Microsoft SQL Server 2017 Standard - 1 Device CAL
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)

Dzięki Microsoft SQL Server 2017 Standard 1 Device CAL na komputerze firmowym można uzyskać dostęp do różnorodnych funkcji nowoczesnego systemu bazy danych SQL Server 2017. Każdy użytkownik tego urządzenia będzie mógł skorzystać z licznych raportów i analiz oferowanych przez oprogramowanie SQL. Poza tym usługi integracyjne umożliwiają dostęp do platformy, za pomocą której można rozwiązywać złożone problemy przedsiębiorstwa przy użyciu narzędzi do przetwarzania danych. SQL Server 2017 to elastyczna platforma danych, na której można korzystać z jednolitego interfejsu użytkownika dla wszystkich systemów operacyjnych. Pracownicy firmy mogą tworzyć w tym środowisku aplikacje z wykorzystaniem dowolnie wybranej technologii. Dane przedsiębiorstwa można potem wdrożyć w nowe aplikacje. Niezależnie od tego, ile danych posiada przedsiębiorstwo, SQL Server 2017 oferuje "Cognitive Services" w celu przetwarzania danych ze sztuczną inteligencją.  

Skutecznie zautomatyzowane procesy bazy danych 

Licencja klienta Microsoft SQL Server 2017 Standard 1 Device CAL jest potrzebna, aby z określonego urządzenia firmowego uzyskać dostęp m. in. do kompleksowych funkcji bazy danych. W wersji 2017 te i inne funkcje zostały usprawnione pod różnymi względami w porównaniu z dotychczasowymi wersjami oprogramowania. Moduł bazy danych w SQL Server 2017 pełniący ważną funkcję zabezpieczającą i przetwarzającą dane może sprostać nawet najbardziej wymagającym aplikacjom do przetwarzania danych w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Użytkownik może więc np. tworzyć dane OLTP i OLAP. Za pomocą obszernych komponentów aplikacji takich jak QL Server Management Studio można w prosty sposób zarządzać obiektami bazy danych, a SQL Server Profiler zapisuje wydarzenia serwera do późniejszej oceny. 

Wydajne zarządzanie danymi przedsiębiorstwa

Użytkownicy Microsoft SQL Server 2017 Standard 1 Device CAL mogą tworzyć indywidualne, rozbudowane aplikacje w dowolnym języku programowania. Aplikacje te można uruchomić za pomocą SQL Server 2017 w kontenerach Windows, Linux i Docker. Poza tym w oprogramowaniu bazy danych wbudowana jest sztuczna inteligencja, co ułatwia szybki wgląd w duże ilości danych. W razie potrzeby można połączyć wewnątrzfirmowe dane z danymi z całego świata, aby uzyskać nowe zestawienia. W standardowej edycji SQL Server dostępne są podstawowe funkcje do wielowymiarowego modelowania i do modelów tabelarycznych. Wersja 2017 popularnego oprogramowania biznesowego o wysokiej skalowalności i niezawodnej dostępności. Użytkownicy mają dostęp do różnych funkcji hurtowni danych, takich jak kompresja danych lub mechanizm Change Data Capture. Można przejrzyście zarządzać różnymi hurtowniami tematycznymi i korzystać z nich.

Różnice w porównaniu do innych licencji SQL Server 

Edycja SQL Server Standard jest oprogramowaniem spełniającym wymagania średnich przedsiębiorstw. Dlatego oprogramowanie pracuje z maksymalnie 24 rdzeniami, a wielkość bazy danych jest ograniczona do 524 PB. Natomiast w edycji Enterprise obsługiwanych jest wiele rdzeni bez ograniczeń, ponieważ ta nieco droższa wersja jest przeznaczona dla większych przedsiębiorstw. Każda firma potrzebuje jednej licencji dla każdej instancji serwera oraz dodatkowe licencje albo dla użytkowników korzystających z oprogramowania albo dla urządzeń korzystających z danego serwera. Zakupu Microsoft SQL Server 2017 Standard 1 Device CAL oznacza zakup licencji CAL na jedno urządzenie. 

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
359-06555
Przeznaczenie:
Licencje dostępowe (CAL)
Licencjonowanie:
Na urządzenie
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2016, Windows Server 2012, Windows 8, Windows 10