Microsoft Windows Server 2022 - 1 User CAL
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)

Microsoft Windows Server 2022 User CAL - większa elastyczność Twojego systemu

Aby optymalnie wykorzystać pełny potencjał wydajnego serwerowego systemu operacyjnego, jakim jest Microsoft Server 2022, musi on mieć możliwie elastyczną strukturę i być dostosowany do potrzeb. Tak zwane licencje dostępowe (Client Access Licenses) to dodatkowe licencje dla firm, które umożliwiają rozszerzenie serwerowego systemu operacyjnego na kolejnych użytkowników lub urządzenia i zapewnienie im pełnego dostępu do systemu. Microsoft oferuje dwie wersje tych licencji - User CAL i Device CAL.

Najważniejsze nowości w Windows Server 2022

Serwerownia

Zakup licencji Microsoft Windows Server 2022 User CAL oznacza dla pracowników możliwość korzystania z wydajnego serwerowego systemu operacyjnego dostępnego w najnowszej wersji z wieloma nowymi funkcjami i szczegółowymi udoskonaleniami.

  • Zastosuj zaawansowaną, wielowarstwową ochronę przed zagrożeniami, korzystając z serwera z zabezpieczeniami niskiego poziomu
  • Bezproblemowo obsługuj obciążenia o znaczeniu krytycznym dla firmy, takie jak SQL Server, przy użyciu 48 TB pamięci, 64 gniazd i 2048 rdzeni logicznych.
  • Korzystając z Windows Admin Center, popraw zarządzanie maszynami wirtualnymi, usprawnij przeglądarkę zdarzeń i połącz się z Azure za pośrednictwem Azure Arc.
  • Serwer z zabezpieczonym rdzeniem - Korzystaj z potężnej ochrony przed zagrożeniami i wielowarstwowych zabezpieczeń, od chipa po chmurę — ​​w całym sprzęcie, oprogramowaniu układowym i systemie operacyjnym — aby aktywnie zapobiegać potencjalnym wektorom ataków. Wykorzystuje moduły TPM 2.0 i System Guard do bezpiecznego uruchamiania systemu Windows Server i minimalizowania ryzyka związanego z lukami w oprogramowaniu układowym. Serwer z zabezpieczonym rdzeniem zawiera funkcje zabezpieczeń oparte na wirtualizacji (VBS), takie jak ochrona poświadczeń i integralność kodu chroniona przez hiperwizor (HVCI).
  • Bezpieczna łączność z zasobami o znaczeniu krytycznym dla firmy - Bezpieczna łączność dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas transportu. Wydanie dodaje szybsze i bezpieczniejsze szyfrowane połączenia protokołu przesyłania hipertekstu (HTTPS) oraz zgodne ze standardami branżowymi szyfrowanie AES-256 z obsługą protokołu bloku komunikatów serwera (SMB).

Na czym polega różnica między licencjami User CAL a licencjami Device CAL?

Każdy użytkownik lub urządzenie, które ma się łączyć z systemem serwerowym, musi mieć ważną licencję Microsoft Server 2022. User CAL to licencja przypisana do konkretnego użytkownika. Natomiast Device CAL to licencja przypisana do urządzenia. Ponieważ licencje User CAL są przypisane do użytkowników, każdy użytkownik posiadający licencję otrzymuje osobiste dane dostępu do systemu. Ma to tę zaletę, że użytkownik ma pełny dostęp do systemu z dowolnego stanowiska pracy. Licencje te nie są przypisane do urządzeń, tak jak Device CAL.

Kiedy opłaca się użycie licencji Microsoft Windows Server 2022 User CAL?

Jest to korzystne zwłaszcza dla firm i organizacji, które umożliwiają pracownikom elastyczny sposób pracy, nieprzywiązany do konkretnego komputera w stacjonarnym biurze. Dzięki licencjonowaniu przypisanemu do użytkowników pracownicy mogą korzystać z systemu również poprzez podłączony do niego domowy komputer w ramach home office albo poprzez urządzenia mobilne, na przykład firmowy laptop. Dzięki temu mają szybszy i bardziej wydajny dostęp do potrzebnych danych.

Ponieważ licencje User CAL są dostępne zarówno pojedynczo, jak i w pakietach, firmy mogą zawsze rozszerzać swoje systemy w zależności od bieżących potrzeb. Ponadto licencje Microsoft Windows Server 2022 User CAL można dowolnie łączyć z licencjami Device CAL. W ostatecznym rozrachunku oznacza to znaczną oszczędność kosztów.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
DG7GMGF0D5VX:0007
Przeznaczenie:
Licencje dostępowe (CAL)
Licencjonowanie:
Na użytkownika
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2022 Standard lub Datacenter