Microsoft Visual Studio 2022 Professional
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)
Architektura
64 bit

Microsoft Visual Studio 2022 Professional

Visual Studio nadal inwestuje w obsługę najnowszych funkcji języka programowania. Niezależnie od tego, czy pracujesz z językami C#, Visual Basic, C++, TypeScript, F#, czy nawet językami innych firm, takimi jak JavaScript, znajdziesz pierwszorzędną obsługę funkcji w całym środowisku programistycznym.

Microsoft Visual Studio 2022 Professional

Microsoft Visual Studio 2022 to prawdopodobnie najbardziej zaawansowane zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) dostępne obecnie dla programistów.

Visual Studio 2022 to jak dotąd najlepszy program Visual Studio. Nasze pierwsze 64-bitowe środowisko IDE ułatwia pracę nad jeszcze większymi projektami i bardziej złożonymi obciążeniami. To, co robisz na co dzień — na przykład pisanie kodu i przełączanie odgałęzień — przebiega bardziej płynnie i elastycznie. Oraz błędy z powodu braku pamięci? Wkrótce staną się odległym wspomnieniem.

Produktywność

Skaluj, aby pracować nad projektami o dowolnym rozmiarze i złożoności w 64-bitowym środowisku IDE. Koduj, używając nowego edytora Razor, który może refaktoryzować między plikami. Diagnozuj problemy z wizualizacjami dla operacji asynchronicznych i analizatorów automatycznych.

Nowoczesność

Twórz międzyplatformowe aplikacje mobilne i klasyczne przy użyciu interfejsu .NET MAUI. Twórz dynamiczne internetowe interfejsy użytkownika w języku C# za pomocą platformy Blazor. Tworzenie, debugowanie i testowanie aplikacji platformy .NET oraz w języku C++ w środowiskach systemu Linux. Korzystaj z możliwości przeładowywania na gorąco w aplikacjach .NET i C++. Edytuj uruchomione strony ASP.NET w widoku projektanta internetowego.

Innowacyjność

Uzupełnienia kodu obsługiwane przez sztuczną inteligencję. Współpracuj w czasie rzeczywistym dzięki udostępnionym sesjom kodowania. Klonuj repozytoria, nawiguj po elementach roboczych i przygotowuj poszczególne wiersze dla zatwierdzeń. Automatycznie skonfiguruj przepływy pracy ciągłej integracji/ciągłego wdrażania, które mogą przeprowadzać wdrażanie na platformie Azure.

Wewnątrz edytora kodu Microsoft Visual Studio 2022

Visual Studio Professional 2022 to w pełni funkcjonalne środowisko programistyczne, które deweloperzy na całym świecie znają i kochają. Nasze pierwsze 64-bitowe środowisko IDE ułatwia pracę z jeszcze większymi projektami i bardziej złożonymi obciążeniami

Wpisuj mniej, koduj więcej

IntelliCode to zaawansowany zestaw narzędzi do automatycznego uzupełniania kodu, który rozumie kontekst kodu: nazwy zmiennych, funkcje i typ pisanego kodu. To sprawia, że funkcja IntelliCode może jednocześnie ukończyć cały wiersz, co ułatwia dokładniejsze i pewniejsze kodowanie.

Bardzo szczegółowe informacje o kodzie

Funkcja CodeLens ułatwia znajdowanie ważnych szczegółowych informacji, takich jak wprowadzone zmiany, co te zmiany spowodowały oraz informacje o tym, czy przeprowadzono testowanie jednostek metody. Podstawowe informacje — takie jak odwołania, autorzy, testy i historia zatwierdzeń — są na miejscu i prowadzą Cię do podejmowania najlepszych i najbardziej przemyślanych decyzji dotyczących Twojej pracy.

Udostępniaj więcej niż tylko ekrany

Sesje współpracy w czasie rzeczywistym w rozszerzeniu Live Share przyspieszają cykle edytowania i debugowania zespołu, niezależnie od języka i platformy. Spersonalizowane sesje z kontrolami dostępu i niestandardowymi ustawieniami edytora zapewniają zachowanie przez wszystkie osoby spójności na poziomie kodu.

