Microsoft Windows Server 2022 - 1 Device CAL
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)

System serwerowy dostosowany do potrzeb z licencjami Microsoft Windows Server 2022 Device CAL

Microsoft Windows Server 2022 Device CAL to specjalna forma licencji, dzięki której firmy mogą dawać swoim pracownikom dostęp do systemu Windows Server 2022. Zakup dodatkowych licencji Device CAL pozwala na rozszerzenie systemu serwerowego o dodatkowe urządzenia. Dzięki temu firmy mogą bez specjalnego problemu zbudować odpowiedni do potrzeb, elastyczny i wydajny system serwerowy i przede wszystkim efektywnie pod względem kosztowym wykorzystywać swoje zasoby.

Najważniejsze nowości w Windows Server 2022

Serwerownia

Zakup licencji Microsoft Windows Server 2022 Device CAL to wygodny sposób planowania systemu serwerowego od podstaw lub jego dowolnego rozszerzania. Dzięki temu pracownicy mają pełny dostęp do wydajnych funkcji i opcji bezpieczeństwa najnowszego serwerowego systemu operacyjnego firmy Microsoft.

  • Zastosuj zaawansowaną, wielowarstwową ochronę przed zagrożeniami, korzystając z serwera z zabezpieczeniami niskiego poziomu
  • Bezproblemowo obsługuj obciążenia o znaczeniu krytycznym dla firmy, takie jak SQL Server, przy użyciu 48 TB pamięci, 64 gniazd i 2048 rdzeni logicznych.
  • Korzystając z Windows Admin Center, popraw zarządzanie maszynami wirtualnymi, usprawnij przeglądarkę zdarzeń i połącz się z Azure za pośrednictwem Azure Arc.
  • Wraz z eskalacją zagrożeń cyberbezpieczeństwa i wzrostem kosztów incydentów bezpieczeństwo nadal stanowi najwyższy priorytet dla klientów. System Windows Server 2022 zawiera ulepszone funkcje zabezpieczeń z serwerem Secured-core i bezpieczną łącznością.

Czym charakteryzuje się licencja Microsoft Windows Server 2022 Device CAL?

Kupując licencję dla urządzenia, można zainstalować Microsoft Windows Server 2022 na jednym konkretnym urządzeniu. Nie ma znaczenia, czy będzie to komputer stacjonarny, laptop, skaner czy stanowisko dyspozytorskie. Licencja Device CAL jest przypisana do konkretnego urządzenia i nie może zostać później przeniesiona na inne urządzenie. Nie jest to zatem tak zwana „floating license”. Zaletą tej opcji licencjonowania jest to, że z posiadającego licencję urządzenia może korzystać każdy użytkownik i nie trzeba dla niego kupować specjalnej licencji dla użytkownika. Licencja Microsoft Windows Server 2022 Device CAL umożliwia pracownikom dodatkowo korzystanie z systemów Windows Server 2019 oraz 2016. Natomiast korzystanie z wersji 2022 przy użyciu licencji CAL dla wersji 2019 lub 2016 nie jest możliwe.

Elastyczna i dostosowana do potrzeb architektura systemu

Jedną z głównych zalet modelu licencji dostępowych CAL jest korzystanie z systemu dostosowane do potrzeb. Tę właściwość model licencjonowania zawdzięcza możliwości dowolnego łączenia licencji dla urządzeń z licencjami dla użytkowników. Ponieważ licencje są dostępne pojedynczo lub w pakietach, pozwalają na zbudowanie „uszytego na miarę” systemu serwerowego. Nie ma na przykład problemu z wyposażeniem stacjonarnych biur w licencje dla urządzeń, a pracowników pracujących zdalnie lub z domu w licencje typu User CAL, umożliwiające im niezależny od miejsca dostęp do wszystkich niezbędnych danych.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
DG7GMGF0D5VX:0006
Przeznaczenie:
Licencje dostępowe (CAL)
Licencjonowanie:
Na urządzenie
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2022 Standard lub Datacenter