licznych zalet Microsoft Exchange Server 2019, potrzebne są odpowiednie licencje dla użytkowników lub dla urządzeń. Microsoft oferuje zarówno licencje przypisane do użytkowników (User CAL), jak i licencje dla urządzeń (Device CAL). Oba typy licencji można ze sobą dowolnie łączyć. 

Dzięki temu firmy mogą tworzyć dostosowany do potrzeb system oprogramowania, który zdecydowanie ułatwia współpracę między pracownikami, działami i całymi oddziałami. Dodatkowo licencja Microsoft Exchange Server Device CAL umożliwia szybkie i nieskomplikowane rozszerzenie istniejącego systemu o kolejne urządzenie. Licencje dla urządzeń można zakupić pojedynczo lub w pakietach po pięć, dziesięć lub więcej. Dzięki temu firmy mają do dyspozycji efektywne kosztowo rozwiązanie. 


Na czym polega różnica między licencjami dostępowymi typu User, a licencjami typu Device?
Licencje dla użytkowników umożliwiają korzystanie z Microsoft Exchange Server 2019 przez konkretnego użytkownika. Otrzymuje on swoje własne dane dostępu i niezależny od urządzenia dostęp do oprogramowania zainstalowanego na komputerze stacjonarnym w biurze, komputerze w swoim domowym biurze lub laptopie podczas pracy zdalnej. 

Z kolei licencja Microsoft Exchange Server 2019 Device CAL umożliwia zainstalowanie oprogramowania na jednym określonym urządzeniu i korzystanie z niego przez nieograniczoną liczbę użytkowników. Nie ma przy tym znaczenia, kto korzysta z urządzenia. Licencji Device CAL nie można przenieść na inne urządzenie, a więc nie jest to tak zwana „floating license”.


Microsoft Exchange Server 2019 - nowości ułatwiają pracę
Za pomocą licencji Microsoft Exchange Server 2019 Device CAL firmy mogą tworzyć i rozszerzać wydajne systemy z nowymi i ulepszonymi funkcjami do łatwej współpracy na poziomie przedsiębiorstwa. Exchange Server 2019 może pochwalić się kilkoma atrakcyjnymi nowościami.

  • Wsparcie dla wydajnych systemów: W najnowszej wersji Microsoft Exchange Server 2019 firma Microsoft zwiększyła liczbę obsługiwanych procesorów z 24 do 48. Również maksymalna obsługiwana pamięć RAM została zwiększona z 192 GB do 256 GB. Do tego dochodzi zastosowanie szybkich dysków SSD w celu optymalizacji wydajności.
  • Nowa wyszukiwarka: Wiekowa już wyszukiwarka FAST w wersji 2019 została zastąpiona przez znacznie nowocześniejszą wyszukiwarkę Bing. Dzięki temu zarówno bazy danych wyszukiwania, jak i indeksy wyszukiwania są teraz częścią bazy danych skrzynek pocztowych.
  • Jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa: Dzięki bezpiecznemu uwierzytelnianiu na podstawie certyfikatów, kompleksowej Ochronie przed utratą danych (DLP) oraz możliwości podłączenia oprogramowania antywirusowego zewnętrznych dostawców przez interfejs API programów antywirusowych Exchange Server 2019 jest najbezpieczniejszą z dotychczasowych wersji.
  • Udoskonalony kalendarz: Kalendarz w Microsoft Exchange Server 2019 działa na takiej samej zasadzie, jak w Office 365. Teraz można w nim korzystać nie tylko z funkcji udostępniania kalendarza, lecz także ciekawych funkcji takich jak „Add-MailboxFolderPermission” do przypisywania uprawnień do delegowania.
  • Wiele innych funkcji: Dodatkowo mamy jeszcze funkcje takie jak globalna książka adresowa z czarną i białą listą, dostęp przez aplikację webową Outlook oraz filtr SmartScreen i filtr Intelligent Message (IMF).
Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
381-04491
Przeznaczenie:
Licencje dostępowe (CAL)
Licencjonowanie:
Na urządzenie
Platforma sprzętowa
Microsoft
System operacyjny
Windows Server 2019 Standard