Microsoft Windows Server 2022 RDS - 1 Device CAL
Gwarancja legalności: czytaj więcej Gwarancja legalności
Język
PL
Liczba stanowisk
1
Obszar zastosowań
Domowy/Firmowy
Okres licencji
Wieczysta
Rodzaj licencji
ESD (Elektroniczna)

Windows Server 2022 RDS - 1 Device CAL

Licencja Windows Server 2022 RDS - 1 Device CAL jest częścią elastycznego systemu licencjonowania systemu Windows Server 2022. Jest ona przypisywana do jednego urządzenia w firmie. Następnie z dostępu do funkcji pulpitu serwera może korzystać na tym urządzeniu dowolna liczba użytkowników. RDS to skrót od „Remote Desktop Services” i oznacza funkcję korzystania z pulpitu graficznego i aplikacji systemu Windows za pomocą zdalnego dostępu. Za pomocą odpowiednich licencji CAL (Client Access License) można centralnie zarządzać sieciami komputerów. Ponadto z licencjami na urządzenie wersji 2022 można łączyć posiadane licencje Windows Server 2016 Core. Dzięki temu dział IT firmy ma więcej czasu na migrację do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Równocześnie podczas takiej aktualizacji można zaoszczędzić czas, korzystając z funkcji Express Update.

Kup licencję Windows Server 2022 RDS - 1 Device CAL

Serwerownia

Zakup licencji na urządzenie systemu Windows Server 2022 może się opłacić zarówno średnim, jak i dużym przedsiębiorstwom. Licencję można przypisać zarówno do komputera stacjonarnego, jak notebooka czy panelu sterowania. Jeśli zadania pracowników są tak rozdzielone, że z jednego komputera korzystają różni pracownicy, bardziej opłacalne może być przypisanie licencji do urządzenia. Kupując licencję nie należy zapominać, że są także potrzebne oddzielne licencje na rdzenie serwera.

Przydatne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji

Zakup licencji Windows Server 2022 RDS - 1 Device CAL oznacza przejście na serwerowy system operacyjny, który bazuje na systemie Windows 10. Windows Server 2022 jest następcą wersji Server 2019, po której przejął wiele dobrych cech użytkowych. Do tego dochodzą nowości i zmiany, dzięki którym działanie systemu powinno być jeszcze bardziej wydajne i bezpieczne.

Wybrane nowości w Windows Server 2022

  • Serwer z zabezpieczonym rdzeniem -Korzystaj z potężnej ochrony przed zagrożeniami i wielowarstwowych zabezpieczeń, od chipa po chmurę — ​​w całym sprzęcie, oprogramowaniu układowym i systemie operacyjnym — aby aktywnie zapobiegać potencjalnym wektorom ataków. Wykorzystuje moduły TPM 2.0 i System Guard do bezpiecznego uruchamiania systemu Windows Server i minimalizowania ryzyka związanego z lukami w oprogramowaniu układowym. Serwer z zabezpieczonym rdzeniem zawiera funkcje zabezpieczeń oparte na wirtualizacji (VBS), takie jak ochrona poświadczeń i integralność kodu chroniona przez hiperwizor (HVCI).
  • Bezpieczna łączność z zasobami o znaczeniu krytycznym dla firmy - Bezpieczna łączność dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas transportu. Wydanie dodaje szybsze i bezpieczniejsze szyfrowane połączenia protokołu przesyłania hipertekstu (HTTPS) oraz zgodne ze standardami branżowymi szyfrowanie AES-256 z obsługą protokołu bloku komunikatów serwera (SMB).

Aktualizacja systemu serwerowego

Aktualny serwerowy system operacyjny jest przystosowany do wielu wyzwań teraźniejszości. Umożliwia użytkownikowi korzystanie z aktualnego oprogramowania. W tym sensie licencja Windows Server 2022 RDS - 1 Device CAL jest przystosowana do współpracy za pomocą Microsoft Azure. Użytkownicy licencjonowanego urządzenia mogą np. liczyć na automatyczną synchronizację i tworzenie kopii zapasowych danych przez Azure Backup. Ponadto dane z chmury można przenosić na serwer plików za pomocą Azure Files. Windows Server 2022 zapewnia też rozszerzoną ochronę obwodową ważnych danych firmowych. Szyfrowanie danych i serwerów plików zostało ulepszone. Serwerowy system operacyjny serwera współpracuje bezpośrednio z Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP). Serwer będzie mógł w przyszłości sam wykrywać zagrożenia, jak rootkity i ataki zero day i podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze, uzupełniając działanie programów antywirusowych. Użytkownicy licencji na urządzenie systemu Windows Server 2019 mają do dyspozycji wiele nowych funkcji serwerowego systemu operacyjnego.

Wersja językowa:
Polska
Obszar zastosowań:
Domowy
Firmowy
Typ licencji:
Komercyjna
Liczba stanowisk:
1
Wersja produktu:
ESD (elektroniczna)
Okres licencji:
Bezterminowa
Kod producenta:
DG7GMGF0D7HX:0006
Przeznaczenie:
Licencje pulpitu zdalnego (RDS)
Licencjonowanie:
Na urządzenie
Platforma sprzętowa
Windows
System operacyjny
Windows Server 2022 Standard lub Datacenter