Microsoft Windows Server 2022 RDS - 1 User CAL
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)

Windows Server 2022 RDS - 1 User CAL

Licencja Windows Server 2022 RDS - 1 User CAL umożliwia jednemu użytkownikowi dostęp do usług systemu Windows Server. Licencji CAL wymaga korzystanie z systemu operacyjnego zarówno w edycji Standard, jak i DataCenter. Posiadacz licencji na użytkownika może korzystać z systemu Windows Server z różnych urządzeń — np. z komputera w biurze lub z notebooka w pociągu. Licencje User CAL to zatem świetne rozwiązanie dla pracowników, którzy nie pracują wyłącznie przy jednym komputerze stacjonarnym. Jeśli firma ma np. wielu pracowników, którzy pracują w domu lub często są w podróży służbowej, warto przemyśleć zakup licencji User CAL zamiast Device CAL.

Kup licencję Windows Server 2022 RDS - 1 User CAL

Serwerownia

Dowolne łączenie licencji na urządzenie i użytkownika pozwala średnim i dużym przedsiębiorstwom kupić dokładnie takie licencje dostępu, jakie są im faktycznie potrzebne. Nie jest konieczne wydawanie pieniędzy na niepotrzebne pakiety. Mimo wszystko wskazany jest zakup pakietu licencji dla 1 użytkownika, jeśli dotychczas nie posiadano żadnych licencji klienckich dla większej liczby pracowników.

Bezpieczne środowisko serwerowe dla przedsiębiorstw

Wraz z eskalacją zagrożeń cyberbezpieczeństwa i wzrostem kosztów incydentów bezpieczeństwo nadal stanowi najwyższy priorytet dla klientów. System Windows Server 2022 zawiera ulepszone funkcje zabezpieczeń z serwerem Secured-core i bezpieczną łącznością.

  • Serwer z zabezpieczonym rdzeniem - Korzystaj z potężnej ochrony przed zagrożeniami i wielowarstwowych zabezpieczeń, od chipa po chmurę — ​​w całym sprzęcie, oprogramowaniu układowym i systemie operacyjnym — aby aktywnie zapobiegać potencjalnym wektorom ataków. Wykorzystuje moduły TPM 2.0 i System Guard do bezpiecznego uruchamiania systemu Windows Server i minimalizowania ryzyka związanego z lukami w oprogramowaniu układowym. Serwer z zabezpieczonym rdzeniem zawiera funkcje zabezpieczeń oparte na wirtualizacji (VBS), takie jak ochrona poświadczeń i integralność kodu chroniona przez hiperwizor (HVCI).
  • Bezpieczna łączność z zasobami o znaczeniu krytycznym dla firmy - Bezpieczna łączność dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas transportu. Wydanie dodaje szybsze i bezpieczniejsze szyfrowane połączenia protokołu przesyłania hipertekstu (HTTPS) oraz zgodne ze standardami branżowymi szyfrowanie AES-256 z obsługą protokołu bloku komunikatów serwera (SMB).

Dostęp do zaawansowanego serwerowego systemu operacyjnego

Zakup licencji Windows Server 2022 RDS - 1 User CAL oznacza także większe możliwości korzystania z obsługi systemu Linux i komputerów wirtualnych. Do tego dochodzą także ulepszenia pakietu Office, jak nowe funkcje trybu fallback HGS i trybu offline. Ponadto uproszczono usuwanie błędów odizolowanych maszyn wirtualnych. Narzędzia trybu sesji VM Connect i Power Shell Direct ułatwiają działania w przypadku utraty połączenia sieciowego z VM i konieczności zaktualizowania jej konfiguracji. Ponadto system Windows Server 2019 obsługuje wykonywanie Ubuntu, Red Hat Enterprise Linux i SUSE Linux Enterprise Server w maszynach wirtualnych. Ulepszono też przetwarzanie HTTP/2 przez Cipher Suite po stronie serwera, aby automatycznie zmniejszać ilość błędów połączenia.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
DG7GMGF0D7HX:0009
Przeznaczenie:
Licencje pulpitu zdalnego (RDS)
Licencjonowanie:
Na użytkownika
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2022 Standard lub Datacenter