Microsoft Windows 10 Enterprise LTSC 2021
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (elektroniczna)
Architektura
32/64 bit

Windows 10 Enterprise LTSC 2021

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 opiera się na systemie Windows 10 Enterprise LTSC 2019 i dodaje funkcje premium, takie jak zaawansowana ochrona przed nowoczesnymi zagrożeniami bezpieczeństwa oraz kompleksowe zarządzanie urządzeniami, zarządzanie aplikacjami i możliwości kontroli.

Windows 10 Enterprise LTSC

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 - system, dla którego priorytetem jest bezpieczeństwo oraz niezawodność.

Wersja systemu Windows 10 Enterprise LTSC 2021 zawiera zbiorcze ulepszenia wprowadzone w wersjach systemu Windows 10 1903, 1909, 2004, 21H1 i 21H2. Szczegółowe informacje na temat tych ulepszeń znajdują się poniżej.

Funkcje Windows 10 Enterprise LTSC 2021

System Guard

BitLocker

Microsoft Defender

Windows Hello dla firm

Credential Guard

Microsoft Intune

Windows 10 Enterprise LTSC 2021

Potężny system operacyjny dla systemów komputerowych będących ważną częścią roboczego systemu informatycznego.

Bezpieczeństwo sprzętu

System Guard ulepszył w tej wersji systemu Windows funkcję o nazwie SMM Firmware Protection. Jest to funkcja, która opiera się na rozwiązaniu System Guard Secure Launch, zmniejszająca ryzyko ataku na oprogramowanie sprzętowe i zapewnia jego prawidłowe działanie. W tej wersji funkcja Windows Defender System Guard umożliwia jeszcze wyższy poziom ochrony oprogramowania sprzętowego w trybie zarządzania systemem (SMM), który wykracza poza sprawdzanie pamięci systemu operacyjnego i wpisów tajnych innych zasobów, takich jak rejestry i operacje we/wy.

Dzięki temu udoskonaleniu system operacyjny może wykryć wyższy poziom zgodności z SMM, umożliwiając jeszcze większe zabezpieczenie urządzeń przed exploitami i lukami w zabezpieczeniach SMM.

Bezpieczeństwo systemu operacyjnego

Ulepszenia aplikacji Zabezpieczenia systemu Windows obejmują teraz historię ochrony, w tym szczegółowe i łatwiejsze do zrozumienia informacje o zagrożeniach i dostępnych działaniach, blokady kontrolowanego dostępu do folderów znajdują się teraz w historii ochrony, działania narzędzia Skanowanie w trybie offline programu Windows Defender oraz wszelkie oczekujące zalecenia.

Tożsamość i prywatność

Dzięki wyspecjalizowanym komponentom sprzętu i oprogramowania dostępnym na urządzeniach dostarczanych z systemem Windows 10 w wersji 20H2 skonfigurowanym fabrycznie, funkcja Windows Hello oferuje teraz dodatkową obsługę zabezpieczeń opartych na wirtualizacji dzięki obsłudze czujników odcisków palców i twarzy. Ta funkcja izoluje i zabezpiecza dane uwierzytelniania biometrycznego użytkownika.

Zarezerwowane miejsce do przechowywania

Zarezerwowane miejsce na dysku jest wykorzystywane przez aktualizacje, aplikacje, pliki tymczasowe i pamięci podręczne systemu. Poprawia codzienną pracę komputera, zapewniając, że krytyczne funkcje systemu operacyjnego zawsze mają dostęp do miejsca na dysku. Miejsce zarezerwowane zostanie włączone automatycznie na nowych komputerach z preinstalowanym systemem Windows 10 w wersji 1903 oraz w przypadku czystych instalacji. Nie zostanie włączona podczas aktualizacji z poprzedniej wersji systemu Windows 10.

Windows 10 Enterprise LTSC 2021

Czego nie znajdziemy w tej wersji systemu?

Celem Windows 10 Enterprise LTSC oraz LTSB jest zapewnienie stabilności poprzez ograniczenie zmian w funkcjonalności systemu Windows, zachowując tylko kluczowe aktualizacje zabezpieczeń i poprawki dotyczące błędów. W rezultacie, te wydania Windows nie zawierają wielu aplikacji wymagających regularnych aktualizacji, takich jak:

Microsoft Edge

Microsoft Store

Cortana

OneDrive

Windows Ink

Microsoft Mail

OneNote

Kalendarz i inne

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
KW4-00244
Wysyłka:
Klucz produktu wysyłany na e-mail
Architektura:
32 bit
64 bit
Platforma sprzętowa
Windows
Pamięć RAM
1 GB (32-bit), 2 GB (64-bit)
Miejsce na dysku twardym
16 GB (32-bit), 20 GB (64-bit)
Karta graficzna
Procesor graficzny DirectX 9 z napędem WDDM 1.0