Przygotowywanie do wysyłki w Visual Studio 2022

Powstrzymaj problemy zanim staną się problemami

Zintegrowane debugowanie stanowi podstawową część każdego produktu Visual Studio. Możesz przejść przez swój kod i przeglądać wartości przechowywane w zmiennych, ustawiać wyrażenia kontrolne dla zmiennych, aby sprawdzać, kiedy wartości ulegają zmianie, badać ścieżkę wykonywania kodu i wszystko inne, co musisz sprawdzać szczegółowo.

Natychmiastowy wpływ

Analizuj, ile kodu testujesz, i obserwuj natychmiastowe wyniki w zestawie testów zoptymalizowanym pod kątem wydajności. Znaj wpływ każdej wprowadzanej zmiany dzięki zaawansowanym funkcjom, które testują kod w trakcie wpisywania. Dzięki integracji protokołu WSL możesz testować zarówno w systemach Windows, jak i Linux, aby upewnić się, że aplikacja będzie wszędzie działać.

Bezproblemowa integracja chmury

W pełni wykorzystaj możliwości programu Visual Studio 2022.

Wdrażanie platformy Azure

Wdrażanie w chmurze staje się jeszcze łatwiejsze. Dostarczamy wszystkich szablonów potrzebnych do obsługi typowych rodzajów aplikacji i emulatorów lokalnych. Możesz też pozostać w programie Visual Studio, aby aprowizować zależności, takie jak bazy danych Azure SQL Database i konta usługi Azure Storage. Możesz nawet szybko zdiagnozować wszelkie problemy za pomocą zdalnego debugera dołączonego bezpośrednio do aplikacji.

Zintegrowana kontrola wersji

Program Visual Studio 2022 ma wbudowaną obsługę kontroli wersji usługi Git na potrzeby klonowania, tworzenia i otwierania własnych repozytoriów. Okno narzędzi usługi Git zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zatwierdzania i wypychania zmian do kodu, zarządzania odgałęzieniami i rozwiązywania konfliktów dotyczących scalania. Jeśli masz konto usługi GitHub, możesz zarządzać tymi repozytoriami bezpośrednio w programie Visual Studio.

Poznaj różnicę między wersjami Microsoft Visual Studio 2022 Professional oraz Enterprise

Microsoft

Visual Studio 2022 Professional

Microsoft

Visual Studio 2022 Enterprise

Obsługiwane scenariusze użycia
Indywidualni deweloperzy
Środowiska edukacyjne, badania akademickie
Udział w projektach typu „open source”
Enterprise
Zintegrowane środowisko projektowe
Określanie wielu celów
Wizualizowanie rozwiązań za pomocą wykresów zależności i map kodu*
Przeglądarka zasobów modelu
Refaktoryzacja
CodeLens
Klon kodu
Weryfikacja architektury
Architektoniczne diagramy warstw
Zaawansowane debugowanie i diagnostyka
Debugowanie grafiki, debugowanie grafiki, statyczna analiza kodu
IntelliTrace
Integracja mapy kodu z debugerem
Analiza zrzutu pamięci na platformie .NET
Snapshot Debugger
Narzędzia do testowania
Testowanie jednostek
Live Unit Testing, IntelliTest, Pokrycie kodu
Microsoft Fakes (izolacja testu jednostki)
Programowanie międzyplatformowe
Zdalny symulator systemu iOS dla systemu Windows
Xamarin.Forms
Osadzone zestawy, Xamarin Inspector, Xamarin Profiler
Współpraca
Funkcje i narzędzia współpracy

*Może otwierać diagramy wygenerowane w innych wersjach programu Visual Studio w trybie tylko do odczytu.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Systemy operacyjne:
Windows
Kod producenta:
DG7GMGF0D3SJ:0003
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows 10, 11 (64bit), Windows Server 2016, 2019, 2022 (Standard lub Datacenter)
Procesor
Procesor 64-bitowy 1,8 GHz lub szybszy. Zalecany czterordzeniowy lub lepszy. Procesory ARM nie są obsługiwane.
Pamięć RAM
Minimum 4 GB pamięci RAM
Miejsce na dysku twardym
od 850 MB do 210 GB dostępnego miejsca, w zależności od zainstalowanych funkcji
Ekran
Minimalną rozdzielczość wyświetlania WXGA (1366 na 768). Program Visual Studio będzie działał najlepiej w rozdzielczości 1920 na 1080 lub wyższej.